şükela:  tümü | bugün
  • kapaklı bir versatil * *kalemdir. bildiğiniz tükenmez kalem gibi kapağı var, kapağını çıkarıp arkasına taktığınızda bile o arkadaki uç çıkartmak için bastığımız hede ile kapak birleşiyor hatta oturduğu belirten bir ses çıkarıyor ve kapak o hedeymiş gibi çalışıyor. henüz sahip değilim ama pentel olduğu için kaliteli olduğunu sanıyorum. cepte taşımak için ideal. 0.5 ve 0.7 versiyonları var. türkiye fiyatı sanırsam yurtdışından ucuza geliyor.

ınceleme editi gelecek.
  • çok şık, çok güzel bir kalem.kapağı kapalıyken dolmakaleme benziyor. kapağını açtığınızda,kapağı arkasına takmadan bakıldığında ufacık bir şey,kapağı taktığınızda normal boyutlara ulaşıyor.silgisi de kapak kısmında.

tutması,yazması çok keyifli,çok rahat bir kalem.değişik renk seçenekleri mevcut.ben pembesini aldım ama hepsi birbirinden güzel.özellikle kırmızıda gözüm kalmadı değil.

kapak kısmı metal, ama kalemin ana kısmının dış gövdesi metal değil.benim aldığım kalemde gövdede damar şeklinde dalgalanmalar vardı,baştan hayal kırıklığına uğramıştım ama şimdi seviyorum o dalgaları.

kalemin kapağını açarken,takarken,basarken kalitesini sesinden anlıyorsunuz.

ben yurt dışından sipariş verdim.biri hediye olmak üzere iki tane.yurt dışı fiyatı kargo dahil olmasına rağmen daha uygun.türkiye'de gördüğüm en uygun fiyat şu dönem itibariyle 80 tl civarındayken, amazondan 63 tl ye geldi benim siparişim.
    yalnız ikinci kalem siparişimde kargom hasar görmüş.açmadan teslim aldım kargoyu,açınca farkına vardım.kutusu kırık,kapak ise ezilmişti.sonrasında amazona mail atarak durumu bildirdim.ücretsiz ikinci bir sipariş daha oluşturdular.bir kalem daha gelecek.türkiyede aynı durum olsa,hiç bir firmanın böyle davranacağını sanmıyorum.

kalemi olur da bir yerde görürseniz zaten bayılacaksınız.gördüğünüzde,incelediğinizde benim de olmalı bu kalemden diyeceksiniz...
  • versatil kalem dünyasının dolma kaleme benzeyen ağır abisi denilebilir.

mekanizması çok iyi. uç kısmı tamamen içeri girebildiğinden ötürü yere düştü kırıldı bozuldu derdi yok, klips yapısı cebe çantaya takmak için iyi, kapaklı

özet olarak hem şık hem de epey kullanışlı ve sağlamcı bir kalem.

bütçeniz yetiyorsa alın kullanın