şükela:  tümü | bugün
 • kendisi muhteşem br psikolog ve aynı zamanda zekanın en yoğun hali olarak kabul edilen güçlü sezgileri bulunan biri olarak, nickaltıma şahane tespitlerini yazmış hakkımda.

  fakat kendisi üzülmüş; türklere, benim de mensup bulunduğum etnik kimliğe "keçi tecavüzüsü" dediğim için. haklıdır üzülmekte. zaten bütün insanlık olarak bu kardeşimizin hislerine paralel yaşamak zorunda, kendisinin yüksek fikirlerine ve soylu duygularının incinmemesini sağlamak durumundayız. biraz ağır bir sorumluluk, ancak bir pembepatiklipaticik kolay yetişmiyor. dolayısıyla buna uymak bizim için sadece milli değil, aynı zamanda beşeri bir görev.

  neyse. kendisine iade-i ziyaret eylemem lazım geliyor. ancak kendisi hakkında daha fazla spekülatif davranıp, hassas ve soylu ruhunu rahatsız etme cürreti gösteremeyeceğim. onun yerine, bundan 16 yıl önce, ilk çalıştığım kurumsal şirkette maruz kaldığım bir diyaloğu kendisinin yüksek müsadeleriyle paylaşmak isterim:

  -------------------- flashback +18 --------------------
  yıl 2001. iyi ingilizce bildiğim için liseli bir erkek kardeşiniz olarak izmir'de bir şirkette çalışmaya başladım yaz ayları için. liseli diyorum çünkü 18 yaşından küçük olduğumu da belirtmek isterim.

  ilk iş günüm. beni müdürün yanındaki koltuğa oturttular ve önüme bir ton dosya koydular, düzenlemem için. o esnada (isimleri değştireceğim) ahmet adında, nazillili bir abimiz girdi. mehmet adında kayserili abimize selam verdi. benim kim olduğumu sordu. stajer olarak tanıtıldım. ardından çok afedersiniz; eşek sikme muhabbeti açtı bu ahmet. diyalog tam olarak şöyle gelişti:

  ahmet: mehmet abi, sence bu eleman eşek sikmiş midir daha önce?

  mehmet: bunlar genç. bilmezler eşek sikmeyi. (bana dönerek) len lteı! eşek siktin mi hiç?

  lteı: abi, kem... küm...

  m: nöhohaha dedim ya işte. olum bak, biz sizin gibi iyi okullarda okumadık. köyle yetiştik. hadi köydesin ve sikin kalktı, naabıcan? otzbir otzbir bi yere kadar. biz muhtarın eşeğini kıstırıveriyoduk. bir güzel sikiyoduk sırayla.

  lteı: (ağlamaklı)abi, siz ciddi misiniz?

  m: tabbe len! sen şimdi izmir'de mis gibi karıların arasında yaşıyon. allaan kayserisinde nerede öyle bolluk.

  a: (heyecanlı bir şekilde) aaabi asıl erkek eşek sikicen. kütür kütür oluyo.

  -------------------- flashback +18 --------------------

  gördüğünüz üzere, ahmet ve mehmet her yerde. izmir'de. kayseri'de, sinop'ta veya mardin'de. ahmet ve mehmet sizin bakkalınız, sizin sucunuz, belki de öğretmeniniz veya doktorunuz. siz de bu insanlarla aynı milliyeti, aynı dili, aynı dini paylaşıyorsunuz. hepimiz bu klübün üyesiyiz. pembişpatiklipaticik de öyle. kendisiyle paylaştığım bu bilgi ile hayatında başarılar dilerim.
 • bana ''selo fanboy'' diyen bir tip. hadi, bir adet sadece bir adet, selahattin demirtaş'ı veyahut pkk'yı öven bir yazımı bul bakalım. bulamazsan, insanlara iftira atmanın cezasını yargı önünde çekmek de boynunun borcudur.

  bundan sonra kafanı her tarağın altında sokmaz, iki kere düşünürsün.

  daha önce de bir başka başlıkta yazdım. bir kere daha yazayım, sorun bu tiplerin sağa sola iftira atmasında değil. seviyeleri bu. çukuru, neden çukursun diye suçlayamazsın. sorun bu tipleri kepçeyle sözlüğe dolduran da.
 • sosyalistlere dil uzatma haddini kendinde bulduğu bir entrysine karşılık gerekli mesaj özel mesajla kendisine verildi.

  en son cevabı:

  "sus be mal" olduktan sonra (bkz: cevab veremedi)

