şükela:  tümü | bugün
  • zeynep selvili çarmıklı'nın yazdığı inkılap kitabevi tarafından yayınlanmış psikoloji kitabının adıdır.
  • arda'nın hanım paylaşmış storysinde.
  • bu sey değil mi ya? küçükken geçirdiği bisiklet kazasının ardından annesiyle ilk karşılaşmasında duyduğu " zeynep sen ne yaptın?" cümlesi sayesinde yıllar sonra hayatın anlamını kesfetmiscesine söylevler veren hanım gizin kitabı.

ha tamam pembe fili düşünmeyelim, zaten karanlıkta bize filin çeşitli uzuvlarını tutturarak tuttugumuzun ne olabileceğini sormuyorlar miydi? rengini hiç düşünmemiştik de. zaten filler ufak, beyaz ve yuvarlak olsalardı aspirin olurlardı.

bu gençlik neler gördü, daha neler görecek. filleri de aspirinleri de velileleri de tutturamadık zaten. come on.
  • kişisel gelişim kitabı okumuş ya da okuyan biri değilim fakat bana hitap ettiğini düşündüğüm kitap. lakin sözlükte yorum yapan pek olmamış. öneren ya da okuma vakit kaybı diyenleri yeşillendirmeye davet ediyorum zira bir kitabı alıp yarıda bırakmak en sinir olduğum aktivitelerden biri. o yüzden yorumlara göre değerlendirmek istiyorum.
  • kitabı yazan kişinin samimiyetine nedense inanamıyorum. çevresinde dostum dediği insanların ne kadar materyalist olduğunu bilmeyen yoktur. insanların kendi enerjilerine benzer olan insanlarla arkadaş olduğunu düşünüyorum. anlattıkları ile onayladıkları kesinlikle uyuşmuyor.

biri tektaşını göstermek için kitabı eline alır, diğeri yine kendini sergilerken hikayesinde paylaşır.

hani aslıhan ile şeyma’nın kitabı okumadıklarına bile eminim. ne kadar güzel kitaplar varken bu kitaba bir kuruş dahi harcamam.

kendi materyalist dünyalarında kaybolmuş tek dertleri başkalarına hava atmak olan insanlara hitap eden bu kitap umarım işe yarar ve öz-şefkat duygularını besler. belki bizler de biraz olsun sosyal medyada daha rahat dolaşabiliriz.