• jose isminin samimi söylenişi.
  • galata kulesi'nden asagi goz hastanesine dogru inerken solda kalan cafemsi. anladigim kadariyla yeni acilmis. sirin bir yer de surekli basimda birilerinin beklemesi, tek basima oturdum ve sadece bir kahve istedim diye kotu bakislar atilmasi hos degil. kahvem biter bitmez hesabi getirirlerse de sasirmam.
  • pepo!
    keko!
    kam kişt?
    mı kişt.
    kam şut?
    mı şut.
    kam kınıt?
    mı kınıt.

pepo!
    keko!
    kim öldürdü?
    ben öldürdüm.
    kim yıkadı?
    ben yıkadım.
    kim gömdü?
    ben gömdüm.

(bkz: pepuk/@ibisile)
  • mat furie'nin 2005 yılında yazdığı boy's club çizgi romanında kurbağa pepe (pepe the frog) denen karakterin peepo, pepo olarak internet memeine, emojilerine dönüşen, internet jargonunda (özellikle twitch ve discord'da) sürekli kullanılan emotelara, emojilere sahip hayali bir karakter.

ilk memei 2008 yılının başlarında 4chan'de /b/ board alt sayfasında, çizgi romandaki pepe'nin pantolonunu bileklerine kadar çekip işemesindeki rahatlığının "feels good man" konuşma balonuyla yansıtılmasıyla oluşturuldu. feels good man

daha sonrasında çeşitli platformlarda yayıldı öyle popüler oldu ki ünlüler bile pepeyi kullanır hala geldi: katty perry, nicki minaj, donald trump

çeşitli peepolar: peepoweird, based, monkas, widepeepohappy

kısacası peepo insanların ruh halini anlatmak için en iyi etkileşim araçlarından biri. peepoyu sevin yoksa üzülür sadge
hesabın var mı? giriş yap