• kalbimdeki yeri ergen dönemlerim üzerindeki etkisi dolayısıyla bir başka olan britney spears'ın yeni albümü britney jean'in ikinci single'ı. sia tarafından yazılmış.
    kesinlikle çok uzun zamandır gerçekten severek dinlediğim tek britney şarkısı.
  • bana oops i did it again zamanlarını anımsatan britney şarkısı. guzel olmuş, böyle devam etmeli.
  • britney spears'ın facebook sayfasından yayınladığı yeni şarkısı. britney sesini çok güzel kullanmış ve uzun yıllar sonra ilk kez sesi altyapıdan ön planda.

https://www.facebook.com/…9677118233&type=2&theater
  • britneyciğimin 90'lardaki şarkılarının tadını veren son single çalışması. uzun zamandır sosyal medya hesaplarında bu şarkının yaptığı en kişisel iş olduğunu ve en çok içine sinen çalışma olduğunu falan yazıyordu. facebook hesabında şarkıyı "this is like sharing a piece of my heart" yazarak paylaştı zaten.
    vevo'ya da düştü.
  • özellikle şarkıyı yapan sia ile düet şeklinde olan versiyonu aşmış britney spears şarkısıdır.
  • az önce çıkmış, sözleri sia'ya ait yeni bir britney spears şarkısı. harika olmuş.

edit: kadfat uyardı yazarlardan biri de britney imiş.

(bkz: sözlerini de yazayım tam olsun)

do i imagine it, or do i see your stare
    is there still longing there?
    oh i hate myself, and i feel crazy
    such a classic tale
    current girl friend, ex girlfriend, i'm trying to be cool
    am i being paranoid, am i seeing things?
    am i just insecure?

i want to believe
    it's just you and me
    sometimes it feels like there's three
    of us in here baby

chorus

so i, wait for you to call
    and i try to act natural
    have you been thinking 'bout her or about me
    and while i wait i put on my perfume, yeah i want it all over you
    i gotta mark my territory

i'll never tell, tell on myself but i hope she smells my perfume
    i'll never tell, tell on myself but i hope she smells your perfume
    i hide it well, hope you can't tell but i hope she smells my perfume

i wanna fill the room, when she's in it with you
    please don't forget me
    do i imagine it, or catch these moments
    i know you got history

but i'm your girlfriend, now i'm your girlfriend trying to be cool
    i hope i'm paranoid, that i'm just seeing things
    that i'm just insecure

i want to believe
    it's just you and me
    sometimes it feels like there's three
    of us in here baby

chorus

so i, wait for you to call
    and i try to act natural
    have you been thinking 'bout her or about me
    and while i wait i put on my perfume, yeah i want it all over you
    i gotta mark my territory

i'll never tell, tell on myself but i hope she smells my perfume
    i'll never tell, tell on myself but i hope she smells your perfume
  • klibi yeni çıkmış olan britney spears'ın son albümünde bulunan bir şarkı.

http://www.youtube.com/…st=uuzijnd2e2tpp2aql8go2ysg

edit: diğer kız esas oğlanla o kadar çok yakışmış ki britneyciğime ''parfümünü al da bi' yerlerine sok.'' demek zorunda kaldım.
  • bomboş bir dizi. 6 bölüm, bitsin diye izliyoruz. havası ağır, olaylar ağır gelişiyor, akışkanlık yok. kısaca uzak durun.
  • kusura bakmayın ama ben pek beğenmedim. bazı eksikler var demişsiniz ama iyimser olmayalım çok eksik var.
    --- spoiler ---

- elena karakterini anlamadım, herkes istediğini yapıyor ama sesi çıkmıyor. tecavüz edene arkasını dönüyor cidden enteresan, hamile kalınca sebebini açıklamıyor dayak yedikten sonra sesi çıkmıyor cidden sinirlerim bozuldu.
    - katarina tam bir fahişe, elalemle yat kalk, çocuğuna bakma üstüne döv, sakinleştirici ver. iyi ki geberdin k hiç üzülmedim ;) yalnız o kadar şeyden sonra yaşlı herifle evlenmek istediğini öğrenmek garip geldi, zevki enteresanmış.
    - ağlak başrol sen de tam bir fahişe çıktın. sen de ölürsen mutlu olacağım. savcı da gebersin şerefsiz adam.
    - bir tek pezevenge çok üzüldüm. bu ne pislik yahu, k fahişesi bile onun annesinin yanında melek. kızgın demirle oysunlar her bir yerini kaltak kadın!
    - bir de herkesin söylediği gibi psikolog ne alaka ya bağlaya bağlaya kime bağladınız allasen, en son öldürülen polis ne ayaktı o da k aşığı manyağın tekiymiş. torpido gözünü görünce dedim bu herifte bir pislik var, nejat işler’e de benziyor yalnız. filmdeki bilumum karakterler sorunluydu normal var mıydııı sanki ağlak başrolün yanında takılan polis olabilir.
    valla çok üzülüyormuşum suistimal edilen insanlara bilhassa da çocuklara. küçük çaplı kriz geçirdim öğrendikçe.
    bir de dark ile karşılaştırılamaz bu dizi, dark bence çıtayı yukarı çok çıkarmıştı. daha çok düşündüren ve keyif veren bir dizi tabi bunların hepsi benim fikrim.

--- spoiler ---
  • yeni bitirdim. entrylerden anladığım kadarı ile özellikle finali bir çok kişi için net değil. bol spoiler içeren bir final açıklaması yapmayı görev edindim.

--- spoiler ---

kadınların üçünü de öldüren aynı kişi, psikolog lydia. lydia danışanı olan dişsizden bu arkadaş grubu ile ilgili her şeyi (katharina'nın cekiciliği veya moritz'in parfüm yapma becerisi gibi) öğrenmiştir. lydia hayat boyu sevilmemiştir, çünkü ikizi ortamdaki bütün ilgiyi ve sevgiyi çekmiştir. lydia sonunda moritz'e bir parfüm yaptırarak kendisini sevilir hale getirmek ister. bunu da dişsizin anlattıklarını takip ederek yapar. öncelikle katharina'nın albenisini ister ve onu öldürür. olaylar da böyle başlar. daha sonra dişsiz ona seansta seviştiği hayat kadınından bahseder ve lydia'nın kadın gibi olmadığını söyler, bunun üzerine o hayat kadınının şehvetini ister. daha sonra ise kendisi için önemli şeyi, yani annesinin sevgisini ister. bunu da annesinin kendisinden çok daha fazla sevdiği kızkardeşinin kokusunu alarak yapacaktır. bu 3 kokunun bileşimi istediği her şeyi verir. koku duyusu olmadığı için lydia dan etkilenmeyen polis nadja, finalde cinayetleri onun işlediğini anlar. onu öldürür. ama elindeki parfümü de alır, cunku lydia'yı teşhis eden polisimiz de en az onun kadar sevilmeye açtır. sevginin yokluğu insana neler yaptırabilir, bu dizi hepimize açıkça göstermiştir. psikologu annesi neden korumadı sorusuna gelirsek, annesi kızının işlediği vahşi cinayetleri hele hele de kardeşini öldürdüğünü bildiği için kızını korumamıştır.
    --- spoiler ---

cesetlerin neden çürümediğine gelirsek, cesetler normal toprakta değil kille karışık toprakta gömülüdür, (gerçek hayatta mümkün mü bilmiyorum) ama dizide bu sayede bozulmadan kalmıştır.
hesabın var mı? giriş yap