şükela:  tümü | bugün
 • edis görgülü'nün yeni teklisi. prodüksiyonu bugy'e ait.

  parça, yaşadığımız bu korona günleri için isabetli bir isim ve mod taşıyor. alışılagelmiş türkçe pop değil, rap değil, "urban" olarak tanımlanabilir. son dönemde duymaya alıştığımız müzik alt yapılarının üzerine farklı olarak temiz bir vokal duyuyoruz.

  karantina ortamında ev yapımı klibinde vhs detayı hoş olmuş.

  klip
 • nispeten ilginç bir edis şarkısı. türü ne acaba. korona olmasaydı 2. albümdeki tekli şarkısı bu mu olacaktı merak konusu.
 • edis türk pop camiasının kanseri "vizyonsuzluk"un kurbanı olmamış. yeniliğe ayak uydurup kendi tarzıyla kaliteli bir biçimde harmanlamış.

  bugy etkisi tabii ki çok belirgin. henüz bir kere dinleyebildim şarkıyı. dinledikçe yazacağım.
 • rap yapayım derken tekerleme yapmış edis beyciğin yeni şarkısı. güldürmedi.
 • sik sok yeni edis şarkısı. bugy ne aq ? trap modası bitti olm . fl i kuran trap producer oldu başımıza aq. lan ozan çolakoğlunun yazdığı bass line lar nerde bir burdaki şarkıya bak.
 • beğendiğim edis şarkısı. şarkının tarzı trap de değil urban pop denen bir naneymiş. tamam bir berkcan güven havası alınıyor şarkıdan ancak her aynı tarz şarkıyı ve icra edeni aynı kefeye koymamak lazım. sonuçta tarkan da pop yapıyor gülben ergen de...
 • piyasa adamı edis’in çıkardığı yine bir başka piyasa şarkısı. akımlara göre jöle gibi bir oraya bir buraya kayarsan star olamazsın bu kendini gündeme göre yenilemek değil, tamamen satış kaygısı ve kendinden ödün vermektir.

  94 yılında çıkan aacayipsin isimli tarkan albümünü incelediğimiz zaman gerçek star nasıl olunur bunu görebiliriz. 12 şarkı ve 12 farklı tarz. hepsi tek bir albümde. aylara ve yıllara ayak uydurmaya çalışarak piyasaya göre bukalemunluk yapılmamış, o dönem popüler olmayan türlere de yer verilmiş.

  yani diyeceğim o ki edis, senden star falan olmaz, 5-10 seneye o ses türkiye jüriliğine kapağı atarsan iyisin. 75 tane single çıkararak sanatçı olunmuyor, sanatçılığın hası adam gibi albümünü sürmektir piyasaya. yeni nesilin bu single fetişi de ayrı bir makale konusu olmalı ama müzik konusunda altın yıllar geride kalmış, bunu yeni nesil popçulardan anlayabiliyoruz.
 • take chances - rob diioia esinlenmesi şarkı.

  linkten dinleyebilirsiniz.
 • bugy yine çok güzel beat yapmış. beat dinletiyor şarkıyı. aynı sözlere başka biri beat yapsa, muhtemelen bir kere dinlerdim bir daha dinlemezdim. edis'in şarkısı diye değil bugy'nin şarkısı diye dinliyorum. bugy sanırım bu yeni sound'un en iyi prodüktörü. dj artz bile bugy'den çok şey öğrendim hala öğreniyorum diyor. umarım bugy bu başarısını devam ettirir, yaptığı her şarkıyı severek dinliyorum.
 • edis'in 2020 karantinasında çıkarttığı teklisi. o albümden sonra bu mu yani? o albüm derken ân'ı çok da beğendiğimden değil ama belirgin bir düşüş. urban pop diyorsun okey de ben berkcan güven ve ezhel karışımı bir şey duyuyorum ve hiç orijinal gelmiyor. ben edis'ten özgün şeyler duymayı bekliyorum. deneyselliğe karşı değilim ama "piyasada giden şey"i alıp "bir de benden dinleyin" yolu tutturulmuş sanki.

  var olan tarzını birden değiştirip deneysel takılan ve bunu iyi becerebilen en ünlü şarkıcı hande yener'di. ki o da pişman olup döndü ama döndüğünde kendinde değildi. umarım edis bir sonraki şarkısıyla yine kendine has ama deneysel ve yenilikçi bir şarkı yapar.

  he bir de bir gülşen düeti vardı ne oldu ona? bu corona bitmeyebilir. salın şarkıyı artık.