şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 1 nisan 2008'de çıkacak olan pentagram dvd'si. 20 senelik geçmişlerinin bir eseri olacak, hem kendilerine hem de bizlere olacak doğum günü armağanı. heyecanla beklemedeyiz.
  • pentagram'in uzun suredir beklenen 20.yıl konser dvd'si. prodüksiyon olarak oldukça kaliteli, çekimler ve montaj başarılı olmuş.

ancak ekstra içerik olarak ben zayıf buldum diyordum ki sagolsun jessie uyardı; bilgisayarda video dosyalarının ham halini izlerken arada bonus baya materyal çıkabiliyor. ancak bir dvd programı veya bir dvd oynatıcıda bu menü nasıl çıkıyor bulamadım.

ancak gerçekten dvd'de beni hayal kırıklığına uğratan bir olay var ki, o da fall of a hero'nun yer almaması. sadece ilk bostanci konserinde çalınan ve nakaratında fly forever'a da gönderme yapılan bu kaydın feda edilmesini oldukça anlamsız buldum.
  • pentagramın 4 şubat 2007 tarihinde bostancı gösteri merkezi'nde gerçekleştirdiği konser dvd'si. tracklist'i verip yorumlara geçelim.. harika harika.. her insan evladı izlemeli coşmalı.. popçular dışarı..
    01-gordions knot
    02-in esir like an eagle
    03-unspoken
    04-şeytan bunun neresinde
    05-no one wins the fight
    06-this too will pass
    07-1000 in the eastland
    08-for the one unchanging
    09-vita es morte
    10-anatolia*
    11-powerstage
    12-rotten dogs
    13-bu alemi gören sensin
    14-dark is the sunlight
    15-take my time
    16-ölümlü
    17-give me something to kill the pain
    18-secret missile*
    19-tigris
    20-bir
    21-lions in a cage
    22-behind the veil
    23-gündüz gece
    24-for those who died alone

--- spoiler ---
    öncelikle atmosfer, ses, booklet herşey abartıdan uzak ama olması gerektiği kadar vurgulanarak hazırlanmış.. insanın izlerken de coşup eşlik etmemesi içten değil.. konser başlarkenki görüntülerin gaza getirmesi de; 12:40 dakikası civarında * metin türkcan'ın tek elle elektroyu konuşturması da es geçilmemesi gereken noktalar.. detaylara inersek, babaneme bile pentagram'ı sevdiren dokuz sekizlik parça puratunun konması gerekirdi, lions in a cage'de murat ilkan diğer bazı konserlerde olduğu gibi "50 years behind a wall"ları unutmadı o güzeldi, veee... ogün sanlısoy

bu dvd'de olmaması gereken, hareketleriyle sahnedeki çocukluklarıyla demir demirkanın ayrıldıktan sonra asaletini bozmamasının aksine ferdi tayfur parçası coverlayan * ogün bey.. dvdnin ortasında tam kendimden geçiyordum ki tüm sinirlerimi zıplattı.. basit, cahil ve özgüvensiz hareketleri özellikle bir parçasını söylerken murat ilkan ile yanyanayken daha da ortaya çıktı.. ogün o gün hiç çağırılmasaymış.. yazık olmuş o dakikalara..

velhasıl kelam muhteşem bir dvd alın aldırın hastası oldum.. (18.-20. parçalar arası hariç) şiddetle tavsiye olunur..
    --- spoiler ---
  • 20 yilin $anina yaki$mi$, pentagram hayranlarinin ba$ucuna koymasi gereken konser dvd'si.goruntu ve ses kalitesi olarak mukemmel hazirlanmi$.tracklist icin ise harika diyebilirim, gozum birkac parca daha aradi ama olsun.unspoken, this too will pass ve for those who died alone eserleri eksikligini hissettigim parcalarin acigini oldukca kapattilar.dvd icerisinden cikan kitapcigin icinde ise grup uyelerinin ve konserin guzel fotograflari var.kitapcigin en sonunda eski pentagram uyelerini de hatirlamayi unutmami$lar.ekstra olarak konser oncesinden goruntuler, grubun ve grup uyelerinin ayri ayri guzel fotograflari var.yalniz ekstralarda birkac ropartaj falan da olsaymi$ daha guzel olurmu$ gibi geldi bana ama olsun tek kelime ile enfes bir yapit olmu$ bu dvd.
  • gitaristi hakan utangaç'ın kurguladığı, bas gitaristi tarkan gözübüyük'ün prodüktörlüğünü yaptığı muhteşem bir pentagram başyapıtı. bu ülkede "rock müzik dinliyorum" diyen herkesin evinde bulunması gereken şahane bir eser. diğer yandan ogün'ün sahneye çıktığı anlarda oluşan genel olumsuz görüşlere katılıyorum. " müzikal anlamda samimiyetsizliğini çeşitli yollarla kanıtlamış bu ex-vokal abimiz o dvd'ye pek yakışmamış. tabiki büyüklerimiz bizden daha iyi bilir ama ben yine de o kısımları fast forward yapıyorum.
  • içeriğinin ve performanslarının tadına doyum olmamakla beraber 2.0 ses seçeneğiyle ve yetersiz ekstralarıyla hayal kıran ürün. 20'nci yıl taci, ayıptır...
  • suprizlerle dolu dvd.. dvd'de acilan ekstralarin haricinde video_ts dosyasindaki vts_09_1.vob ve vts_09_2.vob dosyalarini kmplayer ya da herhangi bir dvd acmayan programla acarsaniz yepyeni bir konser cikiyor karsiniza.. rock n coke pentagram konseri.. vayanasini.. gizlenmesinin nedeni cenk unnu'nun t-shirtuyle metin turkcanin yariciplak olmasi heralde.. resmiyeti bozmayalim demis olsalar gerek..*.. bir de imza gunu var..
    bu 2. konserin playlistine goz atarsak: (special thanx to #13092739)
    01-in esir like an eagle
    02-unspoken
    03-1000 in the eastland
    04-give me something to kill the pain
    05-ölümlü
    06-dark is the sunlight
    07-take my time
    08-tigris
    09-bir*
    10-lions in a cage
    11-gündüz gece
    12-for those who died alone
  • yapımcısından alınan bilgiye göre rock'n coke konseri dışında 6 tane daha gizli video barındıran dvd.
  • saç baş yolduran bir detay olarak, bu dvd stereo. evet bildiğin 2 kanal. satın alıp koşa koşa eve geldiğim gün ağlamak istemiştim.. ayrıca şebnem'in dvd* de maalesef stereo. bilmiyorum maliyetten mi kısıyolar ama 2007'de konser dvd'si çıkarıp dolby digital'i falan siklememek bence yanlış bir düşünce. yine de kayıt manyak kaliteli, en gaz parçanın en kuduran yerinde bile herşeyi tertemiz duyabiliyorsunuz.

bide murat bunda take my time'ı söylerken bir kaç kez patlıyor. "it's no complaint at all" derkenki "no" mesela bariz örneklerden. ama bu şarkıyı söylemek hakkaten epey zor (belki de en zoru).

yine de yanlış anlaşılmasın, bu konser de dvd'si de kesinlikle pentagram'ın elinden çıkan en güzel şeyler.
  • tüm dvd boyunca murat'ı izliyorum. hastalığını duyurmak için bu dvd'nin yayınlanmasını bekledi sanırım. can yakıcı.