şükela:  tümü | bugün
 • korkak ve canavar ba$lami$ olan bir turk fantazi edebiyati uclemesi.
 • korkak ve canavardan sonra ikinci bölümü merdaranın sırrı aralık 2002 itibariyle yayınlanan seri

  "kimse sadece iyi değildir. kimse sadece kötü değildir. bir savaşı bitirmek kahramanlıksa, buna kendinle barışarak başla.
  tho-en kurme, atalar 97nci söz"

  "bir kişinin iyi ya da kötü olduğunu görünüşünden anlayamazsın. yüreğinin içine bakman gerekir. ve eğer bu yaşlı adamdan bir tavsiye istiyorsan... orada gördüğüne bile hemen inanma derim!"
 • korkak ve canavar ile başlanıldığı anda hayran bırakan içine alan, merderanın sırrına kavuşmak için karakterlerle yol katettiğimiz, ve şimdi bataklık ülke ile devam edip sonlanacak efsaneler.. filme dökmek istiyorum bu üçlemeyi minik maket çizimleri yapıyoruz bir süredir kendimizce..
 • ben niye perg efsanelerini 3leme sanıyordum bilemiyoruz belki de alışkanlıktan, değilmiş sonuçta hatta gidişata bakılırsa 14 kitaplık bir seri bile çıkartılabilir, sırada tanrıların alfabesi gelecek..
  "türk fantastik edebiyat kitabı" tanımlaması çok kişiye burun kıvırtıyor belli ki oysa ki ilgi gösterilip ilk bir kaç bölüm okunsa orjinal bir eser olduğu, barış*ın bravo bir yazar olduğu düşünülse yada karşıt yorum yapılsa..
 • insanı kendine çeken karakterleri ve farklı kurgusuyla üzerinde oldukça emek harcandığı belli olan fantastik 4leme.türk insanının da kendini tekrarlamaya başlayan fantazi dünyasında söyleyecek bir çift lafının olduğunu gösteren eser.
 • hikaye ve anlatım başarılı ama nedense sanki çeviri kitaplarmış havası var. türk fantastik edebiyatı değil türkçe fantastik edebiyatı sınıfına sokulabilir. çünkü şövalyeleriyle, derebeylikleriyle, çok tanrılı kültleriyle, karakterlerin konuşma, düşünme tarzıyla; yaratılan dünya itibarıyle tamamen batı menşeili bir çalışma. açıkçası ben daha fazla doğu kültürü (ya da batılı olmayan diyelim) içeren bir yapıt bekliyordum okumadan önce.
 • bulgarcaya çevrilen ve gelecek sene başında bulgaristan'da yayınlanacak olan kitap serisi. umarız devamı gelir, perg toprakları başka ülkelerde de yükselir, oradaki hayalperestleri kendine hayran bırakır...
 • tüm serinin bulgarca'ya çevrilmesinin ardından perg efsaneleri şimdi de çinli hayalperestlerin kütüphanesine girmeye hazır. kim demiş sadece anglosaxon fantastik kurguları tutar diye, perg'in yaratıkları tüm dünyaya dağıldı bile!
 • üçleme olarak düşündüğüm için ilk 3 kitabını aynı anda alıp bir haftada içtiğim kaliteli kitaplar serisi.meğersem 4. sü de varmış onu da heyecanla almayı beklemekteyim.
  aslında ilk kitabın kapağı ve ismi gerçekten çocuk kitabı gibiydi.ancak metisin simgesini görmem ve yazarın soyismi nedeniyle heyecan duyarak ve korkmadan aldım. karlı da çıktım. hayalini kurduğum bir düşünceyi gerçek yapmış yazar. üstelik çok kaliteli ve çok genç yaşta başarmış bunu. kendime örnek almaktan alamıyorum yine kendimi. kitapların kapak tasarımları ayrı bir konu. o karanlık kapaklar ve hikaye içindeki sahnelerin verilişi.hernekadar kahramanların hayal edilme şeklini değiştirebilecek de olsa yazar öyle tanıtıyor ki kahramanları siz kapaktaki görünümden farklı şeyler tasarlıyorsunuz.

  ayrıca dost kitabevinden 5 er liraya , internetten de 4.25 liraya sahip olabilirsiniz.