  "sıs be salk

  bugüne kadar hep amsalaklarla muhatap olduğun için biraz acıtmış olabilir ama alışırsın merak etme. normal dünya böyle bir şey."

  demem üzerine kendisini taciz ettiğimi iddia etmiş

  kürtler beni taciz ediyür, kürtler hep böyle qq diye başlığım altında ağlamıştır.

  dünya vajinanız etrafında dönmüyor, haber verelim dedik.

  ayrıca, ırkçılığınız da ifşa olsun istedik.
 • yeni nesil aktroll. şerefini, haysiyetini kiraya veren binlerce insandan biri. halbuki eli kalem tutan bir insan olarak bir şekilde geçinebilir bu kimseler. para tatlı geliyor tabii.

  akp sosyal medyayı anladıkça yeni çalışma biçimleri geliştirdi. akp, toplumun milliyetçi damarını elinde tutmaya çalışıyor. bunun örneklerini de sözlükte bol bol görüyoruz. spoke71, pembekjasdjk, vesaire. milliyetçilik şöyle dursun, ırkçılığın alasını yapıp insanları etkilemeye çalışıyorlar. insanların sempatisini kazanmak için de kendilerini mhp'li bahçeli muhalifi, mhp'li akp muhalifi, saadet partili x muhalifi gibi gösteriyorlar.

  inanmayınız arkadaşlar. bunlar öz be öz aktroll.
 • evet evet aktroll.
  ( imza embesil)

  yilin basi bi basligim ilgi cekti. onda da saldirmaya pkklilardan once sosyalist kiliklilar geldi.
  diyorum iste pkk payandalarisiniz. ısiniz gucunuz lafla peynir gemisi.
 • 2015 yılındaki başlığı uplayarak kendi çapında trollük yapmaya çalışan çocuk.
  (bkz: #69018554)
 • engelle geç.
 • bir insanin 2017 yilinda gercekten inanarak sosyalist olmasi kendi zekasina yapilmis en buyuk hakarettir.

  cin bile birakti bizdeki muzelik embesiller her mecrayi pravda'ya cevirmek derdindem. ılerleyin biraz ya. ya da ilerlemeyin ne diyim gidin afis asan rakiplerinizi ya da öz hakiki tkp'li olmayanlari falan satirla dograyin ne bileyim.
 • başkalarına hakaret etmeyi seven suserların can dostu olmayı kendine görev bellemiş nutellacı.

  iktidar yanlısı aktrol entrylerine de denk gelmedim. o tip yazarlarla fazla muhatap olmadığımdan dolayı engellemeye gerek duymuyorum. ki aktrollüğünden bahsetmem gerekse bunu ayrı bir entry'de anlatırdım. ya da ali ağaoğlu'nun dediği gibi: ben farklı birşeyler yazmak istiyorum, bunları herkes yazar!
 • aktroll meselesi;
  1-sozlukte bir grup azimsanamayacak sayida tip, onune gelene aktroll deyip itibarsizlastirma guduyor. eskiden de sakirt vs diyorlardi mesela. onun gorusunden degilsen olsan olsan oburusundur hesabi. tipik beyinsizlikm

  2-onceki gruptan biraz daha akil suur sahibi, aktrollu yapistirmadan ince bi bakalim onceden ne yazmis diyenler, akpli degil ama akpyi savunanlari savunuyor diyor.

  oncelikle insan olarak daha sonra bir turk olarak herkes gibi benim de bir dunyaya bakis acim var. zannedildigi gibi bu bakis acim kimlik siyasetine degil insanligin temel pusulasi olmasi gereken akil vicdan merhamet ve adalete dayaniyor.
  bunlar ise akpyi ele alirsak koru korune karsi veya yandas olmayi degil dogru yaptigina dogru yanlis yaptigina yanlis demekten geçiyor.

  agzindan aktroll comar gibi kelimeleri dusurmeyen embesil guruh, karsitlarini kimlik siyaseti yapmakla suclarken ayni zamanda kendileri dibine kadar mensun oldukları etnisite mezhep veya politik grubun kimlik siyasetini yapiyorlar.

  tayyip erdogan bunlarin (chp hdp tkp vs.) parti programini yururluge soksa teker teker kanun olarak cikarsa bunlar cikip tayyip erdogan'i desteklemek bir yana karsi olmaktan vazgeçer mi? geçmez. o zaman kimlik siyaseti yapiyorsunuz arkadasim. ınsanligin temel degerlerini referans aldigimizda karsit olduklarinizdan bir farkiniz yok. hatta pislik uslubunuz akli basinda efendi karsitlarinizdan kat be kat geride.