şükela:  tümü | bugün
 • güne güzel başlamak için bir nedendir.

  ---

  pendik’te 7 aylık hamile kadının içinde bulunduğu aracın önünü keserek aracın dikiz aynasını kıran ve camlarını kırmaya çalışan baklava zincirleri sahipleri hasan sel ve hüseyin sel hakkında yürütülen soruşturma jet hızıyla tamamlandı. hasan sel ve hüseyin sel hakkında 3 ayrı suçtan 20’şer yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.
  istanbul pendik'te, 6 temmuz günü seydioğlu baklavalarının sahibi hasan sel ve hüseyin sel, 7 aylık hamile ayfer bahçıvan'ın da içinde bulunduğu ve eşi yunus emre bahçıvan'ın kullandığı aracın önünü keserek, dikiz aynasını kıran, tekmeleyen ve camlarını kırmaya çalışmıştı.

  olayın ardından gözaltına alınan hasan ve hüseyin sel kardeşler tutuklanmaları istemiyle sevk edildikleri nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından dün tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

  1 gün içinde iddianame düzenlendi

  soruşturmayı yürüten savcılık, şüpheliler hakkında 1 gün içinde iddianame düzenledi.

  aracın önüne geçmek istedi

  anadolu cumhuriyet başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, müştekiler yunus emre bahçıvan ile ayfer bahçıvan'ın kendilerine ait araçla d-100 karayolu üzerinde seyrettikleri, şüphelilerin bulunduğu aracın da aynı yöne doğru emniyet şeridinden ilerlediği anlatıldı. bir süre sonra şüphelilerin aracının müştekilerin aracının önüne geçmek istediği ancak yunus emre bahçıvan'ın buna izin vermediği belirtildi.

  çarparak durmak zorunda kaldı

  kısa süre sonra şüphelilerin araç hareket halindeyken müştekilerim yanına yaklaştığı, ön yolcu koltuğundaki hasan sel'in yunus emre bahçıvan'a “ne yapıyorsun lan sen” diye bağırdığı belirtildi. hüseyin sel'in aracını müştekilerim aracının önüne kırdığı ve müştekilerin araca çarparak durmak zorunda kaldıkları bilgisine yer verildi.

  kaputta tepinince kapıları kilitledi

  öndeki araçtan inen hasan ve hüseyin sel kardeşlerin müştekilere ait aracın şoför mahaline yaklaştığında yunus emre bahçıvan'ın kapıları kitleyip camı hemen açtığı anlatıldı. yanında bulunan eşinin hamile olduğunu belirterek olayın büyümemesi için telkinde bulunduğu ancak buna rağmen hasan sel'in el ve ayaklarıyla vurarak müştekilerin aracının sol dikiz aynasını kırdığı ve aracın ön kaputuna çıkıp tepindiği ve olay yerinden ayrıldığı kaydedildi.

  savcılık: deliller savunmalarını desteklemiyor

  savcılık, her iki şüphelinin ifadesinde olayın yunus emre bahçıvan'ın trafikteki kusurlu davranışı ve hakaretlerinden kaynaklandığını belirtmelerine rağmen bu savunmayı destekleyen delil elde edilemediğini belirtti.

  20'şer yıla kadar hapis istemi

  savcılık, hasan sel ve hüseyin sel'in “kara ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma”, “mala zarar verme” ve cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından 20’şer yıla kadar hapisle cezalandırılmalarını istedi.

  ---

  son dakika… pendik’deki magandalar için 20 yıl ceza istendi! - https://bundle.app/eqay8jzt
 • tutuksuz yargılanmak üzre serbest bırakırlar hiç merak etmeyin.
 • sanıklara 20 yıl istenmesi sosyal medya baskısıyla yapılan şovdur.

  hepimiz biliyoruz ki sanıklar kamuoyu baskısı sebebiyle tutuklandı ve yakında salıverilecektir. verilecek ceza da kesin paraya çevrilir.
 • eğer temyizdi, iyi haldi falan uygulanmadan alacakları ceza ise gayet güzel haberdir.
  ayakkabısını siktiminin piçi.
  yatsın yavşak belki akıllanır.
 • hapis isteniyor ama verilmiyor. çünkü o magandalığı yapanlar mahkemeye her zaman takım elbiseyle geliyor.
 • kravat takıp, pişman surat ile bir şeyler gevelerlerse en iyi ihtimalle 20 güne çıkarlar.

  ama benim favorim : adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı
 • bu arada hala tutuklular. tüm bu olaylardan sonra mağdur aileye ne olur ne olmaz polis koruması verilmeli. tehdit edilmelerine göz yummamalı devletimiz.
 • tamamen kamuoyu tepkisi nedeniyle yapılan işler. katillerin, tecavüzcülerin, çocuk tacizlerinin bile bu kadar ceza almadığı ülkemizde, bu adamlara bu kadar ceza verirler mi sizce? iyi haldi, temiz sabıkaydı, içerde yattığı süreydi vs derken birkaç ay yatar ve çıkarlar.
 • şöyle bir gerçek var ki; alınacak karar "emsal" teşkil edeceğinden son derece önemlidir.

  velhasıl bunlara 20 seneyi "kamuoyu baskısı" yüzünden vereceklerse vermeliler, yarın öbür gün aynı magandalığı yapan birisi de o 20 seneyi alır oturur böylelikle.
 • yaw bakmayin haber başliklarina bu ülkede kimlere 500 yil, kimlere 4 kere 1200 yil verildi hepsi ya disarda ya da yurtdisinda.

  salinmalari çok yakin, haber ile milletin gazini alip arka kapidan birakma derler bunun adina.