şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: helloween) isimli grubun ho$ bi parcasi
 • one night stand gecelerinizde kullandiginiz muhtesem otesi zevkleri yasatan adini bilmediginiz sahis.
 • kesinlikle hicbir alakasniz olmayan hic biryerden tanimadiginiz bir baginizin olmadigi insan.
 • bruce willis'in film yayina girmeden bir gun once ciktigi david letterman show'da "yonetmen james foley sagolsun bu filmde rol alan kizlarin tamamini opmeme izin verdi, hatta bir ikisini bir kac defa" buyurmustur..

  zira gittik gorduk filmi, bruce willis iyi hos, halle berry pek sukela, konu fena degil ve fakat filmin butunlugunde adini koyamadigim bir sorun mevcut ("bloklar arasi bosluk" diyesim geliyor ama yok yani degil) yonetmene mi bok atsam ne yapsam bilemedim..
 • gerilim filmi diye gittiğimiz ama eski türk filmlerinde korkacak kadar ödlek biri olarak beni bile geremeyen film. sırf konu ilginçleşsin diye araya konulan farklılıklar ipte tek başına sallanan kırmızı çamaşır gibi eğreti durmuş, şaşırtmaktan ziyade "aman yine anı klişeler ve kabak tadı" hissi uyandırıyor. baştan sona sıradan ve sıkıcı bir film olmuş. bruce willis'in o müstehzi gülüşü ile birleşen oyunculuğu halle berry'nin oyunculuğu yanında oscarlık kalsa da çok başarılı olmamış. gitmeyin, çok istiyorsanız dvd'den izleyin derim, yazık o kadar zamana.
 • halle berry' nin oscar kazanmış olmasının sebebinin sevişme sahnelerinde rol yapmıyor olması olduğunun farkına bu filmi izlerken vardım. bu kadın iyi oyuncu filan değil.

  gitmeyin, kötü, çok kötü. yaratıcılıktan uzak, klişe dolu, zorlama senaryo, kıvam tutmadığı, tadı olmadığı için su ve sos eklediğiniz ama ekledikçe daha da kötüleşen yemeklere benzettim filmi. sanki istedikleri tadı bulamadıkça eklemeler yapılmış gibi, öyle değilse de öyle duruyor...

  içimi kuruttu aman yarebbim.
 • (bkz: #10781257)
 • --- spoiler ---

  şu bi gerçek..adamlar oturmuşlar sürpriz final diye kasım kasım kasmışlar..zaten izlerken de film barım barım bağırıyor "sürpriz finaaaaal....süüüürpriiiiz finaaaaaaaaal" diye..bu sebepten sinemadaki her aklı evvel filmin işaret ettiği katilden ziyadesi ile uzaklaşarak yan rollerdeki insancıklara odaklanıyor..peki buna rağmen sürpriz bir final olmuş mu ? vallaha ne yalan diyim olmuş.. evet gayet de sürpriz bir final olmuş. ama sürpriz final olacak diye filmin birinci bölümünde neredeyse uyuduk yahu..neden ? çünkü finalin hediye paketi haline getirilebilmesi için bazı detayları sona saklayıp, çok kopuk kopuk anlaşılmaz bir biçimde göstermek gerekliliği doğmuş.e detayları veremeyince de abbuk sabbuk mevzular, gereksiz olaylar ile birinci bölüm bizi germekten ziyade yatıştırıcı etkisiyle uyutuyor. "film gibi film" diyebilmek için son 15 dakikayı beklemek gerekiyor..

  dolayısıyla evde dvd olarak izlemek çok daha randımanlı olacaktır. ne "görsel bir sinema şöleni", ne de "koltuğa yağıştıran bir gerilim"

  bu arada bruce willis iyiden iyiye yaşlanmış mıdır, yoksa benim oturduğum açıdan mı öyle gözüktü diye sorasım gelir.

  --- spoiler ---
 • iyi fikir, kotu senaryo, ortalama oyuncular, kotu yonetim.

  rear window vari bir film olmayi istemis oldugu belli. ana fikir herkesin bir sirri vardir ve gozler her seyi gorur. bir goz gormese digeri kesinlikle gorur.

  ahmet umit in beyoglu rapsodisi isimli kitabini nasil ki sevmediysem bu filmi de sevmedim. agatha christie romanlari gibi okuyucudan/izleyiciden bir seyler saklayip sozde arada ipuclari verip ama aslinda bir bok vermeyen merak uyandiran ama meraki doyuramayan filmlerden birisi olmus. agatha christie'e bok atmayayim bayilirim kitaplarina hic yoktan iyi fikri iyi bir seylerle susler. bu filmde cikis noktasi guzel gerisinde en ufak bir zeka piriltisi yok.
  ben ki cocuklugumda izledigim korku filmlerinden oturu en ufak bir gerilim sahnesinde yerimde duramam, ellerimle gozlerimi kapayarak aradan bakarim hatta birisiyle izliyorsam ona sorarim "noluyor lan" diye. bu filmde ne mi oldu? bon bon ekrana bakip durdum, esnedim.

  bir de bu filmde bruce willis yok lan. halle berry orgazmi var. biktim gerci bu kadinin orgazm olmasindan.