şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 20 ocak 2017 tarihinde vizyona girmesi planlanan çocuk filmi. yönetmen hüseyin emre konyalı.

(bkz: pepee)
  • bugün galasına gittiğimiz çizgi film. 20 ocakta sinemalarda. oğlum sevdi, ben sevdim.

edit: aralık ne yahu? teşekkürler thelowest
  • dünya animasyon tarihinde renderları alınmadan vizyona giren ilk film olabilir.
    (bkz: maya viewport 2.0)
  • sütün su gibi akacağı bir film olacaktır
  • bugün 3 buçuk yaşındaki oğlumu izlemesi için götürdüğümüz film..

pepee ya, hep öğretici, sevimli, eğlenceli bi'şeyler bekliyoruz ya.. pepee en nihayetinde.. bu filmi bizim oğlumuz kadar küçük çocuklar da izlesin diye yapılmadı mı?

lakin bizi kesinlikle hayal kırıklığına ugratmistir..

--- spoiler ---

anne ve babasının bebe'yi daha çok sevdiğini, kendisinin sevilmediğini düşünerek, (üzgün, kızgın, öfkeli yüz ifadesi ile birlikte) maymuşla beraber evden kaçar..
    --- spoiler ---

kardeşi olan ve kardeşini olağan bi şekilde kıskanan bi çocuk bu filmde gördüğü bu durumdan olumsuz etkilenebilir. bu nedenle güya şehirleri tanıtma amacı da taşıyan, pepe'nin evden kaçarak gittiği illeri görüp öğrenecekleri amaclanirken, bence çok olumsuz mesajlar vermektedir.

üstelik bu kaçış macerası içinde başına bi'seyler gelir.. efektler sesler derken....
    salonda ağlamayan çocuk yoktu.. bütün çocuklar ürktü ve ağladı.. sadece küçükler değil, yanımızda oturan kız 10 yaşlarında vardı, o bile gözlerini kapatıyor, başını ceviriyordu..

sonuna kadar dayanamadık, ağlayarak dışarı çıktık.. sonunu izlemedik.. sonrası hakkında yorum yapmıyorum ama ilk yarım saat, 45 dk falan gibi bi sürede izlediklerim yetti.. bizim gibi bitmeden çıkan aileler de vardı.

oğlumuzu goturdugumuze pişman olduğumuz film olmuştur bizim için..
  • üç buçuk yaşındaki çocuk yaklaşık on beş gündür her sabah kalktığında
    -anne bugün ayın kaçı dedi hiç unutmadan.
    büyük bir hevesle bekleyip büyük bir hayal kırıklığı yaşadığı için yazmak istedim.
    biraz sosyal medyada gezinip geldim. allahtan tek biz yaşamamışız bu kadar trajediyi. yoksa öğlenden beri ya bu çocuk çok hasas ne yapalım diye kara kara düşünür bulduk kendimizi.

--- spoiler ---

film daha önceden çiftçi olan dedenin bir mucite evrilip, yapay zekalı bir balon icat etmesi ile başlıyor. pepee kız kardeşine daha çok ilgi gösteren ailesini suçlayıp kendini onlardan soyutlamaya çalışırken, birden gecenin karanlığında maymuş ile yarı akıllı yapay zekalı bir balon ile "yanlışlıkla" evden kaçıyor.

--- spoiler ---

biz daha fazlası hakkında fikir sahibi değiliz zira bu kadar izleyebildik. neden mi ? çocuk baharatı fazla kaçmış duygusallık ve dangalaklık yüzünden pepee için o kadar üzüldü ki ağlamaktan filmi izleyemeyip 20. dakikasında çıktık. sözlükte de, sosyal medyada da yalnız olmadığımızı az önce okudum.
    içinde yapımcısı detone hanım ve anadolu rockın kralı beyefendi dışında emeği geçen insanların hatrına daha fazla yazmak istemediğim filmdir.

yazıktır, gitmeyin...
  • geçen gun sinema saatini beklerken bu filmin oynadigi salonun onunce hickira hickira aglayan çocuk grubunu gordugumde icim acimisti. filmi bilmedigim icin nedenini de bilmiyordum. okuduklarimdan sonra şok oldum mk. bi cocuk filmi çekip yayinlayacaksiniz, onu bile beceremiyorsunuz. sonra ay milli çizgi karakter bilmem ne diye pompalaya pompalaya yayina sokuyorsunuz. yeni nesil çizgi filmlerin alayi cop zaten o ayri.
    acik pokemon izletin, jetgiller falan izletin. pepe ne anasini satiyim dogru duzgun ismi bile yok. pepe ve bebe. peh
  • torku şişe bira 30cl sponsorluğunda yayımlanmıştır.