• pembe bir sakız idi. ultra şekerli olurdu. kolay kolay tadı gitmezdi*. ama bazen bayat olanlarına rastladıgınızda ve bunu farketmeyip çiğneme girişiminde bulunduğunuzda, ellibin parçaya ayrılır ağzınıza sıvanırdı, çok fena hissettirirdi insana.
  • aksamin bir vakti yatagimin basinda burnuma gelen koku, parfum gibi yalniz oyle bir parfum yok, sakiz ciyneyen de yok, sakiz da yok ama o hos koku var, oyle geldi bir anda.

hani ufakken, agbim okula giderken ben daha gitmezken, hani babannem daha sagken ve evde komur sobamiz varken, hani pimapenler yokken ve soba olmayan odalarin camlari buz tutarken, muz almak bir luksken hani yerli muz bile cok pahaliyken, sadece trt (tv1) varken, karlar kislar cokken. o zamanlarda iste
    aksam babam eve gelip yorgun argin cantasini birakip, eldivenlerini cikartip tam parkesini cikartacakken 'baba bana ne getirdin?'

hemen elini parkesinin cebine atardi sonra ellerini arkasina goturup pemboyo saklardi. sonra da sorardi hangisinde?

soguk ve catlamis ellerini cok da sıkamazdı ama hep pembo olan daha gevsek olurdu. bilirdim hangisinde. iste o bildigim andaki $amata zaten yeter de artardi.

simdi babam yok ama anılarımız var iste. bir pemboyla dunyalar bizim olan anılarımız..

hayat~
  • yaşlanmışız be :/

babam eve geldiğinde kardeşim tuttururdu sakız alıcaz diye. birlikte çıkarlardı iki tane sakız almak için. mavi olan benim pembe olan da kız kardeşimin oludu. ne hikmetse kardeşim eve gelirken yanlışlıkla (!) mavi olanı açıp ciğnemeye başlardı.

hep de aynı sözler.

- aaa abi ben yanlışlıkla seninkini çiğnemişim. al istersen (sakızı ağzından çıkarıp bana uzatıyor)

"benimkini de sen çiğne" demek yok çünkü erkeklerin pemposu mavi olmalı.
  • ister inanın, ister inanmayın pembo cikletlerinden çıkan resimli öyküleri çocukluğumda toplamıştım. hepsi 1'den 86'ya kadar elimde eksiksiz olarak mevcut. bunları bir iki ay içinde sezyum.com'dan paylaşıma açmayı düşünüyorum.
  • karaden olarak da yazan bu troll izmir'li değilse anamı siksinler.
  • kafasında mavi beresi olan yusyuvarlak kafalı,saftirik görünümlü bi tipti o eleman.
  • bu da tipitip gibi bir kent çikletiydi. (bkz: tipitip)
    bi eleman vardi.sakiz patlatip icadlar yapardi.
    mahalle karisi gibi sakiz patlatip sonra da edison edasiyla bulu$ yapmak akillara durgunluk vermiyor degildi tabiiki.
  • lanet olası bir troll. insanlık ve ahlak dışı entryleriyle trollük kasıyor.
  • çocukluğumun favori sakızıdır. sakızıydı. ühühü -di'li geçmiş zaman kullanmak ne acı.
    tipitip'i de severdim gerçi karikatürlerinden dolayı. ama pembo başka, pembişti o, güzel de kokardı, canım pembo.
hesabın var mı? giriş yap