şükela:  tümü | bugün
 • öğrencilerini memnun etmekten uzak bir ingilizce kursu. ankara'daki sınav hazırlık şubesi bir apartman katında, tıklım tıklım öğrenci doludur. koridor arası daracık bi yer kantindir, sınıflara mevcudun çok üstünden öğrenci sığmaya çalışır. mekan önemli değil diyemeyiz, önemli. ama hadi çok da mühim değil diyelim, eğitim metotları da kötü. kpds/üds hazırlık için gittiğinizde sadece grammer sorularından oluşan bi test yapıp seviyenizi ölçerler. ki bu sınavları bilen hak verecektir, kelime bilgisine ve okuduğunu anlamaya dayalı bunlar. seviye tespit sonrası mümkün olan en uzun süreli gruba yazılmanız için sizi ikna ederler. dersler kalın bi kitaptan işlenir. kitap dediysem fotokopi ve anlaşmalı mı bilemiyorum ama başka ünlü bi kursun soruları birebir buradadır. yazarak ders işlenmez, direkt kitaptan okunur. verimsiz, sıkıcı ders saatleri sürer gider ve şikayetleriniz de dikkate alınmaz. sözün özü hoşnutsuzluk. kurs ararken, benim gibi sözlükte neler yazılmış diye araştıran olursa diye yazıyorum bunları ve bana alabileceğin maksimum puan 65 dedikleri halde doğru düzgün bi aylık eğitimle 75 almış biri olarak.
 • toefl kursuna katıldığım hiç memnun kalmadığım ingilizce kursudur. ingilizcenin herhangi bir kursuna gitmek için arayıp tarayanlara da hiç mi hiç tavsiye edilmez.
  kurs kayıt masasında afeti devran kızların, yakışıklı erkeklerin yalandan sınav yaparak kursiyer adayını ikna etmeye çalıştığı, verilen eğitimin kimsenin umurunda olmadığı, mevzubahisin sadece para olduğu, 12 kişi ders yaptığımız derslikte nefes alamadığımız yerdir aynı zamanda.
  ha birde 17 gündü sanırım kurs müddeti, bu süre boyunca bir hoca verecekti dersi bize. sonra kursun tam ortasında hoca başka bir sınıfa ders vereceğini, kendisinden daha iyi bir hocanın kursa bizlerle devam edeceğini beyan etti. işin aslı tabi ki para, planda olmayan ama talep nedeniyle bir başka kurs daha açmak. neticede bir kişi hariç hiç kimse ihtiyacı olan toefl notunu alamadı.
 • bana 3,5 - 4 haftalık yoğun programla bir kuru verebileceklerini söylemişlerdi zamanında. bu durumda 6 aya kalmaz advance olabiliyorum değil mi, demiştim. elbette, bunu başaran çok öğrencimiz var, demişti ilgi hatun. teşekkür ettim çıktım. daha sonra yabancı dil forumlarında tetikçilerini gördüm ve kanaatim pekişti. istisnasız herkes aynı şeyleri yazmış. buraya gittim hayatım değişti, çok öğrendim, çok mutlu oldum bla bla.. şimdi sözlüğe baktım burada da adam çalıştırmışlar bir zamanlar. baksana adım sözlükteki tek entrysi bu :

  (bkz: #32478248)

  yanlış entrye bkz verdiğim için uyaran dostlarıma teşekkürler :)
 • tetikçilerinin faaliyete devam ettiği kurs. adam odtü'de hazırlık okumuş ama sırf keyif aldığı için kursa devam ediyormuş. sahibinin yeğeni de olabilir, sadece üç kuruşa tav bir salak da ama sözlükte sadece iki entry sahibi olan bir adamdan bahsediyoruz. bu iki entry de perfect english başlığında.

  evet bu kursun kalabalık bir öğrenci kitlesi var ama içlerinde ingilizce öğrenmeyi başarmış biriyle tanışma fırsatım olmadı henüz. ucuz olduğu için gittiklerini söylüyorlar genellikle. aşağıdaki entry gibi salak salak şeyler yazan çalışanlara sahip olduğu müddetçe hakkındaki olumsuz izlenimim değişmeyecektir.

