şükela:  tümü | bugün
  • mexico city'de toplu taşımalardaki tacizi engellemek için, sadece kadınların kullandığı otobüsler. demek ki neymiş: fordçu her yerde fordçu. ya da türkiye malezya değil, meksika oluyor. bir de haberin yorumlarına özellikle dikkat.
    http://www.hurriyet.com.tr/…04.asp?gid=229&sz=15590
  • bittiğinde insanın kafasında on yedi yılı soran kitaptır.
    çok akıcıdır. hemen içine çeken bir anafor gibidir. bazı yerlerde kinyas ve kayra tadi aldım.
    fazla boşluğu olan bir kurgusu vardır. nasıl göz ardı edildiğini anlamadım. hatta öyle ki bittiğinde "e niye okudum" sorusunu bile sorduruyor. geliyor geçiyor. ama akıcı. ama yetmez
  • paintte çizilmiş gibi duran kapağıyla hayal kırıklığına uğratan kitap. öyle ki kapak resmi şunundur diye bile yazamamış utanmış adamlar! arka kapakta da yazarın resmini elimdeki diğer can yayınları yazarı paul auster ile karşılaştırdım. auster elinde sigara siyah beyaz karizma poz vermişken, bizim gariban türk yazarımıza kimse ihtimam göstermemiş olacak ki arka fonu beyaz bir vesikalık resmi duruyor! can yayınlarına çemkirse yeridir bu vesikalı yarim gibi halinden ötürü...

neyse kitabı daha okumaya başlamadan bunları düşündürttü, okuyalım bakalım sonra devam ederiz...
  • özgecan aslan cinayetiyle bazı sivri zekalar tarafından bu tarz tecavüz ve cinayetlere önlem olarak tekrar gündeme getirilmiştir.

mevcut toplumsal yapıda o pembe otobüsün önü kesilir, otobüstekilere tek tek tecavüz edildikten sonra otobüs komple ateşe verilir.
  • sorun biz kadınlardaymış gibi toplumdan tamamen koparılmamızı amaçlayan bir projedir bana göre. oturup o sapık zihinlerinizi temizlemekle meşgul olsanız daha mantıklı. problem sizsiniz biz değil.
  • yeniden gündeme gelen saçmalık. bunun uygulanmaya başlamasının ertesi günü karma otobüslere binenlere tacizi hak görmeye başlayacak hastalıklı zihinler.
  • o pembe otobüsü kullanacak adamın kendine potansiyel avlardan seçmek için daha çok fırsat verecek proje.
    siktiğimin memleketinde o şöfçr kapıyı kilitleyip sırayla hepsine tecavüz etmezse ben de bi şey bilmiyorum.

tiksiniyorum bu ülkeden, bu ikiyüzlü insanlardan, bu iğrenç yaratıklardan, o iğrenç yaratıkları yetiştiren hemcinslerimden bile tiksiniyorum. siktir olup gitmek lazım bu memleketten tüm kadınlar olarak... dönüp birbirinizi sikersiniz o zaman pis abazanlar.
  • süper çözüm pembe otobüsten pembe mezarlığa gömeriz artık.
  • ulan salak adamlar,

şu zavallı kız (bkz: özgecan aslan) gibi, ıssızın ortasında kötü niyetli bir hayvan oğlu hayvan ile başbaşa kaldıktan sonra otobüs pembe olmuş, gri olmuş ne farkeder?

amaç haremlik selamlık uygulamasını normalleştirerek meşrulaştırmak.

adli sicili temiz olan kadınlara silah taşıma ruhsatını serbest bırakın.
    kolayca öğreneceklerdir kullanmayı.

ondan sonra, bakalım arabada kadınlarla baş başa kalınca o pezevenklerin elleri çüklerine gidebilecek mi.

sert bir öneri ama başka çaresi yok, keza kültürel evrimi beklersek belli ki en az 3-5 yüzyıl sürecek, o da garanti değil.