şükela:  tümü | bugün
  • kis boyunca yanan kaloriferler yuzunden nemsiz kalan bunyeyi hareketlendirmek icin yapilasi olaydir. eglenceli bir geceden sonra muhtelif mekanlarda sigara dumanina maruz kalan astim, alerji gibi dertlerden muzdarip kisilerin rahat uyumasinin tek olayi yoludur, kimi zaman soguk olsa da. ayrica dun aksam itibariyle basladigim olaydir.
  • yazın yapıldığında delik deşik olmakla aynı anlama gelir..
    (bkz: sivrisinek)
  • sivrisinek çeken bünyelere zararlı eylem. sonra da b rh+ kan aranıyor mesajları.
  • bilumum gerdan ve gıdı morluklarına (bkz: hickey) sahip güzide insanlara ingilizcede atfedilen kinayeli fiil. hatta şöyle ki:
    "eheha, did you sleep with the window open, mate?"
  • "ya hırsız girerse" korkusundan dolayı, uyunacak mekanın da fazlasıyla sıcak olması ve insanı uyutmaması nedeniyle yapılması özlenen eylem.
  • sıcak havada cıbıl yatacağıma,buz gibi havada örtünerek yatarım mantığına sahip ben gibi insanların yaptığı eylem.

2 olumsuz etkisi; sivrisinekler ve de tutulmuş bir sırt.
  • antalya'nın ikliminde genellikle işe yaramayan (özellikle temmuz-ağustos aylarında), üstüne üstlük hırsızlara davetiye çıkartan eylemdir. hırsızlık eylemleri bu şehirde %70 oranında zemin ve 1. katlarda gerçekleşmekte, hırsızlar açık bırakılan pencere ya da balkon kapısından girmektedir.
  • kıçı başık kırık bir vantilatörden ümidi kestikten sonra yapılması mümkün, zira sıcağı yenip uyumak gerekiyor arada. bu da bir yöntemdir nihayetinde.

yalnız gecenin bir vakti camın çarpması ve aynı anda bilgisayarın kendi kendine açılması arasında bir bağ var mıdır, eğer bir bağ varsa bu yalnızca benim evimle mi alakalıdır bilemiyorum. bu gece ben bi tekrar deneyeyim.
  • bir yaz gecesi izmir'de gerçekleştirilse dahi sabah olduğunda midede gurultulara ve ufak çaplı bir cırcıra sebebiyet verebilen eylem.
  • sırttaki kulunçlara yeni kulunçlar eklemek, onlara şarkılar armağan etmektir. ben yazları her sabah yaparım bunu.

welcome to my world,
    won't you come on in
    miracles, i guess
    still happen now and then
    step into my heart
    leave your cares behind
    welcome to my world
    built with you in mind

knock and the door shall be opened
    seek and you will find
    ask and you'll be given
    the key to this heart of mine