şükela:  tümü | bugün soru sor
  • pembe metrobüsten sonra, ilerleyen dönemlerde erkek şöförlerin kullandığı arabalarca sıkıştırılmak istemeyen kadın şöförlerin ihtiyaç duyup kampanyasını açacağını tahmin ettiğim uygulamadır. kadınlara ne yol veriyorlar, ne çekiliyorlar, hatta üstüne üstüne sürüyorlar. anlamıyorum. zaten erkekler de istiyor bu pembe şerit olayını ve altyapısını da yapıyorlar ufaktan. (bkz: kadınlara neden ehliyet verilmemeli)
  • britanya'da ciddi ciddi savunanlarının olduğu uygulama.
  • nasıl hayal gücüm varsa artık aklıma yol şeridinin gramı gelmedi. araçlara pembe şeritler asılacak gibi düşündüm. baby on board misali. fazla mı safım ki.
  • harika bi uygulama .

içim açıldı ööyyle pembiş pembişş. hatta gökkuşağı rengine boyasınlar bütün yolları.

edit :şimdiden destekledim gitti.
    ama şöylede bir sorun var bence ,yine kadınları erkeklerin aşağılamasına, ayrımcılık yapılmasına zemin hazırlıyor gibi, bu fikir de bir erkekten çıkmış olabilir. '' ohh iyi oldu, yolumuzdan çekildiler, rahat rahat gideriz , sollarız geçeriz, araba kullanmayı bilmiyollardı yeaa, bıdı bıdı.
    her ne olusa olsun bence herkes kendi yolundan gitsin, kadınlar da rahat etsin.
  • ne zaman devreye alınacağını merak ettiğim ve yürekten desteklediğim bir uygulamadır. kadın sürücüler için bence şerit değil ayrı bir yol olması lazım. böylece erkek sürücüler tarafından taciz edilmekten kurtulurlar. devlete buna şey yapsın.
  • eşitlik ilkesi nerede kaldı ? pozitif ayrımcılığı biraz fazla abartmıyor muyuz ?