şükela:  tümü | bugün
 • 1989 yapımı fantastik korku filmi.

  afişi şöyle
 • @ragle gumm uktesi.

  1989 yapımı, jean rollin filmi. felsefede özgür ve özgün kişilerin yaratılarına ve kişisel bir tanrıya olanak veren kişici* anlayışın sinematografik ifadelerinden yalnızca biri olabilir bu film [kişicilik hakkında daha fazla bilgi için, (bkz: charles renouvier) ve (bkz: le personnalisme)].

  böyle bir film, tam da onu sevdiğim noktalarından; yani görselliğin, eserde diyaloglar tarafından boğulmamasından ve herhangi iki kişiye veya daha fazlasına gönderilecek herhangi bir mesaj içermemesinden dolayı, kolay kolay spoiler endişesi de vaat etmez. aynı şehri görmenin hayalini taşıyan iki genç kız ve sonra, elbette, iki olgun kadın. ukalalığımız tutsa ve bu temaya proustian bir nostalji sokuştursak, o bile küçük bir adacık gibi kalırdı filmde. kişinin kendi gerçekliğini yaratabileceği bir "hiçbir şey anlamadım." filmi kısaca; "ay puanı çok düşük, bırak onu." filmi.

  bu arada "emmanuelle 6"dan hatırlayacağımız dansçının bu filmde "moon goddess" olarak karşıma çıkması tatlıydı kendi adıma. herkese tavsiye edilmez. kibri, medea'nın alevleri gibi giyen gözlerin sefası olabilir ancak.

  son olarak, clams casino'nun "i am god"* adlı güzel eserinin klibinde bu filmden sahneler yer alır.