şükela:  tümü | bugün
 • ınstagram'da sürekli keşfet kısmında çıkan kız. ya diyorum acaba tanıdık falan mı yok değil. kim bu kız ünlü falan mı? aaaah ınstagram sen kimleri ünlü ettin.
 • isim benzerliği, bir de doktor pelin taşkıran var. estetisyen. nişantaşı'nda kendi adına bir klinik açtı az bir zaman önce. bir arkadaş önerisiyle kendisine botoks yaptırmak için gittim temmuz 2017 tarihinde. sürekli gülümseyen, herşeyin daha iyi olacağına inandıran yüzler vardır ya, onlardan. botoks için gitmiştim, yüzüme nem iğnesi ve radyofrekans ile uygulanan şimdi adını tam hatırlamadığım 1 işlem daha önerdi. tüm işlemleri yaptırıp, hatırı sayılır bir para ödedim. 10 gün sonra da kontrol için gittim, tekrar baktı, tamam dedi, ayrıldık. geçti aradan 1,5 ay. alnıma yaptığı botoksun etkisi bir anda kaybolmaya başladı. kaşlarımı bir kaldırıyorum alnım kırış kırış, uygulamadan önceki hali gibi sanki. normalde kaşlarımı hiç kaldıramıyor olmam gerekir, ama bunda belli ki bir terslik var. daha önce botoks yaptırmamış olsam diycem ki, herhalde böyle birşey bu. ama daha önce serdar eren kliniğinde burak türkyılmaz uygulamıştı birkaç kez, ortalama 7-8 ay sürmüştü etkisi. neden aynı yere gitmedim peki?arkadaşım memnun diye, çok güleryüzlü, çok yardımcı diye, övüldü diye, bana lokasyonu daha uygun diye, vs, vs bu hanımı buldum işte, olacak var ya.

  o anda istanbul'da değilim, mecburen, elimdeki telefon numarasına, whatsapp'dan kısaca durumu belirtir bir mesaj attım. belki kullandığı ilaçlarda bir sorun olabileceğini yazıp (aptallığıma verin, kliniği yeni açtı ya, belki yeni bir ürün deniyordur, en azından diğer hastalarına da aynı şey olmaması için, iyi niyetimle bilgilendirdim. talepte bulunmadım, suçlamada bulunmadım) 2 gün sonra aldığım cevaben, özrü kabahatinden büyük; 'bana inanmadığından değil ama' aynı ürünleri diğer hastalara da uygulayıp şikayet almadığını, istersem(!) kliniğe uğrayıp 'ücretsiz' botoksumu yenileceğini yazmış. müşteri memnuniyeti onun için önemliymiş!!

  nerden tutsan elinde kalan, kendince iyi niyetli herhalde ama biraz yol yöntem bilmez, hadsiz bir cevap!

  'inanmak-inanmamak' kelimesini karşı tarafa kullanmak iyi niyetli bir yaklaşım değildir hiçbir zaman. belli ki bir şüphe var içinde ve güya kibarca belirtmeye çalışmış.
  'ücretsiz' yenileme önerisi de hadsizlik. sanki para peşine düşmüşüm, talepte bulunmuşum gibi.
  ayrıca bu denli başarısız bir doktora aynı şartlar altında, aynı uygulamayı 1 kere daha yaptırmak?
  müşteri memnuniyetinden anladığı, tutmayan botoksu tutturana kadar yenilemek midir? deneme tahtası mıyız? çok komik.

  madem sözlerime itibar edilmemiş, iyi niyet tek taraflı kaldı, çektim alnımın fotoğrafını birkaç açıdan gönderdim kendisine. neye sebep olmuş kendi gözleriyle bir görsün en azından diye. sanıyorum fotoğrafları görünce kendisi de ufak çaplı bir şok geçirmiştir. başarısızlığına.
  bu kez ne bir özür, ne bir sorumluluk üstlenme. hiç cevap yok.

  2 ay sonunda da tamamen kayboldu zaten yaptığı botoks. fotoğraflar ve yazışma kayıtları durur elimde, yazdıklarımda en ufak bir abartı ve çarpıtma yoktur.

  bunu buraya neden yazdım? ben bir arkadaş vasıtasıyla gidip doktorun yeterliliğini tam olarak araştırmadım. ama benim kadar aptal olmayan insanlar için, bir deneyim olsun diye yazıyorum buraya. (aslında arkadaş tavsiyesi de çok önemlidir kendi adıma, ama anladım artık, yeterli bir kriter değil)

  güleryüz, cicibicilik de bir yere kadar demek ki. deneme tahtası olmak istemiyorsanız ve sağlığınıza dikkat eden biriyseniz lütfen yaptırdığınız işlemlerden ve uzmanınızdan emin olun.
 • kendisi takip ettigim ilk ve tek instagram modelidir. binlerce km oteden birini gercekte gormeden asik olunuyor mu demeyin, olunuyor. evlenelim desin 1 dk beklersem adam degilim.

  edit: amerikada yasamasam simdiye kadar coktan instagramdan yurumustum ama hayat..
 • doktor olan pelin taşkıran’a bir arkadaşım saç tedavisi ve botoks uygulaması için gitti ve sonuçtan epeyce memnun kaldı. bir kere saçlarındaki artışı görmemek için kör olmak lazım. kendisi uzun süredir bu problemle boğuşan ve doktor doktor gezen biri olduğundan tedaviye ikna edilmesi pek de kolay değildir. uzun bir düşünme süresinin ardından pelin hanım ile tedavi sürecine başladılar. saç problemleri olanlar bilir, bu uzun ve acılı bir süreçtir. saç dökülmesi insanı öldürmez ama süründürür. en nihayetinde kafadan çıkan saçlar görülünce çekilen çile boşuna gitmemiş olur. arkadaşımda doğru doktor seçimi ve doğru tedavi ile inanılmaz bir aşama kaydetti.