şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bddk tarafından faaliyet izni alarak sayılarını artıran bir diğer türk elektronik bankası. ıslem ücretlerini öğrenme gafletine düşüp müşteri hizmetlerini aradığınızda "sistem içerisinde karşılaştığınız komisyonlar geçerli" diyalog ile sizi dumura uğrattığı yetmezmiş gibi uygulamaya eklediğiniz parayı hesabınıza göndermeyip ikinci şoku yaratan bankamsı.
 • varlığından bugün haberdar olduğum (bkz: papara (dijital cüzdan uygulaması)) tarzı bir sistem.

  isim neden bu kadar benzer yapılmış anlamak mümkün değil. peppara - papara

  bddk onayı almışsın insan yaratıcı olur.

  hemen üye oldum, hesabı onayladım. ilk hesap açtığınızda kısıtlama yapılıyor işlemler limitleri çok düşük. en az 25tl yükleyerek hesabı gelişmiş duruma daha yüksek limitlerin olduğu konuma getirebiliyormuşsun. bende öyle yaptım 25tl yükledim. ( 2-3dakika içerisinde onaylandı ).

  banka olarak 3 adet var. ziraat bankası, teb ve qnbfinansbank. bu dönemde çok az bir sayı. kredi kartı ile bakiye eklenebiliyor bu güzel bir özellik. işlem ücreti %1 bu konuda iyi davranılmış. 1-100tl yüklemede 1tl kesiliyor. örnek 50tl eklemek isterseniz 51tl alıyor karttan.)

  garanti, işbank, yapı kredi,akbank gibi popüler bankaların olmaması beni şok etti. çok şaşırdım.

  papara sisteminde çoğu bankadan kolayca para çekebiliyorsunuz 3-5 dakika içerisinde hesaba geçiyor fakat peppara bu konuda banka mesai saatlerini dikkate almış herhalde. ödeme talebinde bulundum işlem süresi 14/01/2019 yazdı direk. buda hanesine eksi puan olarak yazılıyor.

  kendilerine ait kart yok herhalde panelde öyle birşey göremedim. içerideki paranızı istediğiniz zaman kullanamıyorsunuz anladığım kadarıyla.

  para isteme özelliği var. burada çok saçma bir durum var. eğer para talep ettiğiniz kişi peppara hesabı varsa işiniz kolay. peppara hesapları arası transferler ücretsiz. adam hesabında varsa gönderir yoksada kendi hesaplarından ekleme yapıp yollayabilir.

  eğer para istediğiniz kişinin peppara hesabı yoksa masrafı yazayım.

  denemek için yazdığımda şöyle bir tablo çıktı karşıma.

  1000tl iste dedim.
  peppara hesabı yok dedi.
  masraf 74tl

  2000tl'de 144tl
  50tl dedim 7,5tl dedi.

  muhtemelen istenilen şey para istediğiniz kişi yada ödeme talebi yaptığınız kişi peppara hesabı açsın. fakat ne olursa olsun bu kadar yüksek komisyon uluslararası transferde bile yok.

  müşteri hizmetleri hafta sonu hizmet vermiyor. buda eksi bir puan olarak sisteme işliyor.

  ekleme 1: başkasının peppara hesabına transfer ederken ileri tarihli işlem yapabiliyorsunuz. bu özelliği artı puan olarak yazdım. ayrıca açıklama yazılabiliyor buda önemliydi. bu iki özellikle paparada yoktu.

  ekleme 2: kendi hesabımdan aile bireylerimden birine göndermek istedim. sadece 20tl izin verdi sistem. attığım 20tlyi de geri yollatmıyor. bilinmeyen bir hata yazıyor. müşteri hizmetlerini arayınca zaten destek yok, mail atın diyor muhtemelen onuda pazartesi dönerler. yani acil bir işiniz varsa yandınız demektir. peppara çok çalışması gerekiyor daha. umarım ileride güzel yorumlarla dönmüş olurum ve diğer yazarlardan okurum.

  ekleme 3: içerideki paramı çekmek istediğimde ibanı nasıl olduysa alakasız bir şekilde yazmışım yada sistem öyle girmiş. baştan sona yanlış çünkü :) neyse para talebimde vardı ona göndermeyi yapmışlar fakat iban hatalı paraya gitti. geri girmesi için mail attım bakalım ne zaman dönüş yapacaklar. müşteri hizmetlerini aradığımda yetkili kişi gayet ilgili davrandı. bekleyip göreceğiz.

  ekleme 4: banka yada kredi kartınızla para ekleyebiliyorsunuz fakat bu bakiyeyi transfer ederken kullanamıyorsunuz. fatura ve oyun pinlerinde kullanabiliyorsunuz. fatura ödeme de 1tl ödeme bedeli var yada benim faturam ufak diye öyleydi. işin garibi hesaba bakiye gelince de artık hesabınızdaki bakiye normale dönmüyor.

  örnek 100tl yüklediniz kartla bu tutarı illa harca diyor ( 30-45 gün valör verip keşke çekme izni olsa ) ve hesabınıza sonradan vadesiz hesabınızdan yüklediniz / başka bir kullanıcıdan geldi. fakat gelen kadar bile olsa sistem transfere izin vermiyor. kartla ekleyince yandınız daha da para yollatmıyor. yetkililere ulaşıp bildireceğim bir çözümü olmalı.