şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tony stark'ın sekreteri.
 • iron man ve iron man 2 filmlerinde gwyneth paltrow tarafından canlandırılmış olan karakter.
 • iron man'in yani tony stark'ın louis lane'i, mary jane'i
 • louis lane ve mary jane'den çok daha fazlası, zira louis lane superman'ın, mary jane spiderman'ın götünü pepper potts'un tony stark'ın götünü aktif olarak topladığının onda yüzde biri kadar toplamamışlardır. öbür ikisini bilmem de, pepper potts olmadan muhtemelen tony stark sabah pantolonunu bile bulamaz.
 • gwyneth paltrow tarafından canlandırılmış olan versiyonu mükemmel bir kadındır. sorumluluk sahibi, derli toplu, güçlü, yetenekli, erkeğini kollayan, mükemmel bir eş örneğidir. ayrıca çok da güzeldir. kıymetini bilecek her erkeğe nasip olması dilenecek cinsten bir karakterdir. spider man'in mary jane watson'u gibi bir şeydir.
 • gerçek adı virginia potts olmasına rağmen çilleri yüzünden bizzat mr.stark tarafından ilk görüşte "pepper" nickiyle adlandırılmıştır ve o gün bu gün pepper potts olarak anılmaktadır.
  (bkz: freckles)
  (bkz: lost)
  (bkz: sawyer)
 • mcu'daki geleceği beni korkutandır. mcu'da iron man 3'de tony'nin zırh sevdasına tıpkı çizgi romanlardki gibi karşı çıkması,civil war ile toptan zincirlerini kırmış olduğunu görmemiz, ha bir de may hala,filan derken bir yandan earth-616'da ; superior iron man'de tony'e söyledikleri ve eyleme döküşü bunu, secret wars sonrası invincible iron man'deki tek kızılların mj ve friday oluşu filan derken insan bir titremelere geliyor.
  ne olur ya,mcu'nun pepper'ı benim yeni mj'im olmuştu, çizgi romanlardaki o kaknem virginia'ya benzetmeyin bu halini...daha rescue olacak o hem!
 • mcu için konuşursak; tony stark'ın sekreteri olarak işe başlayıp stark industry'nin başına geçmiş, bununla da yetinmeyip tony'ye nikah yüzüğünü taktırabilmiş tek kişidir.

  lakin asıl önemli konu şu; iron man 3 ile süper güçlere de kavuştuğunu gördüğümüz potts'un bu güçleri devam eden serilerin hiç birinde kullanmamış olması ve hatta sanki öyle bir gücü yokmuş gibi davranması. özellikle infinity war'da tüm evrene kast eden bir tehdit karşısında bile süper güçleri olmayan sıradan bir insanmış gibi duruma müdahil olmaktan çekinen potts'u filmde yanlış hatırlamıyorsam bir kere bile görmüyoruz. potts karakteri ile ilgili olan bu durum marvel studios tarafından alınan bir karar mıdır? "ya biz potts'a im3'de süper güçler verdik ama tutmadı yaa, biz en iyisi bundan devam serilerinde hiç bahsetmeyerek konuyu seyircilere unutturalım da hiç olmamış gibi davranalım" mı diyorlar?? yoksa im3'de kazandığı süper güçlerin etkisi geçici miydi?

  edit: im3'ün finalinde stark "onu tedavi etmeyi başardım. ama baya zor oldu" gibilerinden bir şeyler söylüyor. toplam 2 saniyelik bir monolog. tedavi sürecini görmüyoruz bile. sadece stark'ın iç sesini duyuyoruz. öylesine hızlıca geçiştirilmiş bir sahne.