• öküzgözü ve boğazkere olmak üzere iki çeşidi vardır.
    ekleme: bir de syrah varmış. paqho hatırlatmış, sağolsun.
  • pendore syrah 2008'in aldığı ödüller:
    concours mondial de bruxelles 2008, gümüş
    vinalies internationales 2008, gümüş
    int. wine and spirits competition 2008, gümüş (best in class)
    les citadelles du vin 2008, gümüş (trophée excellence)
    decanter 2008, bronz
  • syrah monosepajı kavaklıdere'nin açık ara en iyi şarabıdır.
    2012 dolumunu (ki en iyi seri olduğu söylenir) kavaklıdere'nin tesislerindeki* satış reyonundan tavsiye üzerine almıştım.
    gerçekten pek çok fransız şarabından daha kaliteli. dolgun bir lezzeti ve damakta iz bırakan hoş bir tadı var.
    fiyatı da bu kaliteye göre uygun sayılır.
  • bir adet syrah olanından an itibariyle içmekte olduğum şaraptır. öncelikle bugüne kadar şarap niyetine mazot içmişim gerçekten içerken bunu daha iyi anladım. ilk yudumu ağzınıza aldığınızda yumuşak bir tadı var ancak boğazınızdan geçerken adeta viski içiyormuşçasına yakıyor gerçekten çok enteresan bir deneyim. alkol oranı biraz yüksek olduğu için * 2.kadehte çarpmaya başladı bu nedenle yavaş gitmekte fayda var. ayrıca kaliteli bir şarap olduğu için karaf'ta 10-15 dakika dinlendirip oksijenle temas etmesi öneriliyormuş ben de öyle yaptım ki iyi ki de yapmışım. ankara'da kav club'da zengin butik şarapevinden alabilirsiniz. fiyat olarak 130 tl biraz tuzlu ancak şarapseverler için o fiyata kesinlikle değecek bir şarap diyebilirim.
  • şimdiye kadar içmekten en keyif aldığım şarap pendore öküzgözü. gel gör ki 349 lira olmuş, alınacak gibi değil.
  • 2016-öküzgözü , türkiye'nin en iyi öküzgözlerinden biridir.
  • markete syrah almaya gidip, fiyatını görünce cumartesi alarak döndüğüm marka.
  • pendore serisi egenin özel bir konuma sahip güzel kasabalarından birisinde özenle yetiştirilmiş bağlardan üretilmektedir. bu yüzden farklı yıllarda farklı ödüller almaya devam eden şarap serisi.
  • fiatı 70-90 tl arasında değişen ve öküzgözü versiyonu şu ana kadar içtiğim en güzel yerli şarap olan marka.
  • pendore öküzgözü ege'deki kendi bağlarından üretilmektedir. kırmızı orman meyveli, olgun tanenleri, diri asiditesi ile çok iyi dengelenmiş derin uzun ve zengin aromalarıyla damakta kalıcıdır.

concours mondal de bruxelles 2012 altın, international wine challange 2013 gümüş ödül almıştır.
hesabın var mı? giriş yap