şükela:  tümü | bugün
  • istanbul üniversitesi, marmara üniversitesi, sakarya üniversitesi gibi uzaktan eğitimi halihazırda var olan üniversitelerin kullandığı yerli sanal sınıf platformu.
    eski sürümünde flash player kullanmakta iken perculus+ ile html5 desteği gelmiş.
    perculus
  • çukurova üniversitesi'nin de uzaktan eğitim için kullandığı platform.
    problemsiz olarak sadece chrome üzerinden ulaşabiliyorsunuz.
  • marmara üniversitesinin uzaktan eğitim için kullandığı yazılım. açıkçası yerli bi yazılım olduğunu duyunca çok fazla sorun çıkacağını düşünmüş niye zoom gibi uygulumalar kullanılmıyo ki demiştim. ilk deneyimlerim olumlu. güzel bi uygulama aynı anda hocanızın canlı görüntüsünü ve ekranının yansımasını izliyosunuz. sınıf içi whatsapp grubu gibi konuşabiliyosunuz hocadan söz isteyip mikrofonunuzu açtırabiliyosunuz. hee bi de ders canlı kaydediliyo ve tekrar izlemek mümkün. kısaca güzel bi uygulama ben beğendim.
  • yarı yolda bırakmıyor ancak geliştirilmesi lazım.
  • bugün dersin son 30 dakikasını dinleyemedim. 5 kişi aynı anda kamera ve mikrofon açınca cortladı. bu konuda bilgi sahibi olan varsa yeşillendirsin sorun bende mi programda mı?
  • istanbul barosu'nun baro derslerinde kullanmaya başladığı platformdur. sadece hocanın görüntü ve sesinin olduğu şekilde kullanılıyor, daha fazlasında sistem patlamış. fakat izleyiciler chat'i kullanabiliyor veya parmak kaldırma seçeneğini kullanarak ve hocanın da onayı ile sesli ve görüntülü olarak katılım sağlayabiliyor.
  • kötü
  • sisteme yüklenen dersleri geri dönüp izlediğimde acayip bir senkron sorunu var. ses-görüntü birbirini tutmuyor.
  • uzaktan eğitim için kullandığım fakat ders tekrarı izlerken senkron sorunu olan platfrom.
  • çökmüştür. ne öğrenciler ne de hocalar giremiyormuş an itibari ile.
hesabın var mı? giriş yap