şükela:  tümü | bugün
  • aileyi tanımak ve playground adlı bölümü için :
    http://www.youtube.com/watch?v=go22_qixhna
  • en güzel bölümü şu bölüm olan çizgi film.
  • daddy pig ile aramda buyuk benzerlikler oldugu (siskoluk, gozluk, pis sakal, muhendislik, isleri elime yuzume bulastirmak, iki domuzcugun babasi olmak vs.) icin hastasi oldugum domuz ailesi. hoorrrrrkkkk
  • mükemmel bir çizgi film. özellikle peppa'nın kardeşi george kesinlikle şovun yıldızı. oyuncak dinazoru ve ağlamaları fazla sevimli. televizyona sarılasım geliyor. anaokulu yaşı için yapılmış ama umrumda değil, bağımlısı oldum. sabah akşam işten önce ve işten sonra olmak üzere üçer doz alıyorum çok da iyi geliyor.
  • mükemmel bir çizgi film, büyüklerin de izlemesinde fayda var.
  • dünyanın en tatlı çizgi filmi olabilir.
  • çocukların ingilizce gelişimi için sürekli tavsiye edilen çizgi film. izlemesi büyükler için de zevkli.
  • netflix sayesinde keşfedilen şeker mi şeker çizgi film. george başkan çok tatlı gülümsüyor. dış sesin de gülümseyen haline hastayiz efendim.
  • baba domuzun işe gitmesi gerekiyor.
  • (bkz: dinozoy)

1-4 yaş çocuklar üzerinde bu kadar kalıcı ve olumlu etki bırakan bir çizgi film daha görmedim. verdiği mesajlar kısa, kolay ve çocuklar tarafından hızlı anlaşılabiliyor. 20 aylık kızım sayesinde "teşekkürler", "yapabilir miyim", "lütfen" gibi kalıpları öğrendi ve öğrenmeye devam ediyor.

diziyle ilgili olumsuz tek taraf arada sırada kullanılan "şapşal" lafı. bunun da çeviride mecburiyetten kullanıldığını düşünüyorum. allahtan bizimkine neden şapşal dememesi gerektiğini anlatabildik de çok takılmadı.

diziyle ilgili birkaç enstantane:

ana karakterlerin isimleri hangi hayvan oldukları ile bağlantılı. dizide isimlerinin baş harfleri, oldukları hayvanın ingilizcesinin baş harfi ile aynı. (zebra zoi, sheep suzi, pony pedro, dog dany gibi)

para ile ilgili de dikkatli davranmışlar. ebeveynler için para harcamak zordur mesajı veriliyor çocuklara.

ayrıca kadın ve erkek karakterlere ev işleri ve gündelik işler eşit dağıtılmaya çalışılmış. arabayı bir anne bir baba domuz sürüyor. yemeği bir anne bir baba yapıyor. her şeyi yapabilen dişi bir tavşan karakter var.

son bir not: anne domuza "yapamazsın" demeyin. çok pis gaza geliyor.

sürekli ağaca çıkan ve mahsur kalan kaplumbağa favorim.