şükela:  tümü | bugün
  • yesil takim elbise icine giyilirse tipik bir din dersi hocasi uniformasi yaratan gomlek cesidi.
  • şimdilerde anlaşılması mümkün olmayan bir şekilde moda olan gömlek çeşidi/rengi
    bundan çok değil bir iki sene kadar önce giyene "lan kroya bah, eheh", "lan hibne misin om ne ole pembe gomlek" diye haykırdığımızı hatırlarım
  • ipekten yapılmış olanı nuri alço'nun default kıyafetlerindendir.
  • akdenizli bir erkek olarak esmer bir tene sahibim. ama buna rağmen tarafımdan bir türlü giyilemeyen gömlek rengidir. nasıl mı ? anlatayım:

efendim şimdi ben her türlü rengi seven , her renkten de giyinmeyi seven biriyim. ama pembe benim şu yaşıma kadar aşamadığım tek erkeklik takıntım. ( evet takıntı dedim.) lisedeyken zavallı annem yalvar yakar bana aldırdığı pembe t-shirt'ü en son istanbula geldiğinde yer bezi olarak bulunca benden umudunu kesmiş bir kadındır.

ve günümüz: sabah ofiste kahvaltı yapılmakta, birden çok sevdiğim , saygı duyduğum ve bir avukat olarak kendime örnek aldığım patronum(ki kendisi kadındır) şöyle bir soru sordu:

- sen pembe seversin değil mi , pembe giysilerin vardır?
    -nerden çıkardınız efendim! ben ölürüm de pembe giymem , aşamadığım tek erkeklik kompleksim! hayatta olmaz anlayacağınız.

bu arada ofis ahalisi arasında anlamlı bakışmalar, gülüşmeler ve ben hala uyanamadığım için bu gülüşmeleri fark etmemem...

akabinde elinde bir hediye paketi ile gelen patronum, benim hediyeyi açmam ve içinden pespembe bir gömlek çıkması. kabus. utanç. yüzümde koskocaman bir şaşkınlık ve çaresizlik.

pembe gömleğimi mecburen giyerek yazarken bu satırları, diyorum ki:

büyük konuşmayacakmışsın usta.
  • erkeklerin hayatına ciddi bi ilişkiyle giren gömlek çeşidi. kadın sever pembeyi, gider alır sevdiceğine de. adam kıramaz giyer. derken alışır da zaten. ve olaylar gelişir...bir erkeğin ilişki durumuna dair tespit yaptırabilme* durumu vardır.
  • hangi tonu olursa olsun, bir erkekte görmeye tahammül edemediğim şey.
  • sadece toplu taşıma kullanmak zorunda kalan dişi kardeşlerimizin giymesi gereken gömlek türü, artık erkekler onlarda rezil görünen bu gömleklerden giyemeyecekler binlerce imza toplandı bile! pembenin hipnotize edici etkisiyle bayanlarımızın vücud hatları belli olmayacakdır.
  • bir erkek olarak severek giydiğim gömlek. toplumda saçma bir şekilde pembe gömlek giyene ithaf edilen farklı bir algı var. geçen işyerinde bi arkadaş 'niye giyiyorsun olm var mı bi gariplik?' gibi değişik bir soru sordu. 'abi lgbt'nin bayrağında bile pembeden sarıya, yeşilden maviye her renk mevcut! ne giysem beğenecektin acaba?' diyemedim.

peşin not: yukarıda içimden geleni yazdığım cümleler herhangi bir cinsel yönelimi küçük düşürmek amacıyla yazılmamıştır. love wins!
  • bir kadın olarak giymediğim ancak sarışın, esmer, kumral demeden tüm erkeklere yakıştırdığım gömlek. benim gözümde beyaz gömlek kadar klasik ve asildir.
  • bazı mali kuruluşlarda perşembeleri giyilir.