şükela:  tümü | bugün soru sor
 • guclendirilmi$ penisilin olarak tanimlanan bu ilac, genelde bir igne vasitasi ile kicinizin o guzelim yuvarlaklarindan* birini delip gecmek sureti ile vucudunuza duhul eder, antibiyotik ihtiyacinda olan bunyelere uygulanan bu tedavi, once ignenin batirildigi kic yuvarlagi ve takibindeki bacagi kismi felce ugratir, sonra da vucudu bir ate$ basar. bu ate$le beraber hasta canlanir, gozune fer, yuzune renk gelir.
 • cocukluk ve ergenlik cagi kabusu...
 • agri kesici ile birlikte zerkedilen* antibiyotik modeli. bu yuzden acisi ikinci gun cikar. antibiyotiklerini zamaninda almayan hastalara cezayla karisik tedavi yonteminin ana unsurudur. sabaha kadar icilip bu igneye maruz kalindiginda bas donmesi yapabiliyor.
 • wyeth ürünü. lidocaine ile zerkedilmesi hastanın yararına olacaktır.
 • namı diğer, göt çatlatan.
 • likit kabus.

  bunu kalcadan yemeye basladıgınız anda hızlı bır sekılde nefes alıp vermenız gerekmektedır kı kasılmalar daha hafif atlatılsın aksi taktırde igneyı yedıkten sonra ayaga kalkmanız 15 dakıkayı bulabilir.

  duzgun ellerde yapılmayan penadur sureklı yuz ustu yatmak gıbı rahatsız bır olaya sebebıyet verebılır.

  dusman basına bısey yanı.
 • ömür törpüsü. öyle bir ilaçtır ki bu, vücuda girdiğinde beton etkisi yapar. anında donar. kıç bölgesi hareketsiz kalır. iğnenin vurulduğu sırada vücudu kasmamak, dişleri sıkmamak lazımdır. aksi halde ilaç vucüda hızlıca giremez. böyle olunca da iğnenin içinde donar, iğne tıkanır. hemşire homurdanır, başka bir yerden, bir daha saplar.
  ilacın yarattığı beton etkisinden kurtulmak için (bokunu çıkarmamak suretiyle) spor yapmak lazımdır. iğneden 1-2 saat sonra yapılacak, bacak-kıç hareketleri içeren 30-60 dakikalık hareketler pek faydalı olacaktır. bu hareketler başta çok az acı verse de, 2-7 gün boyunca kıçınızda betonla yürümekten iyidir.
 • "ekşi sözlüğün ilk başlığı nedir?" sorusuna karadeniz şivesiyle konuşan sözlük yazarının/okurunun verdiği cevap!
 • aka penadur l.a.
  sadece agir grip, anjin, bademcik iltihabi gibi durumlarda kullanilmaz. kucukken romatizmasi olan cocuklara duzenli olarak yapilan bir ignedir ayni zamanda. en populer unitesi, 1.200.000 olandir. bu da popodaki beton, bacaktaki felc hislerinin yuksek seviyede seyretmesi anlamina gelir. ilacin buzdolabinda saklanmasi onerildiginden; zavalli hasta cocuk icin her buzdolabini actiginda, rafta sari ucgenlerden olusan wyett sirketinin logosunu gormek bir kabus halini alir. ebeveynin o ay igneyi unutmasi icin dua edilir. hastalanmamaya ozen gosterilir. bir de kis aylarinda agir gripten korumak icin “pronapen” adli penisilinle birlikte kür olarak yapildigi da olur. iste o zaman en az 15 gunluk bir “kronik kevgir” durumu yasanir. cok acidir, cok.
 • zamanında iki hafta boyunca bir sağ lop bir sol lop sıralaması ile hergün yediğim iğne acısını hissetmemek mümkün değildi hayatı zehir oluyodu insanın iğneci amcanın verdiği şekeri falan görmezdi gözüm kimseyi muhtaç olmaz inşallah