şükela:  tümü | bugün
  • lady gaga'nın 5. stüdyo albümünden çıkacak ilk single'ı. az önce instagram hesabından duyurdu. eylül'de geliyormuş.
  • çok bir beklentimin olmadığı şarkı. lady gaga yine sanat diye tutturacak gibi geliyo.
  • (bkz: reserved)

umarım gaga'nın sahip olduğu para ve sahip olduğu prodüksiyonla güzel bir şekilde gelecek lady gaga şarkısı.
  • yarının gelmesini dört gözle beklediğim mucize.
  • an itibari ile yayımlanmış, lady gaga'nın beşinci albümünün ilk teklisi perfect illusion
  • lady gaga'nın 3 sene aradan sonra mainstream pop piyasasına geri dönüş yaptığı ilk single'ı. mükemmel olmasa da applause felaketinden çok daha iyi bir ilk single olmuş. mark ronson, tame impala'dan kevin parker ve justin bieber'ın sorry şarkısının prodüktörü bloodpop da şarkıya katkı veren isimler arasında. böyle bir dream teamden daha iyi bir şarkı beklerdim ne yalan söyleyeyim.
  • çok basit. arkasına aldığı isimler sanki gaga için güzel bir şarkı yapmak istememişler gibi. başarılı olur mu bilmem ama catchy olacak hiçbir yönü yok bence. sadece bağıran bir gaga var. ton falan da değiştirmişler arada bir yerde, aferin müthiş orijinallik gerçekten.

içten içe bekleyip "oğlum bak bekleme, yine hayal kırıklığına uğrayacaksın," dedim ve haklı çıktım.

bakalım belki redone ile çalıştığı şarkılar güzeldir.

not: işbu entry kişisel görüş içermektedir. gaga'yı hep severek dinledim. önümüzdeki aylarda çıkacak albümde de severek dinleyeceğim şarkıları olacağına inanıyorum. ama şu basit şarkıyı beğenmedik diye eleştirilmemiz saçma.
  • yeni albüm için daha da heyecanlandıran ilk single. ilk kez dinlediğim de pek beğenemedim açıkcası, fakat belki de zamanla severim. yazmama neden olan ise, applause gibi bir şaheserden boktan bir esermiş gibi bahsedip, bir de üstüne yeni yayınlanan bu single dan daha dandik bir esermiş gibi bahseden zihin. sen hiç anlamamışsın zaten.

(bkz: sen dinleme)
  • lady gaga'nın 5.albümünden çıkan ilk single çalışması.
    yukarıda da bahsedildiği gibi arkasında gerçek bir dream team prodüktör vardı. tame impala, mark ronson, bloodpop. fakat ne yazık ki o dream team çok iyi bir iş çıkartamamış.
    öncelikle tame impala varsa rihanna'nın anti albümü tarzında günümüz pop müziğine farklı soluk getiren tarzda bir düzenlemeyi bekliyordum. özellikle solo gitar kısmını çok bekledim. ya da alttan çalan gitar riffleri
    sonunda gaga sesini kullanması gerektiğini anlamış(çünkü harbi iyi sesi var) ve güzel bir vokal yapmış diyebiliriz. şarkının oldukça toplu ve temiz bir iş olduğu da gayet açık bu arada. albümün geri kalanı nasıldır bilmiyorum ama müzikler daima böyle temiz,dinlenir şekilde yapıldıysa metascore'dan 70 üstü alacağını düşünüyorum.
    bu arada katy perry'nin rise şarkısına göre çok daha iyi olduğu ortada.
    şimdiden hayatında başarılar gaga'ya. artık bu albümde de vurduramazsa tamamen dizi-film sektörüne dönsün :)