• daddy pig ile aramda buyuk benzerlikler oldugu (siskoluk, gozluk, pis sakal, muhendislik, isleri elime yuzume bulastirmak, iki domuzcugun babasi olmak vs.) icin hastasi oldugum domuz ailesi. hoorrrrrkkkk
  • mükemmel bir çizgi film. özellikle peppa'nın kardeşi george kesinlikle şovun yıldızı. oyuncak dinazoru ve ağlamaları fazla sevimli. televizyona sarılasım geliyor. anaokulu yaşı için yapılmış ama umrumda değil, bağımlısı oldum. sabah akşam işten önce ve işten sonra olmak üzere üçer doz alıyorum çok da iyi geliyor.
  • çizgi film nasıl olmalıdırın cevabı olan çizgi film.

içerisinde negatif hiçbir şey olmamasının yanında süreal bir tatlış dünyası içerisinde de değildir.

özellikle trt çocukta yayınlanan 8. kalite 3d dünyalara sahip türkçe çizgi film yapımcılarının açıp her bölümü incelemesi gerekir. çünkü kaliteli çizgi film dediğin ne kadar detaylı 3d yapabildiğinle alakalı değildir. adamlar olabilecek en yalın çizgilerle olabilecek en iyi çizgi filmi yapmışlar. nasıl mı? senaryoları, diyalogları, karakterleri, süresi gibi detaylara kafa yormuşlar. 3 bölüm izleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız.

burdan bir teşekkür de netflix türkiye'ye. türkçe dublaj yaparak bir kere daha saygımı kazandılar. daha bir sürü güzel çizgi film var. onları da dublajlayın lütfen. gerekirse çocuk paketine extra 3-5 tl vermeye hazır binlerce aile var.
  • bizim küçüğün sevidiği çizgi dizi. bu sayede ben de hepsini izledim (3 tur).

tüm hayvalnların adları hayvan cinsleri ile aynı hafte başlar (peppa pig , suzy sheep , danny dog, pedro pony, rebecca rabbit, zebra zoe,delphine donkey). yetişkinleri adları yoktur baba, anne, kuzen, amca, büyük baba gibi tanımlanır.

annesi ile yaşar kimisi büyük babası ile bu yönden tek bir aile imajı çizmiyor.

sadece çocuklara deil yetişkinlerede çocuklara nasıl yaklaşmaları gerektiğini verebiliyor. baba domuzun cevapları efsane olabiliyor.

konuşan hayvanların hepsi memeli hayvanlar, ördekler, kaplumbağlar, kargalar, tavuklar hayvan olarak resmediliyor.

bayan tavşan her işte çalışması (anne tavşan değil), tavşan ailesinin en kalabalık aile olması, bana hep düşük geliri temsil ettiğini düşündürüyor özellikle rebecca havuç gibi temel gıda düşkünlüğü olması, basement modeli tepenin altında yaşaması diğer taraftan belki buna mecburen itiyor..

sheep ailesi ise biraz daha kaymak tabaka gibi koyunun kostümü olması bir oyuncak tekne yarışmasında pilli güzel bir oyuncakla gelmesi falan bunu destekliyor.

pig ailesi ise orta direk beyaz yakayı temsil ediyor.

hoştur izleyin izletin.
  • sürekli baba domuzun aşağılandığı hikayelerin anlatıldığı çocuk dizisi. baba domuz yalnız değildir.
  • netfilikş duy sesimizi ve 5. sezonun seslendirmesini yap artık lütfen
  • arkadaşımın oğlum için önerdiği, başladıktan sonra benim de bağımlısı olduğum çizgi dizi.

anne ve baba domuzun ilişkisini çok beğendiğimi söylemeden edemeyeceğim, her durumda o kadar tatlılar ki oğlum bi şey öğrenmese de sanırım ben bayağı bir ders alıyorum.
    peppa ve george'un ilişkisi de çok gerçekçi anlatılmış, abla kardeş dediğin tam böyle oluyor, bizzat her anını hissettim.

son olarak, konuyla alakasız ama her izlediğimde aklıma şu geliyor: birgün hayvanat bahçesine gitmiştik, domuz bölümüne bakarken bir ailede çocuklar bunlar ne diye sordu, aile çocuklarına onların pis hayvan, iğrenç yaratıklar olduklarını bakmamalarını söylediler. bu dizi izlediğimizi görse acaba ülkenin yarısı bizim mundar pislikler olduğumuzu mu düşünür? çok saçma ve komik değil mi?

şapşal insanlar...
  • baba domuzun işe gitmesi gerekiyor.
  • hem akademik düzeyde çocuk tiyatrosu eğitimi almış hem de ingilizce eğitmenliği yapmakta olan bir insan olarak on üzerinden on verdiğim çizgi dizi. tüm bunları geçtim, o kadar tatlı ki yetişkin insana bile terapi gibi geliyor. kafanız mı bozuk, açın bir bölüm izleyin, pırıl pırıl olursunuz.

bonus: dine-saw rrrrrrr (bkz: george)
  • kaplan daniel önerilmiş peppa yerine. kaplan daniel izledikten sonra oğlum gök gürültüsünden korkmaya başladı. o zamana kadar onun korkulacak bir şey olduğunu düşünmemişti bile.
    daniel sürekli bi şeylere üzülüyor, dışlanıyor korkuyor vs vs. bölüm sonunda bu sorun çözülüyor ama çocuğun aklında o kısım yer ediyor. oysa peppada genelde neşe dolu şeyler yapılıyor. bence etkilenme anlamında çocuğun yaşı da çok fark ediyor. aklı tamamen erdiğinde izlemesiyle sendrom döneminde izlemesi arasında da fark oluyor.
    diyeceğim o ki; çocuk etkilenecekse her türlü bulup çıkarıp etkileniyor arkadaşlar.
hesabın var mı? giriş yap