şükela:  tümü | bugün
  • new york'da bulunan, italyan yemekleri satan bir restorandir. new york'da yasayanlar icin telefon numarasi (212) 677-4555'dir, delivery mevcuttur. 21 ila 30 dolar arasi bir hesap beklenmelidir.
  • efendim kendisi izmir kordon restoranlarindan biridir ayrica. bahar gecelerinde üsümüsseniz iki nefes almak ve sicak çikolatasiyla kendinizi isitmak isterseniz....
  • izmir'de, duvarlarinda magritte kopyalari çizili olan cafe. hos bir yer, ozellikle haftasonlari azicik piyasa olabiliyorsa da. ayni zamanda italyancada kirmizi biber demek.
  • izmir'in sahil kenarında bulunan, çok lezzetli fırında makarna yapan, tavuk yemekleri de bir şahane olan en güzel keyfi yazın çıkan şık mekan.
  • izmir kordon'da bize sağladıkları elektrik ve diğerlerinden farklı olarak adam akıllı ve hızlı olan kablosuz internet servisi sayesinde kesintisiz 7 saat geçirdiğimiz, garsonları, bir kenarda tüm gün oturan güler yüzli yetkili bayanı, servisleri ve yemeklerinden çok memnun kaldığımız mekan.
  • insan kaziklamak uzerine tasarlanmis mekan.

maalesef yukarida yazilan cici yorumlar gibi seyler yazamayacagim. calisanlari terbiyesiz. isletmecilik mantigi yerlerde.

bir icecek istersin bir saatte gelir, cay istersin yine oyle. ama surekli masanin basinda kazulet gibi herifin teki bekler, kimse birbirinin kahvaltisindan yemesin diye !!! oyle ay tadina bakayim falan yok. laps diye iki kati hesap gelir. hikayeyi uzun uzun anlatmaya gerek yok. izmir'de okumus mezun olmus insanim ama hic boyle bir terbiyesizlikle karsilasmamistim dune kadar.

size sesleniyorum mekan sahipleri. insanlari kaziklayip aldiginiz 50 liranin acisini maalesef musteri kaybederek cekeceksiniz.
    biraz terbiyeli olun, adam olun derim ama siz bilirsiniz.

son olarak bu mekani tercih etmeden once iki kez dusunun. kahvalti icinse hele 326472 kez filan dusunun.
    bundan kat kat daha iyi yerler var.

saygilar...
  • son kez yemek yediğimde (somonlu salata) yemekten kıl çıktı bunu garsona ilettim tekrar pişirip yenisini getireceğini söyledi. yemekten tiksindiğim için aynısı gelse de yiyemezdim. dokunmadığım kıllı yemeğin ücretini çatır çatır aldılar. daha evvel hiç böyle bir durumda ödeme yapmamıştım. ciddi bir müessese değil. müşteri memnuniyeti umurlarında değil. gitmeyin.
  • azıcık kazık olduğu doğru olmakla birlikte, yemekleri çok güzeldir. sunum ve ortam da iyidir. bugüne kadar garsonların da herhangi bir kabalığını görmedim.

diyelim ki rakı-balık istemiyorsunuz, diyelim ki, ergenlerle takılmak ya da piyasa yapmak istemiyorsunuz ve yine diyelim ki tıklım tıklım bir yerde kendinizi garsona göstermek için 15 takla atmak zorunda kalmak istemiyorsunuz.

istediğiniz ise şu; kordon'da şarap içip arkadaşlarınızla kendi halinizde keyif yapmak.
    hah işte buna uygun olan kordon'daki benim bildiğim tek mekan.
  • yaklaşık 15 senedir kordon'da yer alan italyan restoranıyken, bu yaz gereksiz şekilde pub görünümlü bir dekorasyona dönüşmüştür. bütün havasının bozulmasına neden bu tercihin sebebi anlaşılmış değilim.

halbuki restoran konseptiyle, dolup taşıyordu. asla yemeklerine mükemmel demezdim, fakat belli bir kaliteye sahipti. şimdiyse bir taklit ürünü olarak gözükmekte. menünün bir kısmı aynı, ama atmosfer nedeniyle mekan eski keyfi vermiyor.