şükela:  tümü | bugün
  • nişantaşı valikonağı caddesinde yeni açılan bir kahveci. gittim gördüm, bir kahve içtim ve yazayım dedim, başlığı da açmak güzel oldu.

kesinlikle içtiğim en iyi kahveydi, öyle elli çeşit kahve ülkesi sayıp şov peşinde değiller, birkaç çeşit kahve ve kavurma seviyesi var, harika da bir makineleri var. kendileri gidip, arayıp deneyip, beğenip, doğrudan çiftçiden alıp, kendileri kavuruyorlar kahveyi. herhalde tüm bunlardan dolayı gerçekten çok güzeldi benim denediğim.

vakit olunca yemek de deneyeceğimdir, küçük güzel bir menüleri de var.
  • bu aralar adını sıkça duymaya başladığımız yeni nesil kahveci. ilk fırsatta uğrayacağım, bir de filmi var diye duydum. bakalım hadi hayırlısı *
  • aydan önder'in eşiyle işlettiği yeni nesil kahveci.

geçtiğimiz yıl kahve üzerine belgesel de çeken aydan önder bu girişimiyle yine ayakta alkışlanacaktır.

kahve bahane değil burada, aydan önder'in gülen yüzünü ve iki şen cümlesine ortak olmanız zaten bağımlısı yapacaktır sizi. mutlaka uğrayın hayata bağlanın.

https://www.facebook.com/peopleofcoffeeroastery/
  • nişantaşı’nda açılan yeni kahve dükkanı...

ne zamandır önünden geçiyordum. bugün denemek istedim ve bir fincan cold brew içtim. mekanın ruhunu sevdim, içten ve sıcak bir atmosferi var. yoğun bir emek ve para harcadıkları kesin. bardaktan sandalyeye kadar her şey ince düşünülmüş. fiyatları da normal buldum açıkcası daha pahalı bekliyordum. starbucks ve caffe nero’dan bıkan benim için bir uğrak noktası olacak gibi...