şükela:  tümü | bugün
 • kahramanmaraş'da uygulamaya konulmuş uygulama.enteresan röportaj yapılan kadınlar da gayet memnun.van'da da imza kampanyası yapılıyor.başında erkekler var!muhabire de diyor ki hele vallah bacım öğrenciler üstü üste gidiyür kadınlarımız rahat etsin.sektör ordan.sen uçkuruna sahip olamıyorsun ki yobaz herif.apış aranı açarak oturuyorsun otobüste.hayalinde soyuyorsun kadınları.sokakta çocuk görünce elini şeyine götüren adamlarsınız.
  haber linki

  şöför de kadın.ben direksiyon eğitmeniyim.yani yıllardır trafiğe aşinayım diyor.ama daha önce hiç büyük araç kullanmadım ama alışacağımı tahmin ediyorum diyor.alışacağı mı?bir de tahmin ediyorum?bak bak bak.bildiğin kadınları kobay olarak kullanıyorlar.hem şöförü hem de yolcuları.du bakalım ölcez mi der gibi.

  garip bir uygulama.kadınları bir kafese koyar gibi bir yere doluşturmak.buna araplar haremlik selamlık deniyor biliyorsunuz.bunu da kadınlar kendi iradesiyle yapmıyor.eril diretiyor.orta asya kültüründe kadın ok atmak için göğsünü keserken,boyun beyi yokken yerine vekalet ederken şimdi kadının konumuna bakın.

  umudum tükendi diyorum ama artık bu yaptığınız eziyet oluyor artık.

  edit:kadın şöför detayı eklemesi.
 • bursa ve malatya'da da varmış. son saati de 19 imiş! verilen sosyal mesaja bak.
  (bkz: ortadoğu'nun bağrından kopup gelen başlıklar)

  ayrımcı ve cinsiyetçi olan bu uygulama keşke olmasa ama akla şunları da getirdiği için zordur.

  (bkz: kahramanmaraş'ta regl olmanın ayıp olması)

  (bkz: kahramanmaraş denince akla gelenler)
 • kadın erkek fark etmez hepimizin karşı çıkması gereken saçmalık. düşünsenize o otobüse binmeyip karma otobüse bindiğinizi ve başınıza bir iş geldiğini. sabah-akit-akşam vbb gazetelerde manşetiniz çoktan hazır : orda ne işi varmış.

  amaç kadını korumak filan değil bunu da biliyoruz. amaç insanları şeri hükümlere alıştırmak. hemde korkutmadan yavaş yavaş.

  şerefsiz şeriatçılar.

  edit:imla için teşekkürler jack oneill with two ls
 • peki şimdi pembe otobüse binmeyen kadın otomatik olarak kendine ellettirmeye çalışan,biri bana değdirsin de zevk alayım diye içinden geçiren kadın olma yaftası yemeyecek mi? saçma sapan uygulamalar bunlar.

  akşam 7’den sonra binen de aynı muameleyi görecek.

  bu yorumum her şehirde bu düzene geçilip insanlar yavaş yavaş alışınca ortaya çıkacaktır.

  ama kime ne yapıyorsun ki? koyun olunca millet hoşuna gidiyor böyle şeyler. bunun yerine toplu taşımalarda kadınlara saygılı bireyler yetiştirmek,kurallar koymak, o insanları eğitmek otobüsten daha yararlı olacaktır.
 • saçmalık olduğu konusunda hemfikirim ama kadınla erkeği eşitleştirmek yerine bitmek tükenmek bilmeyen pozitif ayrımcılık taleplerinizin de bunda etkisi olduğunu düşünüyorum açıkçası. bakış açısına göre gayet pozitif ayrımcılık sayılabilir.
 • hiç de saçmalık olmayan ve tüm türkiye'de hayata geçirilmesi gereken uygulama.
  ülkemizin her yeri sayıları azımsanmayacak kadar olan sapıklarla dolu. arkasından geçerken elini kolunu veya hususi başka yerlerini bilerek dokunduran bu insanlardan rahatsız olan milyonlarca kadın olduğu kanaatindeyim. sadece kadın ekşi yazarlar bile onlarca başlık açtı bu tacizlerle ilgili
  siz tacize uğramaktan veya taciz etmekten keyif alabilirsiniz. kimse size pembe olmayan otobüslere binmeyin demiyor
  ama belediyelerin hizmet çerçevesi tacize uğramaktan rahatsız olanları da kapsamaktadır. ve her belediye buna benzer önlemler almak mecburiyetindedir. kimisi pembe otobüs getirir. kimisi hiç kimse ayakta kalmayacak şekilde otobüs sayılarını arttırır
  özgürlükten dem vuran insanlar pembe otobüsten memnun olma özgürlüğüne nasıl karşı çıkar orası da ayrı bir muamma...
 • türkiye'de yaşadığım için utandıran rezil uygulamalardan biri. bu saçmalığı destekleyerek kendini birey olarak görmeyen kadınlara da akıl fikir diliyorum.
 • (bkz: #73290880)
  tam da bu kafa yüzünden karşıyız bu saçmalığa. kadınlara özel otobüsler olduğunda normal otobüse binen bir kadın fahişe olarak yaftalanacak, normal otobüste taciz edildiğinde rızası var kabul edilecek, kaşındı denilecek. ve bu otobüsle de sınırlı kalmayacak.guya güvenlik gerekçesiyle sınırları pembe bir alan cizilip kadinlar o alana hapsedilecek. azıcık burnunu çıkarmaya çalışan hafif meşrep sayılacak.
  faili değil mağduru kısıtlamak, mağduru cezalandırmak tam da ortadoğu kafası... sapık elini kolunu sallayarak istediği yerde gezecek, mağdur belli sınırlara hapsedilecek. çok iyi...
 • geriye gideee gide en gerideyiz artık. tebrikler.
 • islam çok güzel gelsenize