şükela:  tümü | bugün soru sor
 • içki yasağı için mükemmel bir “içkili yerler karar krokisi" çıkarmış belediye.

  http://sozcu.com.tr/…i-belediyeden-icki-yasagi.html
 • düzenledikleri pendik'te zaman adlı öyküşiirfotoğraf yarışmasının sonuçlarını geç açıklayan, sonuçlar açıklandıktan sonra da, eylül ayı içinde yapacağız dedikleri töreni hâlâ yapmamış olan belediye. koskoca belediyesin arkadaş, küçücük dernekler vs. ne güzel yarışmalar düzenleyebilirken, sen nasıl organizasyonda çuvallayabiliyorsun. seneye de aynı yarışmayı düzenlerler mi bilmem, ama kazananlar bu kadar bekletmeleri çok güven verici oldu hakkaten.
 • bir dediği bir dediğini tutmayan belediye.

  (bkz: penfa)
 • logosu ile foseydon'a selam çakan belediyedir.

  http://goo.gl/qv4em
  http://goo.gl/lbvi8
 • 1482 (yazıyla bindörtyüzsekseniki) sokak ve cadde ismini değiştirme kararı almış belediye. konulacak yeni isimleri tahmin etmek hiç de zor olmasa gerek.

  http://www.pendik.bel.tr/…pi.asp?caid=175&cid=13534
 • iletişim biriminin ismini "iletim birimi" ya da "siz iletin biz halletmiş gibi yapıcaz birimi" olarak acilen değiştirmesi gereken belediye...

  çünkü bu belediyenin iletişim birimi ile hiçbir şekilde işteş bi' fiilin iki failinden biri olamıyosunuz. iletiyosunuz, 6 ay sonra derdinize derman olmuşlar gibi, 72 itiraz etmediğiniz takdirde şikayetinizi çözülmüş sayacaklarını belirten bi' mesaj alıyosunuz.
 • benden yıllık 500 tl emlak vergisi alıp yunus emre kültür merkezi isimli mekanda kara çarşaflılara dini sohbet düzenleyen belediyedir kendisi.
 • mevcut başkanı hakkında belediyeyi batırdığı, yollu veya yolsuz yöntemlerle deli gibi zarara uğrattığı, seçimlerde chp adayı avukattan başka mhp adayı olan muhtar ve saadet adayı dayıların bile daha çok şansı olduğu söyleniyordu fakat kendisi % 50 üzerinde oy alarak seçildi. kurtköy'e de kasisten hızkesten başka bir sik yapmayan belediyecilik anlayışı devam ediyor! arabalarımızın kanına doydular hala ne çukur kapatırlar ne sitelerin kendi kafasına göre yükseklik standardı filan umursamaksızın hızkes adı altında motokros rampası yaptırmalarına engel olurlar. kırk yılda bir lütfedip geceleyin yarasa gözüyle görülebilen bu küçük dağları boyarlar sağolsunlar. şehrin her yanından toplanıp sırf muhitin ismi uygun, yadırgamazlar diye bizim sokaklara salınan köpeklerin yarattığı terör de cabası. siz hiç sabahın altısında köpek çetelerinin nasıl organize olup savaş düzeni aldıktan sonra gelen geçen her arabaya saldırdığını canlı izlediniz mi? ben her gün izliyorum. ak belediyecilikmiş. tamam chp belediyeciliği de tırt eyvallah ak göl kara göl de ortada şimdi, beşiktaş'ımızın potansiyel transferi kimi sichios unlansen' e buradan selam çakmayı borç bilirim.
 • tren yolunun altındaki minibüs duraklarından pendik çarşıya giden alt geçidin sadece çıkış merdivenlerine o da tek yönlü (yukarı çıkan) bir yürüyen merdiven koyarak zekada çığır açan belediye.

  çarşıya gitmek için tekerlekli sandalye kullananı, dizlerinden, bacaklarından rahatsız olup da merdiven inip çıkamayanları ebesinin örekesindeki köprünün üzerinden dolaşmaya mahkum ettikleri için tebrik ediyorum kendilerini.