  (bkz: #38257158)
 • kardeşimi gönderdiğimiz, öğrenciye saygısı sıfır ingilizce kursu.

  ücreti yatırmayı unutuverin, 1 gün geçsin hemen ararlar; "ücretinizi yatırmadınız ve faiz uygulamamız gerekiyor". o anda siktir git ne uyguluyorsan uygula diyesin gelir. diyemedim tabi.

  böyle bir şey yapıp bari adamakıllı eğitim verseler içim yanmayacak. her iki haftada bir "hoca hasta, meteor düştü, götümde kıl dönmesi var" diye arayıp dersin iptal olduğunu söylüyorlar.
 • ucuz etin yahnisi ingilizce kursu. en azindan kadiköy'deki subesi öyle. 6 haftada bir kur ögrettiklerini iddia ediyorlar ancak tek yaptiklari kitaptaki gramer konularinin üzerinden isik hiziyla gecmek. ne pratik, ne pekistirme var.

  egitmenleri de ayri bir kötü, sürekli garip bahanelerle dersi iptal etmeler, kur ortasinda hoca degistirmeler. 8 kisilik sinifta kimin hangi konuda ne eksigi var umrunda bile olmayan, adam gibi bir sey ogretmeyip sonra lisede gibi sürekli 'seviyeniz iyi degil sinifin yarisini birakacagim' diyen tipler.

  bir de ikinci kurdan sonra yabancilarin derse girdigini söylüyorlar, gelenler gercekten yabanci, belli ki ingilizceye de bir o kadar yabancilar. siz anadili ingilizce olan birini beklerken iranli, arnavut, ingilizce egitimi ile alakasi olmayan, büyük ihtimalle degisim ögrencisi olarak ucuza calisan, ingilizceyi kasini gozunu yararak konusan birileri size konu anlatmaya calisiyor.

  neticede tavsiye edilmez.
 • siddetle tavsiye etmiyorum. ızmir subesine gittim. egitmen iyiydi ama sistemlerinde hic bir farklılık yok. okulda ogrenemiyoruz zaten ayni sistemle burda denemek neden?
 • ünivesiteye başlarken hazırlık atlamak için ankara/kızılaydaki şubesine gitmiştim 1 2 gün, leş bir yerdi ayrıldım bana verdikleri dandik fotokopi kitap için de kursun yarısı kadar ücret almışlardı,uzak durun
 • bir arkadaşımın ankara şubesi ile iletişime geçtiği ve kurs hakkında bilgi aldığı kadın tarafından terslenen kurum. şikayetvar'daki yorumları da okuduktan sonra, ben de tavsiye etmiyorum.
 • 21. yüzyılda bu tarz kursların tamamı bana gereksiz geliyor. bilim çağındayız.

  youtube'da bile perfect english gibi kurumların 10 katı bilgi veren online eğitim videoları var. ücretsiz, istediğiniz yerde durdurun-devam ettirin.

  beğenmediniz mi? yabancı hocaların videolarını izleyin, beğenmediniz mi? altyazılarını da açın izleyin.

  instagramda canlı yayında sohbet eden yabancı ingilizce öğreticileri var. idiomlar, kalıplar öğreten 10 larca bedava eğitmen var. telefonlarda yüzlerce ingilizce öğretim uygulaması var.

  bunların hepsi var ve sen gidip kezbanın birinden ders almak için kendini dershaneye kitliyorsun. dersaneye vereceğin parayla farklı zaman aralıklarında yabancı ülkelerde bulunabilirsin. bu bile dersaneden daha çok katkı sağlar dil eğitimine.

  bizim türk milletinin şu dersane hastalığını anlayamıyorum.