şükela:  tümü | bugün
 • özellikle kadınların, kadın ırkının saçlarından bir parçayı öne düşürmeleri hadisesinde öne düşen parçaya "perçem" denir. kreativiteye göre, çok başarılı, göz alıcı olabilirken, bıktırıcı ve tiksindirici de olabilir... yine özellikle, kadınlar düğün, nişan vb. "süslülük" anlarında, saçlarına perçem yaptırırlar ki bir salonda bin çeşit perçem görülesidir... (bkz: zuluf).
 • erkeklerde de "yakışıklı görüniym" niyetiyle, kalıplaşan bir "perçem bırakma" hastalığı wardır, superman'dan biz gençlere miras kalan, bu perçemli görünüm özellikle kısa saçlarda tastamam itici bir görüntüdür.

  saçını suyla ıslatan erkek saçını yana veya arkaya taradıktan sonra elini alın tarafından yukarıya doğru daldırır ve havadan sinek yakalarmış gibi ani bir hareket yapar, perçem yüze iner, kişi yakışıklı olur aniden...
 • (bkz: kahkul)
 • yüze değen her kirli el ve saçın sivilce yapacağı göz önüne alınıp ona göre bırakılması gereken saç tutamı.
 • ayrica bir bayan ismidir
 • (bkz: percem percem)
 • potansiyel fason sac jolesi markasi. ayrica erkeklerde rastlanan islak saca guduk percemin guzel bir ornegi darbukator baryam'da gorulebilir(di).
 • soyle bir 10 dakika sesi kapali seyrettigim dizi. abartisiz butun oyuncular birbirinden igrenc rol kesmekte. tapon mankenleri de berdan'in angut oyunculugu goze batmasin diye tutmuslar belli ki, cocuk kafasini cevirmesini bile bilmiyor, ama karizma yapacam diye kasilip duruyor. geceyarisi yayinladiklarina gore son iki bolumunden biridir sanirim.
 • şaçın ön kısmına fırça dürtülerek yapılır. havalı insan ismidir bir yandan. kalabalığından bir atmosferde tanıştırıldığınızda irkilme yaratabilir. isminde yarattığı ünlem hoşbeşin ardından gayet senden benden bir isim olur. sarışınları vardır. şarkıları vardır. zardanadamlar boktur diyor miss percem sizlere dedikçe tepki yaratır. çırlar. kazık kadardır, küser. iki kıkırdamaya gönlü alınır. barışılır. gözleri yeşil diye yeşil şapkalar atkılar takar. inektir. güzel not tutar. alkışlı ıslıklı sunumlar yapar. saçı ile başı ile saçındaki tokası ile fikriyle zikriyle çiçek çocuğu havası tenefüs eder. dağa çıkar dağdan iner. ateş yakar söndürmeyi bilmez. metallica aşkını türküyle abluka altına günden bu yana nothing else matterslar unforgivenlar tarafından anadolu yorumu ile makyajlanır. komik olur. şarap sever tavsiye eder. bütçeye uygun olmayan mekan seçimleriyle ah alır. büyüğünce siyaset bilimci olacaktır. ilim satıp bol bol propaganda yapacaktır. en ilginci hadi öpüşelim ayrılalım ahvalinde sen hoşça kal derken o sağlıcakla kalın temennisinde bulunur. güldürür. iyidir perçem sevilir.

hesabın var mı? giriş yap