şükela:  tümü | bugün
 • edit #3: mutlu sona ulaşılmış darısı tüm evsizlerin başına: http://www.showtv.com.tr/…r-detay/show-haber/202293

  bugün (21 eylül 2016) show ana haberde bahis edilmiş ama hakkında hiçbir internet sitesinde habere rastlayamadığım iç burkan haberin kahramanıdır.

  hatırladığım gibi yazıyorum, birkaç sene önce kocası tarafından terk edilmiş, akabinde ev kirasını ödeyemeyip sokağa düşmüş bir annedir kendisi, oğlu yakup'la beraber sokakta yaşamaktadır. en büyük korkusu çocuğunun kaçırılması, bu yüzden mümkün olduğu kadar uykusuz kalmaya çalışıyor. allah bağışlasın oğlu yakup da çok güzel bir çocuk.

  haberi izlediğimde biz ne ara bu kadar hasta bir toplum olduk demeden geçemedim, hakkında hiçbir başlık, hiçbir sitede bilgi de bulamadm. umarım gönül hanıma bir yardım kampanyası yapılır, show haber'in sitesinin yenilenmesini bekleyeceğim link atmak için.

  edit: haber kanalını ekledim bu başlığa, insanlık kanalını aradım ama bulamadım.

  edit #2: show haber linki: http://www.showtv.com.tr/…r-detay/show-haber/202143
 • hakkında bilgi ararken başlığını gördüğüm içimi burkan kadın. whatsapp ihbar hattı diye yazdılar ekranda ama ben not alana kadar gitti. düşünün ki interneti kullanabilen bir insan bile haberle ilgili içerik bulmakta zorlanıyor; internetle bir ilgisi olmayan, haber sonrası yardımda bulunmak isteyen insanlar ne yapsın? madem haber yapıyorsunuz, haberle ilgili bilgilendirme neden iki saniye ekranda tutuluyor? ya da insanlar ne yapabilecekleri hakkında neden bilgilendirilmiyor? bir de kadının çocuğunun kaçırılma korkusunu bastıra bastıra söyleyip, hedef gösterir gibi çocuğu ekrana tam boy yansıtmaları da garip geldi gerçekten.
 • aslında hiçkimse sokaklarda yaşamamalı. tabi konu çocuğu ile sokakta yaşayan bir anne olunca durum daha da önem arz ediyor. gerçekse umarım bir an önce yardımcı olunur.
 • umarım yardım eli uzatabiliriz.
 • ak partili sözlük propogandacıları az reklam yapın da sahiplerinize haber verin şu garibanları.

  yukarıda tutulması gereken başlık. sözlük öldün mü?
 • hayatın tüm keşmekeşi içinde solup gidecek iki çehre gönül hanım ve oğlu.

  bugüne kadar nasıl dayandılar kimbilir. çok şukur ki kötü insanlar musallat olmamış - ...henüz.

  başlığı okuyan herkesi konuyu sosyal medya hesaplarından duyurmaya davet ediyorum. ayrıca pendik'te oturan yazar arkadaşlarımız acaba şu an hangi sokakta yaşadıklarını bulabilirler mi diye merak ediyorum.

  alo 183'ü aramayı düşündüm ancak elimde adres yok. show tv'nin haberinde yazan ihbar hattına 2 kez telefon ettim ancak açan olmadı. ekşi duyuruda konuya dair bir duyuru açtım. keşke bunlardan başka birşeyler daha gelse elimden.

  kimse yapayalnız ve çaresiz kalmamalı.
 • bu baslik yukarda kalmali!
  insanlik ölmedi. ölmemeli.
 • bir an önce yardım edilmesi gereken aile.

  gün geçtikçe umudumu daha fazla kaybediyorum maalesef. dünyanın dönmeyi bırakmasına az kaldı.
 • (bkz: up up)
 • normalde çevreden biri ihbar etse veya bi polis görse falan hemen kadın sığınma evine yerleştirilir de bunca zaman nasıl çocukla sokakta yaşamış çok ilginç. önüne gelen ihtiyacı olan olmayan herkes getiriliyor zira.

  bilgi olsun böyle evsiz zor durumda kadınlar görürseniz 155'e ihbarda bulunun kadın sığınma evine birkaç saat içinde yerleşmiş olur. 18-60 yaş arası tüm kadınlar ve çocukları (erkek çocuk ise 13 yaş altı) sığınma evlerine polis aracılığıyla kabul edilebiliyorlar.

  (haberi yanlış okuma kaynaklı edit)