şükela:  tümü | bugün
 • aileyi tanımak ve playground adlı bölümü için :
  http://www.youtube.com/watch?v=go22_qixhna
 • en güzel bölümü şu bölüm olan çizgi film.
 • daddy pig ile aramda buyuk benzerlikler oldugu (siskoluk, gozluk, pis sakal, muhendislik, isleri elime yuzume bulastirmak, iki domuzcugun babasi olmak vs.) icin hastasi oldugum domuz ailesi. hoorrrrrkkkk
 • favori cizgi filmim. aile dady pig, mumy pig, peppa pig ve erkek kardesi george'dan olusur. turkiye'de domuzlarin kulturel ve dinsel kod olarak cok da makbul gorulmemesi ile ilgili sanirim, turkiyedeki cocuklar peppa ailesi ile tanismamislardir.. cizgi film baslarken muzik aileyi tanitir herkes tabi ki domuz sesi cikarir.. cocuklar bu sesleri taklit etmeye bayilir. ayrica komsulari da baska hayvanlat olusturur. muzik ogretmenlerinin soyledigi bing bang buuuu, bing bang bingili bangilu buuuuu gibi bir melodi telefonumun uzunca sure melodisi olmus, telefo hel caldiginda gulumsemisimdir. tum aile fertlerinin oyuncaklari da evimde mevcuttur. severim kendilerini. naif bir ailedir. cocuklar camurlu suda ziplamaya bayilirlar. camur olsa icine gomulesiniz gelir. aile fertleri komik anlayisli sevinlidirler. baba figuru ise inanilmaz tatlidir. sisman gozluklu biraz sakar.. mesela suya bir atlar, hopp tum sular aile fertlerine sicrar. ama aile bu duruma kizmaz, hep beraber yerlere yatarak, ayaklarini kaldirir kahkahalar atarlar.. ya da yolda suzzy sheep in arabasi bozulur ama anne pig yardima yetisebilir, hani cinsiyetci roller de yoktur peppa pig de.
  keske bizim cocuklar da bu ogretici, sevimli, pozitif cizgi filmle tanissalar. youtube da eski bolumlerine ulasilabilinir.
 • mükemmel bir çizgi film. özellikle peppa'nın kardeşi george kesinlikle şovun yıldızı. oyuncak dinazoru ve ağlamaları fazla sevimli. televizyona sarılasım geliyor. anaokulu yaşı için yapılmış ama umrumda değil, bağımlısı oldum. sabah akşam işten önce ve işten sonra olmak üzere üçer doz alıyorum çok da iyi geliyor.
 • mükemmel bir çizgi film, büyüklerin de izlemesinde fayda var.
 • dünyanın en tatlı çizgi filmi olabilir.
 • çocukların ingilizce gelişimi için sürekli tavsiye edilen çizgi film. izlemesi büyükler için de zevkli.
 • baba domuzun işe gitmesi gerekiyor.
 • (bkz: dinozoy)

  1-4 yaş çocuklar üzerinde bu kadar kalıcı ve olumlu etki bırakan bir çizgi film daha görmedim. verdiği mesajlar kısa, kolay ve çocuklar tarafından hızlı anlaşılabiliyor. 20 aylık kızım sayesinde "teşekkürler", "yapabilir miyim", "lütfen" gibi kalıpları öğrendi ve öğrenmeye devam ediyor.

  diziyle ilgili olumsuz tek taraf arada sırada kullanılan "şapşal" lafı. bunun da çeviride mecburiyetten kullanıldığını düşünüyorum. allahtan bizimkine neden şapşal dememesi gerektiğini anlatabildik de çok takılmadı.

  diziyle ilgili birkaç enstantane:

  ana karakterlerin isimleri hangi hayvan oldukları ile bağlantılı. dizide isimlerinin baş harfleri, oldukları hayvanın ingilizcesinin baş harfi ile aynı. (zebra zoi, sheep suzi, pony pedro, dog dany gibi)

  para ile ilgili de dikkatli davranmışlar. ebeveynler için para harcamak zordur mesajı veriliyor çocuklara.

  ayrıca kadın ve erkek karakterlere ev işleri ve gündelik işler eşit dağıtılmaya çalışılmış. arabayı bir anne bir baba domuz sürüyor. yemeği bir anne bir baba yapıyor. her şeyi yapabilen dişi bir tavşan karakter var.

  son bir not: anne domuza "yapamazsın" demeyin. çok pis gaza geliyor.

  sürekli ağaca çıkan ve mahsur kalan kaplumbağa favorim.