şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cep telefonu kullanımının serbest olduğu feribotların yaptığı seferlerdir.
  ayrıca komik anonslar yapan kaptanlara sahip feribotları vardır bu seferlerin. misal geçende adam gayet karizmatik bi sesle başlayıp sonra yardı ortalığı.. "sayın yolcularımız lütfen sahipsiz çanta bırakmayınız. sahipsiz çantalar..............................(durdu adam, baya kastı)....................eeeııııııııı...sahipsiz çantalar imha edilecektir! "
  bir an adam gemiyi havaya uçuracak sandık 2 çanta yüzünden...
 • fevkalade simetrik feribotlarla geçekleşen seferlerdir.

  "sayın yolcularımız! lütfen inişlerinizi geminin sol tarafından yapınız."

  lan ön nire arka nire ki, sağ sol diyon? hayır gece vakti denizin ortasında gemi ne yöne gidiyo onu bile idrak edebilmiş değilim.
 • evim gibi hissettiğim bi yer haline gelmiş. o kadar uzun süre binmememe rağmen bugün hiç yabancılık çekmedim. hem gemi personelleri hem iskele personelleri değişmiş hem de feribotun müdavimleri. yine de o eski tatlı yalpalama da o eski gün batımı da hala duruyor.

  bu arada o kadar çok binmişim ki bi torba dolusu biletim var. hatta trenler, otobüsler, uçaklar, şehir içleri için ayrı bir torba; bu feribot için ayrı bir torba var. açık ara en çok kullandığım toplu taşıma aracı olmuş.
 • vazgeçilmezimdir.
  promo biletini yakaladığınız noktada eskihisar topçulardan bile ucuza gelir. güncel olarak araç + 1 yolcu promo bileti 39 tl. uçak bileti gibi önceden alacaksınız kısaca.

  pendikten yalova merkeze çıktığınız için de yakıttan yapacağınız tasarrufu da hesaba katmak lazım.
 • istanbul bursa yolunun kısalmasına neden olmuş seferlerdir.
 • iyidir güzeldir hoştur ancak kimse fiyatını yazmamış. bu hattı kullanıp pendikten yalovaya gitmek istiyorsanız 70 lira bayılmanız gerekmektedir. lpg li broadwayle avcılar yalova arasını 70 liraya gidip gelebildiğinizi belirtmek isterim. sikerler deyip bastım gaza, 70 lira ne uçakla mı gidiyoruz rıza baba.
 • biletix ve ido websayfaları aracılığıyla online bilet satış imkanı sunan ve topçulardaki hattan çok daha hızlı ve güzel olan ulaşım hattı.

  içerdeki kantinde yanılmıyorsam bir kolanın 3,5 ytl olduğu feribotun çalıştığı hat.

  rahat koltuklar, temiz tuvaletler, trt bazlı çok sayıda plazma tv içeren salonlar.

  güvenlik nedeniyle ne içerde ne de dışarda sigara içilemeyen sefer.
  güvenlik görevlisine sorunca, abi buralarda yassah da, araban da içebilirsin diye cevap alabileceğin sefer...

  yolun geri kalanında 120 civarı giderseniz, bursa kadıköy, yada kurşunlu üzerinden mudanya kadıköy arasını 2 saate indiren seferler.
 • artik abonesi oldugum seferlerdir.
  25 milyon arac, arac ici her yolcu 2 milyon.
  internetten indiriyorsun bileti, bayramda millet surunurken zort diye geciyorsun.
  her acidan topcular eskihisar seferinden mantiklidir. hele kalabalik donemlerde...
  super hizmet.
  sefer sayisi da son derece fazladir. kar$ilikli 10-12 sefer falan gunde.
  gemiler 112-120 arac kapasitelidir.
 • üç tarafı denizlerle çevrili bir memleketin dört tarafı kara ile çevrili bir iç denizinde her iskeleden her iskeleye gerçekleşmesi gereken ama bu kadarı bile bir lütufmuş gibi sunulan ulaşım şeklinin başarılı sayılabilecek bir örneği.