şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kis boyunca yanan kaloriferler yuzunden nemsiz kalan bunyeyi hareketlendirmek icin yapilasi olaydir. eglenceli bir geceden sonra muhtelif mekanlarda sigara dumanina maruz kalan astim, alerji gibi dertlerden muzdarip kisilerin rahat uyumasinin tek olayi yoludur, kimi zaman soguk olsa da. ayrica dun aksam itibariyle basladigim olaydir.
 • yazın yapıldığında delik deşik olmakla aynı anlama gelir..
  (bkz: sivrisinek)
 • sivrisinek çeken bünyelere zararlı eylem. sonra da b rh+ kan aranıyor mesajları.
 • bilumum gerdan ve gıdı morluklarına (bkz: hickey) sahip güzide insanlara ingilizcede atfedilen kinayeli fiil. hatta şöyle ki:
  "eheha, did you sleep with the window open, mate?"
 • "ya hırsız girerse" korkusundan dolayı, uyunacak mekanın da fazlasıyla sıcak olması ve insanı uyutmaması nedeniyle yapılması özlenen eylem.
 • antalya'nın ikliminde genellikle işe yaramayan (özellikle temmuz-ağustos aylarında), üstüne üstlük hırsızlara davetiye çıkartan eylemdir. hırsızlık eylemleri bu şehirde %70 oranında zemin ve 1. katlarda gerçekleşmekte, hırsızlar açık bırakılan pencere ya da balkon kapısından girmektedir.
 • kıçı başık kırık bir vantilatörden ümidi kestikten sonra yapılması mümkün, zira sıcağı yenip uyumak gerekiyor arada. bu da bir yöntemdir nihayetinde.

  yalnız gecenin bir vakti camın çarpması ve aynı anda bilgisayarın kendi kendine açılması arasında bir bağ var mıdır, eğer bir bağ varsa bu yalnızca benim evimle mi alakalıdır bilemiyorum. bu gece ben bi tekrar deneyeyim.
 • bir yaz gecesi izmir'de gerçekleştirilse dahi sabah olduğunda midede gurultulara ve ufak çaplı bir cırcıra sebebiyet verebilen eylem.
 • sırttaki kulunçlara yeni kulunçlar eklemek, onlara şarkılar armağan etmektir. ben yazları her sabah yaparım bunu.

  welcome to my world,
  won't you come on in
  miracles, i guess
  still happen now and then
  step into my heart
  leave your cares behind
  welcome to my world
  built with you in mind

  knock and the door shall be opened
  seek and you will find
  ask and you'll be given
  the key to this heart of mine

  i'll be waiting there
  with my arms unfurled
  waiting just for you
  welcome to my world
  welcome to my world
 • eviniz üst katlardaysa ve martıların gece konakladığı bir yerdeyse sabaha karşı martı çığlıklarına maruz kalmanıza sebep olacaktır.. "sıcak mı martı çığlıkları mı" derseniz sıcaktan bunalmış, yenik düşmüş, uykusuzluktan imanı gevremiş bir yaratık olarak martı seslerini tercih ederim.. lakin ben koca yazı nasıl böyle geçireceğim bilemedim karasal iklime alışkın bünyem nemli sıcak hava karşısında ne yapacağını şaşırdı, yazık günah bana... bir de eve kuş girecek diye korkuyorum ki hiçbir hayvandan korkmayan bünyem kuşlardan müthiş tırsıyor.. paranoyak oldum kaç gündür ikişer üçer saatlik uykularla ayakta durmaya çabalıyorum lakin bünye bir yerden sonra iflas edecek biliyorum..