şükela:  tümü | bugün soru sor
643 entry daha
  • beste yapmak dışında her şeyi yapan grup. keşke 20. yıl muhabbetinden sonra bırakıp efsane olarak kalmaya devam etselerdi.

son mmxii isimli albüm üzerinden 6 sene geçti. koskoca 6 sene lan. hiç mi albüm yapacak bir çalışma içerisine giremediniz. hani zamanında 8-10 albüm yaparsınız, artık formalite icabı yeni şarkılar yapmak yerine eski albümlerin ekmeğini yersiniz anlarım ama zaten az albümünüz var. bi de o az albümlerden hiç çalmadığınız şarkılar var. sürekli aynı şeyler çalınıyor.

30 senelik bir grubun ittire kaktıra sadece 6 albümü varsa ve o grup konser dvd'leri, live albümler, akustik şarkılar yayınlıyorsa ve konserlerini hiç aksatmadan devam ettiriyorsa art niyetlidir.

şarkının girişinden bile ''evet bu pentagram'' denilecek bir tarz yaratan, anatolia ve unspoken gibi iki dev albüme imza atan bir türk heavy metal efsanesinin resmen tembellikten bu hallere gelmesi çok üzücü. keşke alkolik, uyuşturucu bağımlısı falan olaydınız da öyle bitseydi grup. tembellikten biten heavy metal grubu mu olur lan.
  • bir de yalan yok su veteran muhabbeti sıktı. murat ilkan gruba yeteri kadar vakit ayıramadığı icin gruptan ayrılmıştı. şimdi her konserde var. keza ogun sanlısoy, 30. yil muhabbetine dahil olup kaldi.

hayir olan dinleyiciye oluyor. ayni sarkilarin calinmasini gectim, mmxi'dan 2-3 kemik sarki dışında sarkilar playlist'e giremiyor , bozuluyorum. bu kulaklar, sand'i, now and nevermore'u , efendime söyleyeyim disturbing the peace'i yeniden canli duymak istiyor
  • kıçımın efsanesi.
  • mmxii'dan sonra metin türkcan çekilecek çile olmadığını ispatladı. hakan abi de artık ununu eleyip eleğini astı, diablo falan takılsın yayın yapsın hatta, gruptan kazandığından daha çok kazanır bağışlarla. murat abi de kendi solo projesiyle devam etsin. akustik falan aksın fıstık gibi. hem daha karizmatik oluyor metal yorgunluğunun üstüne..

edit: metin türkcan'a laf ettim diye şimdi mesaj kutumu dolduran ergenler doluşcak. peşinen söyleyim, tamam türkiye standartlarında iyi gitarist gibi olabilir ama daha geçenlerde eren başbuğ project'in gitaristi ali özen'i canlı kanlı izledim adam mütevazi olmasa allahlığını ilan edecek. bir de onun eski grup arkadaşı özgür türkekul var youtube videolarından anlayabilirsin ne demek istediğimi. sonra yine izmir'li progresif grup cloud theory'den mert kuldemir var. eskilerden bilen bilir abdurrahman şimşek falan var. adam sadece gitarda virtüöz değil bağlama ud cümbüş vs öttürüyor. savaş oğuz var bir de yerli jason becker. şu saydığım isimler sadece izmir'de ilk aklıma gelenler. daha bunun istanbul, ankara, bursa, eskişehir vs diğer illerdeki versiyonları da var. ama sen metoboy fansın bilmezsin :)
1 entry daha