şükela:  tümü | bugün
  • diş teli kullanan kişilerin ister istemez içinde bulunduğu eylemdir.
  • biraz da peltek bakış açısından bakmak gerek. çok gariptir vesselam. özellikle çocukken ve ergenliğe yeni girdiğim sıralarda çok ama çok kelime söyletirlerdi. mulayim bir çocuk olduğum için 1-2 kere söylerdim. kimileri bokunu da çıkartırdı o ayrı tabi.

aslında daha da garibi vardır, kişinin kendisinin peltek olduğunu unutması. ne bileyim, özellikle yeni biriyle tanışırken ve o uzun muhabbetlerde gayet normal ilerler o sırada muhabbet. bazen çok sonrasında hatırlanır peltek olunduğu. karşıdakilerin tepkisini pek anlamıyorum, acaba içlerinden ne geçiriyorlar o esnada. ''aaa peltekmiş'' diye mi düşünüyor, '3 yaşındaki velet gibi konuşuyor aq' diyor, hiç mi farkına varmıyor, nedir yani. hayır eskiden, karşımdaki de ergen olduğu için ''aa peltekmişsin'' tepkisi bolca geliyordu ama yaşlar büyüdükçe galiba insanlar 'kırmama' ya da ne bileyim 'özrü yüzüne vurmama' gibi incelik gösteriyorlar. iyi de ediyorlar, insan bıkıyor bir yerden sonra.

üstüne biraz da boğuk ve yavan konuşmamdan dolayı ne dediğim pek anlaşılmaz. artık alışkanlık olmuş, yeni biriyle tanıştığımda gür sesli ve tane tane, anlaşılır biçimde dalıyorum olaya. yoksa anlayabilene hak getire.

kaç yaşına geldim hala yaşlılarla iletişim sıkıntısı yaşarım. hiç anlamazlar beni. kaç yüz kere ortamdaki samimi arkadaşa ''tercüme etsene'' dediğimi bilmiyorum diyim, siz anlayın.

son olarak dipnot ekliyim, kekemeliğin pelteklikle alakası hiç ama hiç yoktur. tabi ikisi aynı anda da olabilir, tamamen şanstır.