şükela:  tümü | bugün
 • 5 günde hemen yazar olmayı başaran kişi. bazıları ise 3 yıl falan bekliyor.
 • insanların ne için evlendiğini anlayamamış bir kadın yazar. onun için insanlar, "bir arada yaşamak için" evlenirmiş. belli ki, doğal seleksiyondan ve sosyolojik şartlardan bi-haber kendisi. ülkemizdeki kızların, kendilerini ispat etmek ve topluma kendisini kanıtlamak için evlilik mübtelası olduğunu bilmiyor, hele ki kadın-erkek eşitsizliğinin, aileler tarafından kızlar üzerindeki etkilerinden bahsetmiyorum bile. kızların bir bölümü, ailelerinden kaçmak için evlilik hayalleri kuruyor. tabi bunun bir moda, bir gelenek silsilesi; kızların "en büyük, en özel olduğu gün" algısı da var.

  tabi bütün bunların, kadınları kandırmak üzere kurgulanmış, ikinci sınıf insan konumuna sokan bir oyun olduğunu anlamamalarından kaynaklanıyor. kadınların toplumda ezilmesinin en büyük nedeni: "sırtlarını bir erkeğe dayama ihtiyacı"dır. kadın ne zaman bu ihtiyacını kaldırıp ayaklarının üzerinde durmayı öğrenir, o zaman toplumda yer edinir. yoksa "evlen, çocuk doğur ve öl". aksi halde, bir kadın için hayat bundan öteye gidemez.
 • sözlüğe fırtına gibi bir giriş yapan ampamdır.

  hoşgeldin, sefalar getirdin.

  burası da seninle daha güzel :)
 • vibrator kullanma talimatlarını anlatabilen ve jet hızıyla yazar olmuş bir suserimiz.
 • tekrar belirtmekte yarar var. kendisi 31 mart 2019- 4 nisan 2019 tarihleri arasında hemen yazar olmuştur. o tarihlerde yıllarca ve hala çaylak olduğum için bu sürekli entry girip 5 günde yazar yapılan kişiye çok bilendim.

  ve bu ikiyüzlü kadın gelip burada feminizm eşitlik edebiyatı yapıyor. ama kadınlığını kullanıp birilerinin önüne geçmeyi de hiç eksik etmiyor. tipik türk feministi işte.
 • tekrar belirtmekte yarar var. kendisi hemen ampam olmuştur. yıllardır ampam olduğu için 5 günde yazar yapılan bu feminist kadını burda da çok sevdim.

  ve bu feminist kadın gelip burada feminizm eşitlik üzerine yazıyor. ama zekasını kullanıp birilerine dert olmayı da hiç sallamıyor. tipik ampa işte.