şükela:  tümü | bugün soru sor
 • nevşehir merkez ilçeye bağlı göreme beldesinde, türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden kapadokya bölgesinde bulunan peribacalarının yanında betonarme otel inşa edilmesi
  göreme belediye başkanı nuri cingil'e göre, "burası imar planı içinde. imar planı uygulanırken yetkili kurum ve kuruluşlarca da bu yapı planı onaylanmış". dolayısıyla sorun yok.

  ırzına geçilmedik tek bir güzellik bırakmayın amk.

  kaynak cumhuriyet
 • "... bunları yargıya ve kamuoyuna taşımıştık. şimdi de akla zarar bir şekilde peri bacalarına zarar verecek şekilde inşai çalışmalar yapılıyor. inşaat duvarında ise ‘denetimi göreme belediye başkanlığı tarafından yapılıyor’ tabelasının asılı olması ise içler acısı bir durumdur. inşaata izin veren belediye ve koruma kurulu kararlarının iptali için konuyu yargıya taşıyoruz. sorumluluğu bulunan ve buna izin veren göreme belediyesi, nevşehir tabiat varlıklarını koruma kurulu üyeleri dahil, tüm yetkililer hakkında tck m. 257 uyarınca görevi kötüye kullanma ve 2863 sayılı kanuna muhalefetten, ankara cumhuriyet başsavcılığı aracılığıyla nevşehir cumhuriyet başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacağız.”

  tezcan karakuş candan
  http://haber.sol.org.tr/…bacalarinda-katliam-256481
 • bu kadar da olmaz artık dediğimiz anda bundan önceki her yapılan ister istemez meşrulaşıyor. bilinçaltımız, hadi onlar oldu bir şekilde kabul ediyorum ama buna izin vermem demeye çalışıyor. kötü bir olaydan sonra yaşanan yas süreci gibi. inkar ediyor, kızıyor, bir şekilde zihnen ve fiziken pazarlığını ediyor, üzülüyor ve ardından kabul ediyoruz. şu de/da bağlacından nefret ediyorum. bu kadarı oldu, bir bu kadarı oluyor, bir bu kadarı da olacak. tüm siyasal yapı bunun üzerine kurulu.

  yeni araştırmalar ışığında balıkların bile 5 ay öncesine kadar hatırlayabildiği dünyada, türk toplumu olarak hafızamız 2 gün dayanmıyor. ülkedeki imarlı yapı kadar imanlı insan olsaydı bunlar başımıza gelmezdi.

  doğa intikamını çok ama çok kötü alacak ve bütün bunlar çocuklarımızdan çıkacak.
 • buna da şükür... peri bacalarını, otel yapmadıklarına dua edin bence !
 • bim is coming.