şükela:  tümü | bugün
  • tasarımı ve kullanımı rahatlıkta rakip tanımayan, şu sıralar 30 tl civarında satılan profesyonel kalemdir.
  • piyasada pek bulunmayan harika bir kalemdir. kullanana işte versatil kalem budur dedirtir.
  • ebay'dan 20 liraya aldım türkiye'deki fiyatı 50 lira civarı. tavsiye edilen kalemlerin başında geliyordu. çok sağlam bir kalem inanılmaz sağlam duruyor, tutuş yeri ergonomisi de gerçekten çok iyi, ancak ağırlık merkezi çok önde, rotring rapid ve pro'ya alıştıktan sonra bu kalemle yazarken ağrılık merkezi çok önde olduğu için geriye doğru yatmakta.
  • yaklaşık 2 yıl önce 30-35 lira arası değişen fiyatlarla satılıyordu türkiye'de. bugün baktım da 55 lira civarı olmuş. saçmasapan kalemler 15 liraya satılırken bu fiyat normal geliyor ancak bu fiyattan daha ucuz olmalı.
  • muhteşem bir kalemdir.
    bu tip kalemlere normal uçlu kalem muamelesi çeken de derhal o kalemi masaya bıraksın ya da kendisine vereceğim açık adrese tarafıma yollasın hiç değilse kutsi bir amaç uğruna günler ve geceler boyu çizsin çizsin...
  • pentel in 2. harikası 1. si için (bkz: pentel smash)

özel uç saklama klipsi ile ucunu koruyabiliyorsunuz (üstelik kullanımı çok havalı)

ve ayrıyeten smash gibi ucu incecik narin değil daha sağlam ve kalın yani düşmelere karşı daha dayanıklı
  • bunun orjinal 0.3 mm olanından elimde bir miktar mevcuttur. piyasa fiyatının yarısına veriyorum. maksat ekşici öğrenci arkadaşlar kazık yemesin.

bugüne kadar gördüğüm en harika kalemlerden biri ayrıca.

https://www.youtube.com/watch?v=dukbspjnh_4
  • bir zamanlar elimden geçmiş olan emektar. onunla çizim yapmak büyük keyiftir. gerçi çizim yapmak başlı başına benim ömürlük keyfim ve mesleğimdir. bunu eline alıp "ee bildiğimiz uçlu kalem buu" diyen adamın el ayarı falan yoktur. sanat nedir bilmez, anca 62'den tavşan yapar. derhal kalemi ondan uzaklaştırıp güvenli bir yere götürün..