şükela:  tümü | bugün
  • istanbul'a kar yağdı sıralarda -hadi kartepe'ye gidelim kayalım- dediğimiz vakit ilaç gibi gelmiş site, snowboard kıyafetleri ve gözlüklerini çok uygun aldık, (reklam gibi oldu) kargo bir günde elime ulaştı yalnız sitenin tasarımı gerçekten kötü yaptıkları işe çok basit kaçmış.

adreside verelim tam olsun shop.penguentepe.com
  • ben ve birkaç kişi dahil kayakları takmakta zorluk yaşadığımız, penguen tepe arabası beklerken rent a bus arabası geldiği tur. fiyatı uygun şimdi haklarını yemeyelim. bi daha gidilir mi? olabilir.
  • geçen hafta tavsiyeler üzerine kendilerinden snowboard kiraladığımız sıcakkanlı, bilgili, aşmış yer.diğer tesislerdeki bilgisiz çalışanları gördükçe değerlerini daha iyi anlıyor insan
  • dün kartalkaya yolu üzerinde bulunan kındıra köyü'ndeki yerlerinden malzeme kiraladım. gerçekten sıcak insanlar. gönülleri zengin. ve sohbetleri hoş. ikramdan çekinmiyorlar ve misafirperverler. kartalkaya'ya kaymaya gideceğim zaman tercihim burası olacak. pişman olunmayacak bir işletme.
  • 04/02/2017 kartepe turuna 3 kişi olarak katıldık. daha önce kartepeye gelmediğimiz için kendi aracımızla gitmeyip turunuzu tercih ettik.

öncelikle kalkış-dönüş dahil verilen sözlerde durulduğu için teşekkür ederiz. rehberimiz ahmet bey’de oldukça eğlenceli ve yardımsever bir arkadaştı, özel olarak teşekkürler.

bizleri rahatsız noktalar ise;
    tur kapsamında önceden mail atıldığı taktirde kayak takımlarının hazır edileceği taahütü vardı, biz mail atmamıza rağmen rezervaryon yapılmamıştı. müthiş bir kalabalık ve keşmekeş içerisinde kayak takımlarını kiralamaya çalıştık ve oldukça zaman kaybedip yıprandık. ayrıca, kayak merkezi civarında da kiralama yapılabileceği ile ilgili nezaketen bir bilgilendirme yapılsa etik açıdan daha iyi olabilirdi. (ticari kaygılarınız olabileceğini anlıyorum.)

2. bir konu ise, bizleri otel içerisinde indireceğiz diye bilgilendirme yaparak, otobüs parkında indirip kayak takımları ile yaklaşık 1,5 km yürütme fikri en çok rahatsız edendi. biz erkekler bir nebze ama kadınların o takımları nasıl taşıyabileceği konusunda fikriniz var mı ? üstelik hava da o derece rüzgarlı ve zeminler buzlu iken. otel yönetiminin ilgili alana sokmadığını beyan edebilirsiniz, ancak yolcu tahliye işlemi max 10 dk içerisinde tamamlanabilir ve mağduriyet sağlanmamış olabilirdi. buraya sadece 5 otobüs ile tur düzenleyen siz ve diğer tur sahipleri birlik olup otel yönetimi ile ikna edici bir tavırla konuşulabilirdi. sonuçta siz oralara müşteri taşıyan, her türlü ticari yaptırımı olan aracı kurumlarsınız.

bir daha tercih eder miyiz bilmiyorum ama bundan sonra ki misafirlerinizin maduriyet yaşamamaları için bu noktalara dikkat ederseniz tekrar tercih sebebi olabilirsiniz.

bilgilerinize sunarım.

1 yıl sonra gelen edit : 1 yılda değişen bişey yoktu arkadaşlar, yine kalabalık içinde takımları kiralamaya çalıştı insanlar, bu sefer sadece dönüşte lap lap yürüdüler otelden otoparka kadar takımları penguenden kiralayanlar. bense otelden kiraladım, 15 tl fazla verdim ama o çilekeş yürümeye değer.

ayrıca bu kez skipass li paket satın almıştımda yine gidip 30 tl depozito vererek aldım skipass kartımı, yani skipassli paketin bir avantajı olmadı.
  • kartepe turu ile ilgili güzel yorumlar yapmak isterdim fakat buna pek imkan bırakmadılar maalesef.

tura kayıt yaptırmanın tek yolu, maalesef pek de güvenli bulmadığım siteleri üzerinden online satış şeklindedir. üstelik rezervasyon seçeneklerinde ödeme adımı dışında "beni ara" diye bir şeçenek de bulunur fakat bunu seçtiğinizde sadece aranmayı beklemekle kalırsınız. hayırdır beni aramadınız diye siz aradığınızda da arkadan gelen ciddiyetsiz sesler eşliğinde sadece satış olduğunu beni ara seçeneğinin işlevsiz olduğunu ve araçta nakit ödemeyi asla kabul etmediklerini öğrenirsiniz.

başkalarını bilmem ama beni kaybetti maalesef.