şükela:  tümü | bugün
 • takıntılı aşıklar söyler bunu hep: (bkz: benim olacaksın)**
 • -roberto aslında etliye sütlüye dokunmayan bir tiptir,tüm kötülüğü aşık olduğu şirret kadın yapmıştır
  -"seni asla sevmedim" diyen kesin yalan söylüyordur,hatta aşkından geberiyordur
  -delilercesine aşık olduğun kadın,kesinlikle annendir..
  -yardımına koşan,iyiyi doğruyu bilen mutlaka bir adet uşak bulunur
  -zenciler genelde iyidir
  -düğün,nişan,kına gecesi* gibi toplantılarda,başroldeki esas kız/erkek zbaaaam efektiyle birlikte mekana girer..mutlaka..
 • -dizideki esas oğlanın annesi esas kız yerine zengin ama kötü bir hatunla evladını evermek ister,maksat aile şirketi oluşturmaktır.
  -zengin kız fakir oğlan yada tam tersi mutlaka vardır
  -mutlaka birileri ya da birisi dizi boyunca bir süre kör kalır.
  -aile babasının kirli çamaşırları vardır,en olmadık yerde babanın anneyi aldattığı görülür,hatta bu günah gecesi sonucunda doğmuş olan bir çocuk da vardır..ve hatta bu çocuk aile şirketine bir şekilde girmiştir.
 • -evlenemezsiniz mersedes, antonyo.yla siz kardeşsiniz
  -hayır alehandro! karmelita senin kızın değil!
  -luiz alberto.yu mirastan çıkartmalısın baba, o senin oğlun değil...

  sonu gelmez bunun...
 • eski / yeni türk filmlerinde-dizlerinde de rastlanılası klişeler..
  birbirine delicesine aşık çiftler hep bir iftira yüzünden yıllarca ayrı kalırlar ve tesadüfler neticesinde doğruya ulaşırlar ve dizinin son bölümlerine doğru kavuşurlar .. ama bir türlü kötü niyetli insanlar tarafından rahat yüzü görmezler , dizinin son bölümünde her şey ok'dir , filmde oynayan herkes pür neşe hayatlarına devam etmektedir ..filmdeki köpek bile daha bir sevimli seyirtmektedir etrafta ..
 • esas kızla esas oğlan romantik bi şekilde tanışırlar. * tam yeni sevgili olmuşken büyüük bi yanlış anlama sonucu ayrılırlar (genelde kötü karakterler yapar bunu )** sonra taraflardan biri evlenir nişanlanır falan fakat son anda gizlice duyarki meğer sevdiği kız masummuş,böylece barışırlar ve bu böyle devam eder.
 • plak bir takılır...

  - ben, ben, beeennn.... ama ben.... (bkz: böyle uzar gider)
 • -kötü,kendini bilmez,adi,şirret,orospu olan hatun karakterler mutlaka saçlarını savura savura yürürler,kötülük yaptıktan sonra ellerini birleştirip "hıh" efektini dudaklarını titrete titrete verirler.
  -iyi roldeki kızın abisi/ablası/küçük kardeşi mutlaka bir belaya burnunu sokar
  -iyi roldeki fakir kızın annesi mutlaka fabrikada çalışır ve iyi roldeki fakir kız hayatının erkeği ile de mutlaka bir iş görüşmesinde vb. ulvi bir zamanda tanışır.
 • kadın karakterler, gece gündüz demeden makyajlı ve bir o kadar bakımlı gezerler. sanki feşın tivi.
  erkekler ise, vücut geliştirme salonundan taze çıkmış gibidirler.

  birbirlerini deli gibi seven juan carlos ve maria bir türlü kavuşamaz. aralarına beşer çift sevgili/eş girer. labirentten çıkmaya çalışan fare gibi en sonunda birbirlerine kavuşurlar. 'ooh mariam!'

  kavuşmayı hazmedemeyen kötü kadın isabella ve kötü adam oliver, ortak plan kurup bu beraberliğe çomak sokarlar. oliver, maria'yı ıssız bir yere kaçırır. isabella ise juan carlos üzerinde temel atma çalışmalarına başlar. bu süreçte polis etrafta gözükmez. her iş devletten beklenmez.

  juan carlos, isabellayı ekarte ederek, 100 metre koşucusu gibi maria'sına kavuşmak için depara başlar. maria hamile olduğunu fark eder. oliver, 'bebeğin babası benim lan!' der. juan triplere girer, maria bok olan olaylardan sonra rahibe gibi köşesine çekilir. bebeği doğurur, sezercik muamelesi çeker çocuğuna.

  aradan birkaç sene geçer. bebek büyür, kız tavlama yaşına gelir. ama bütün karakterler hala dipdiri ve gençtir. (botoxla canım botoxla) gökten üç elma düşer, juan carlos'un başına denk gelir, kafasında ampül yanar. maria'ya evlenme teklif eder, bebişin babası benim der. şenola düğün şenola.
 • iki kişi tribal şekilde konuşuyorsa bi tanesinin yüzü aynaya dönük olur öbürü arka çaprazında durur ama yüzü aynaya dönük olan tarafından mutlaka gözükücek şekilde durur. yalan rüzgarında öyleydi. (bkz: yalan rüzgarı)