şükela:  tümü | bugün
  • lady gaga'nın 5. stüdyo albümünden çıkacak ilk single'ı. az önce instagram hesabından duyurdu. eylül'de geliyormuş.
  • (bkz: reserved)

umarım gaga'nın sahip olduğu para ve sahip olduğu prodüksiyonla güzel bir şekilde gelecek lady gaga şarkısı.
  • yarının gelmesini dört gözle beklediğim mucize.
  • lady gaga'nın 3 sene aradan sonra mainstream pop piyasasına geri dönüş yaptığı ilk single'ı. mükemmel olmasa da applause felaketinden çok daha iyi bir ilk single olmuş. mark ronson, tame impala'dan kevin parker ve justin bieber'ın sorry şarkısının prodüktörü bloodpop da şarkıya katkı veren isimler arasında. böyle bir dream teamden daha iyi bir şarkı beklerdim ne yalan söyleyeyim.
  • yeni albüm için daha da heyecanlandıran ilk single. ilk kez dinlediğim de pek beğenemedim açıkcası, fakat belki de zamanla severim. yazmama neden olan ise, applause gibi bir şaheserden boktan bir esermiş gibi bahsedip, bir de üstüne yeni yayınlanan bu single dan daha dandik bir esermiş gibi bahseden zihin. sen hiç anlamamışsın zaten.

(bkz: sen dinleme)
  • lady gaga'nın 5.albümünden çıkan ilk single çalışması.
    yukarıda da bahsedildiği gibi arkasında gerçek bir dream team prodüktör vardı. tame impala, mark ronson, bloodpop. fakat ne yazık ki o dream team çok iyi bir iş çıkartamamış.
    öncelikle tame impala varsa rihanna'nın anti albümü tarzında günümüz pop müziğine farklı soluk getiren tarzda bir düzenlemeyi bekliyordum. özellikle solo gitar kısmını çok bekledim. ya da alttan çalan gitar riffleri
    sonunda gaga sesini kullanması gerektiğini anlamış(çünkü harbi iyi sesi var) ve güzel bir vokal yapmış diyebiliriz. şarkının oldukça toplu ve temiz bir iş olduğu da gayet açık bu arada. albümün geri kalanı nasıldır bilmiyorum ama müzikler daima böyle temiz,dinlenir şekilde yapıldıysa metascore'dan 70 üstü alacağını düşünüyorum.
    bu arada katy perry'nin rise şarkısına göre çok daha iyi olduğu ortada.
    şimdiden hayatında başarılar gaga'ya. artık bu albümde de vurduramazsa tamamen dizi-film sektörüne dönsün :)
  • sözleri sadece perfect illusion cümlesinden oluşan, hayal kırıklığı yaratmış lady gaga şarkısı. çok bağırdığı için üst üste dinlemek imkansız. sanki diziydi, filmdi iş arasında öylesine kaydedilmiş gibi.
  • melodisi bir şeyi andırıyor, böyle 80'lerden fln acaba nedir nedir diye düşündüyseniz zaman kazandırıyım: (bkz: papa don't preach)
  • perfect illusion benim için sınıfta kaldı. sen kalk, mark ronson ve tame impala gibi herifleri stüdyoya sok ve ortaya böyle bir iş çıkart. ki ben lady gaga'nın vokaline dilenen biri olarak, bu şarkıda vokaline dair asla kulağa hoş gelen, özel bir performansını yakalayamadım.

born this way karanlığından sonra daha farklı bir şey denemeliydi. redone'dan şaşmaması gerekiyormuş demek ki. tüm kariyerini o adama borçlu. neyse ki albümden umutluyum, bu gürültülü parçayı da kliple bir tık daha severim. gaga her türlü dinletir nasıl olsa.