şükela:  tümü | bugün
  • oyun hamurunun icat edilmediği yıllarda pencerelerden macun kazıyıp oynamış nesildir. mis gibi de petrol kokardı. pek bir şekil verilmezdi ama idare ederdik. en kolay yılan yapılırdı. 80'li yıllarda pvc kapı pencere sistemleri yoktu. alüminyum doğrama yeni yeni yaygınlaşıyordu. 1980-1985 arası doğmuş nesil diyebiliriz. zaten bu nesilin muhteşem vizyonu ve yaratıcılığı dillere destandır.
  • o pencereleri kazıyıp tırnak arasına macun biriktirmiş nesildir. şimdiki nesil çok şey kaçırdı çok.
  • şimdikiler pencere macununu bile bilmez. onlar pimapenli evin çocukları.
  • pal sokağı çocukları isimli kitapla hayatıma girmiş, ilk nesil oyun hamuru olarak dahil olduğum nesil. değişik şekiller yapıp kurumaya bırakırdım, zaten becerebildiğim tek şekil bardak ya da vazoydu.
  • yeni nesil o macunun kokusunu bilmez, play-doh bilirler. ah sözlük ah dertliyim yeni nesilden ülkeyi yeni nesil bitiricek.
  • pis macunla oynamış olmanın neresi efsane diyerek anlamlandıramadığım hadisedir.
  • o günleri aklıma getirip duygulandırdınız lan allahsızlar.

pencereye yeni çekilmiş macunla oynamak gibisi yoktu, tabi üstüne anneden dayak yeme olayı da vardı.
  • yalnız olmadığım bir konuymuş. kokusu geldi burnuma
  • aynen oynamis sökmüş top yapmisligim var.sanirim efsane kestane ayri ama yaşlanıyorum...
  • ben bunu mal gibi yemeye kalkmıştım da ebeveynlerim eşzamanlı olarak üstüme atlayıp ağzımdan çıkarmışlardı. ardından da galonlarca suyla ağzımı yıkadılar. ne bileyim kardeşim sakız gibi oldu oynaya oynaya tadına bakalım dedik. olmadı.