• (bkz: rober hatemo)
  • kekeleyerek konuşan insan.
  • bir de "töyle bakayım alidaaaaaaaan" örnek cümlesi vardır. okul sıralarında söylenir durur..
  • "s" leri söyleyemeyen insanlar.
  • (bkz: pelte)
  • (bkz: daffy duck) (bkz: sylvester)
  • alt ve üst dişlerin arasına dilin ucunu temas ettirerek çıkartılan ses.türkçede bu mahreçte okunan harf yoktur.
  • konuşmalarından ötürü ister istemez sevimli gözükürler:

-leis bey timdi ben töyle tutunca, batını, zaten kılılıveldi, inzezikmis boynu, ben de elimdeki bısakla hıtıl hıtıl kesiveldim..
    -ahaha. .mmuhahhhaa.. peki, kocasını nasıl öldürdün. ahh..aha. yavaş yavaş anlat. eehhe.. (gözyaşlarını siler)
    -o da saten gilmis ocağın altına fale gibi. sektim aldım onu, gölsen leis bey, ayakta dulamıyo.. saldım bıcagı ona da.. gölsüne, kanlına, nelesine gelilse..
    -ahaha. yeteeerr. ahaha. alın bunu.. ahaha.. alın götürüüün.. uuuhuh... yaz kızım.. 2 yıl, ağır hapsinee.. ahhaha.euheue.. yok yok, bir buçuk yıl…

kolay kolay kalp kıramazlar:

-ya siktil git gülselen ya.. sevmiyolum altık kızım seni.. siktil..
    -kikiki. ayhh.. tamam recai ya, kızma. ihih..kikikik..

ciddiye alınmadıkları olur sık sık:

-akım kapasitörü lansmanı-
    -insanlık talihinin en büyük bulusu sayılacak zaman makinesi gelcek oluyol.. akım kapasitölü altık hayal degil sevgili alkadaslal.
    (salonda gülüşmeler)
    -öhhhöö.. bu akım kapasitölüü..
    (gülüşmeler artar)
    -eeeaa.. sikelim, akımını da, kapasitölünü de.. yetti beea..
    (üst balkondan düşenler olur)
  • doğumdan hemen sonra, yenidoğan eve getirilir getirilmez ağzına yalancı meme tıkıştırıldığında ilerki yaşlarda mutlak karşılaşılacak sorun.. zira bebek bu emziği güya emerken, ama aslında hıncını çıkartırken ve haftalık bir emziği haklarken üst damak yapısı hızla bozulur. çocuklukta "sevimli konuşmak" olarak algılanan bu hadise, kişi eşşek kadar olunca alfabedeki bazı harflerin hakkını veremediği (s-z-t-d-ç-c) zaman gündeme oturur ve "sen bunu sevimli gözükmek için özellikle yapıyorsun" suçlamalarına göğüs germek gerekir.. *
  • ''mississippi deseneee, allah aşkına bi istatistik de, hayır seks de seks..!'' gibi göster pipini teyzelere durumuyla hayat boyu karşılaşmak zorunda bırakılan şebek türü.
hesabın var mı? giriş yap