şükela:  tümü | bugün
 • yoğurtlu iskender koyun bari tam olsun.

  edit: aşağıda arkadaş da açıklamış çiğ bulgur zararlı. en azından bulgur pilavı yapın kolpalar.
 • normalde çeri çöpü balkondan çırpan insanlar nedense günah diye sofra bezini balkondan aşağıya çırpmaz. halbuki balkondan çer çöp atmak yerine sofra bezi çırpsanız sevaba girersiniz. hadi bulguru koymadın bari sofrandaki ekmek kırıntılarını koy be insanoğlu bu kadar bencil olma. bu dünya senin değil!
 • sadece pencereler önüne değil onların olabileceği her yere konulması gerekiyor. sırt çantamdan kedi maması ve kuş yemi eksik olmaz.bir sigara parasıyla alacağınız karışık kuş yemiyle yüzlerce kuşa faydanız olabilir. bunu yaparsanız kendinizi özel hissedersiniz. deneyin lütfen
 • ismi mehtap sağdaki saksıda bulunan iki yavrusunun isimleri de coni ve moni. işte bunlar hep bi avuç bulgur lobisinin işi.

  http://i57.tinypic.com/30kvvbm.jpg
  ısrarlar üzerine: http://i58.tinypic.com/5cy5pl.jpg
 • şehriye de olur.

  her kış koyarım, yiyorlar yani. özellikle uzun süredir çekmecelerde duran hafiften nemlenmiş belki de böceklenmiş şehriye, pirinç vb gibi bakliyatları koyabilirsiniz.

  içi toprak dolu ancak kullanılmayan saksılar varsa, onların üstüne koyun. hem toprağa yapışacakları için aşağı uçmazlar hem de böcekli pirincinizin böcekleri de kısmen toprakta yaşayabilirler (tabi kuşlar onları da yiyene kadar)

  hikayem de var; kumrular saksıya yumurta bıraktılar. bir süre sonra kumru da yumurtası da kayboldu gitti. bir de evdeki papağanlar için salondaki saksılara yem koymuştum biraz. yazın balkon kapısından içeri girip yiyip gitti kumrular. vallahi manyas kuş cennetine döndü apartman dairem.

  yazın ve baharda neyse bu hayvancıklar buluyorlar yiyeceklerini ama kışın kar yağınca bi el uzatın hayvancıklara
 • balkona koymanız halinde nur topu gibi bir kuş bebek sahibi olmanızla sonuçlanacak durum.
  sonra gözünüzün önünde büyüyen bu yavrunun bir gün yuvadan uçup gidişini izliyorsunuz .

  (bkz: harbi harbi yuvadan uçmak)
 • gayet yerinde bir önerinin, hatırlatmanın ardından mizah yeteneğini sergilemek isteyen arkadaşların üşüştüğü başlık olmuş.

  tanım: sürekli yaptığım şey. yanına bir kap su koyarak.
 • hem kuşlar nasiplensin, hem de bizim iki azman mutfak masasının üzerine yatıp tüm gün pervaza konan kuşları seyredip kendilerinden geçsinler diye hergün yaptığımız uygulama.

  o değil kuşlar da bizim kedilere o kadar alıştılar ki geçen gün kediler camın önüne gelmişler kuşlar bana mısın demeden bulguru yemeğe devam ediyorlar.
 • cocukken yapardim annemde kizardi cünkü nankör kuslar balkonumuza siciyordu. olum yiyin icin gidip baska yerde sicsaniza. yinede severim kuslari.
  almanyada kuslari beslemek yasak ama. olurda yolunuz düserse ceza yiyebilirsiniz. sebep de iste onlarin dogal yoldan yasamasini kötü etkiliyormus. buna alisan kuslar artik kendi yiyeceklerini aramayi birakip insanlarin biseyler vermesini bekliyorlarmis. yani sadaka kültürü olmasin diyerekten. bizde insanlarda bile var sadaka kültürü kuslarda niye olmasin? makarna kömür hesabi. adam kusunu bile koruyor biz insanimizi koruyamiyoruz. ne aci.
 • tamam tamam bayatlamış ekmek de olur.