• hızla fakirleşen ve artık açlıkla mücadele etme yolunda emin adımlar atan türkiye insanının kendini avutması olayı.

nutella gibi bir tadı peripella ile karşılaştırıp bim daha kaliteli vs. vs. diye kendinizi kandırmanızı ve böyle ufak şeylerle avunmaya çalışıp kendinize küçük mutluluklar yaratmanızı gerçekten anlıyorum. cidden. ama birilerinin sizi bu hülyalardan uyandırması gerek. çünkü ciddi anlamda kandırılıyorsunuz. ülkede mutlu olacak şey kalmadığı için böyle şeyler yaratıyorsunuz kendinize. objektif olan ve tat alma duyuları yerinde olan bir insanın böyle bir çıkarım yapması mümkün değil.

peripella dediğin şeyin tadı ciddi anlamda berbat. ben mesela tadına baktım ve bir daha yememeye yemin ettim. o kadar kötüydü. "kontrol mekanizması nutella'dan iyi" gibi bir yalana da ancak 5 yaşındaki çocuklar inanır.

kendinizi kandırmayın arkadaşlar. mutlu olmak istiyorsanız yine olun ama gerçeği bilin. güzel türkiye'm! ah! ah! ah!
  • arkadaşlar bi ürünün içindeki madde miktarının fazla olması onun kaliteli olduğu anlamına gelmez.
  • lan bimdeki alkolsüz maltları bira diye mi içiyorsunuz napıyorsunuz amk bu kafaya nasıl ulaşıyorsunuz. kurban olam bana da söyleyin
  • nutella'dan lezzetli demek iddialı bir yorum olur. ama gerçekten lezzetsiz değil. üstelik yüzde 13 fındık var.
    ama benim tercihim ne nutella ve peripella. her türlü torku banada. daha akışkan, daha lezzetli.baya baya akışkan çikolata lezzeti alıyorsunuz.
    bunların haricinde bir sıralama yapacak olursam.
    1.torku banada
    2.nutella
    3.fiskobirlik nuga
    4.nestle şokella
    5.sarelle
    6.peripella (listede son sırada belki ama kesinlikle lezzetsiz değil)
  • dünyayı diyar diyar gezseniz, hiç bir coğrafyada bu kadar palm yağını öven bir milet göremezsiniz. bide sıralama yapıyolar, 40 yaşlarının sonlarında damarlarım neden tıkandı mk dediğinizde açın bir nutella yiyin. sorsan herkes çevreci ama, ortamlarda çevreciyiz dersiniz. gömmeye devam edin nutella ve türevlerini.
  • bim müdavimlerinin açığa vurmaktan çekindikleri düşüncesiymiş. bir de sözlükçülerin nutella'ya hakaret suçundan haklarında suç duyurusunda bulunmalarından korkuyorlarmış.

(bkz: mahalle baskısı)
  • ağzın içinin vıcık vıcık yağ olmasını lezzet sanan fakirlerin kendini kandırmasıdır.

hani ben de her şeyin ucuzunu araştırıyorum ama ucuz diye her şeyi almıyoruz be kardeşim. yemeyiveririm olur biter.

bu arada glikoz miktarıyla boğazı yakan nutella'ya da kafam girsin. onu da yemiyorum.

edit: glikoz yokmuş sanırım ama ürünün %56,8'i şeker. yuh!
  • lezzetten kasıt daha fazla şeker ve kaloriyse doğrudur. peripella denen karışımda nutelladan daha fazla şeker bulunur.
  • torku banada içlerinde en iyisi. nutellayı ben sevmiyorum, bu arada bim gerçekten üretim yaptırdığı yerleri çok sıkı denetliyor. bi akrabam bunlara fason çikolata bar gofret üreten bi işletmede çalışıyor, denetimler o kadar sıkıymış ki en son imalathane duvarındaki sıvada oluşan çatlak için üretim durmuş, adamlar mal almamış ve iade etmiş. baya sıkı bi denetim var diyor
  • peripella’yı bilmem de nuga hepsinden güzel bence içindeki fındık oranı nutella’dan çok çok fazla.
hesabın var mı? giriş yap