şükela:  tümü | bugün
 • insanlarda ilk olarak 1827'de tanımlanmış, bugüne kadar 40 kadar kayıtlı vakası bulunan, çok nadir görülen bir durum.

  yumuşak doku içerisinde biriken kalsiyum tuzlarının penis çıkıntısının tamamına yayılan geniş bir plak oluşturmasıyla ortaya çıkmakta. boşaltım ya da şişkinlik anlamında herhangi bir ek bulgu vermemekte. kimi durumlarda esneklik azalması ve ereksiyon fonksiyonlarında bozukluk görülmekte.

  en yaygın sebebi, penis içinde lifli yara dokusunun oluşmasına yol açan peyronie hastalığı; ayrıca travma, ileri aşamada böbrek hastalıkları ve vücutta fazladan kalsiyum birikmesine yol açan diğer durumlarla açıklanıyor.

  bir örneği new york'ta, sırtüstü düşmesinden sonra diz ağrısı çeken 63 yaşında bir amcanın kalça x-ray'inde gözlemlenmiş.

  kaynak
 • bir tamlama.

  sene 2003... bir sms 2 kontör. zor ve tutkulu zamanlar...

  --- spoiler ---

  * asklı vr işt altmd mini şrt var klktı mı aşkm snnki?

  - kemik gibi oldu!

  --- spoiler ---

  eskiden bir şorta kanardık be, keh keh.
 • abooo allahım sen koru
 • new york'ta 63 yaşındaki bir hastada tesadüfen tespit edilmiş rahatsızlık.
  rahatsızlık mı, şans mı o da tartışılır ama kalçasının üstüne düşen amcayı hastaneye götürüp röntgen çektirmişler sadece kemikleri görmeyi bekleyen doktorlar malafatı da görünce şaşkınlıkla birbirlerine hınzır bakışlar atmışlar.

  tedavi ve araştırma tekliflerini reddeden yaşlı adam arkasını dönüp, bastonuna dayanarak ağır adımlarla, herkesin meraklı bakışları arasında hastaneyi terketmiş.

  son derece nadir rastlanan bu hastalığı araştırma fırsatını kaçıran doktorlar ise halinden memnun hastalarının arkasından bakakalmışlar.
  kaynak