şükela:  tümü | bugün soru sor
  • barkod sistemleri" olarak da bilinen otomatik tanımlama ve veri toplama ( ot/vt ) sektörünün lider firmalarından olan perkon, 1997 yılında faaliyetine başlamıştır. kuruluşundan bu yana güçlü, yaygın iş ortakları ve artan müşteri portföyü ile hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı hedeflemiştir.
    perkon argox , atid, datalogic,hiti, impinj, ishida, mobile compia, partner, postlab, pricer, sewoo ve widefly gibi dünyanın önde gelen markalarının, türkiye distribütörlüğünü ve satış sonrası hizmet desteğini sağlamaktadır.

50 kişiyi aşkın uzman personeli ve 200 den fazla bayisi ile perkon; üretim, lojistik, perakende, sağlık ve kamu alanlarında bir çok firmaya ürün ve çözümler sunmaktan gurur duymaktadır.

perkon; çeşitli tipte barkod okuyucular (kalem, ccd, laser, endüstriyel tip, radyo frekanslı kablosuz), windows tabanlı el terminaleri, etiket yazıcılar (sabit ve portatif), personel devam kontrol sistemleri, yemekhane kontrol sistemleri, fiyat kontrol cihazları (kendi ürünümüz), barkod yazıcılı teraziler, araçta muhasebe sistemleri (kendi ürünümüz), rfid okuyucu, anten ve tag’ler, slot okuyucular (kart uygulamaları) sunmaktadır.

ayrıca, müşterilerine özel depo, stok sayım, mobil market ve sipariş, demirbaş takip, barkod etiketleme, rfid araç takip ve erp entegrasyonları gibi yazılım uygulamaları da mevcuttur.

özellikle temsilcisi olduğu firmaların eğitim sertifikalarına sahip teknik personeli ile perkon, servis desteği ve çözümleme alanında türkiye’ nin öncü firmaları arasındadır. dünya’ nın en büyük ot/vt üreticilerinden biri olan datalogic firmasının türkiye’de iş ortaklığını (quality partner)yürütmektedir.

kaynak :

http://www.perkon.com.tr/
  • açılımı personel kontrol olan firma ismi.
  • sql 2000 ile 2005 arasındaki farkları bilemeyen,

bizim için yaptıkları terminal yazılımlarıyla bizi müşterilerimize rezil eden,

yaptıkları hataların müşterilerine neye mal olduğunu anlayamayan çalışanlara,

yaşanılan her problemde,

"doğan gelsin halleder", "doğan şimdi yolda" diyen bir patrona sahip şirket.

maalesef bir tek doğan'la olmuyor.

edit: ismi yanlış yazmışım.
  • çok agresif ve iddialı bir patrona sahip firma
    (bkz: çok çalışmam lazım çok)
  • şu günlerde vodafone reklamlarında ( komple iletişim kampanyası) arz-ı endam etmekte olan firma
  • mobil el terminalleri, barkod okuyucular, barkod ve kart yazıcılar, terazi ve pos çözümleri alanında 2011 yılında 30 milyon dolar ciro ile türkiye otvt sektörünün en büyük firmasıdır.

bu firma ile direk ticareti olan biri olarak altını çizerek söyleyebilirim ki, her hangi bir projenizde satın almış olduğunuz ürünlerle ilgili her ne sorununuz olursa olsun asla mağdur olmazsınız.

gerekirse kullanılmış ürünleri yenisi ile değiştirmek dahil mutlaka bir çözüm size sunulur ve mağduriyetiniz giderilir.

ürün müdüründen, proje müdürüne, gerçekten istisna profesyoneller ve insanlardır.
  • 2011 yılında da bilişim 500 sıralamasında kendi alanında yine birinci gelmiştir.

http://www.toplantidunyasi.com/…rkcell-ve-vodafone/
  • aldığım barkod okuyucunun türkiye temsilcisi olması dolasıyla bugün tanıştığım ve tanışmaktan mutlu olduğum bilişim firması. önce kurulumda sıkıntı yaşadım, teknik servise kolayca ulaştım, marka model belirttikten sonra güzelce anlattılar ne yapmam gerektiğini ve sorunu hallettim. sonrasında siyah zemine sahip barkodlarda problem çıktı, cihaz okumuyordu. tekrar aradım, aynı arkadaş hemen mail adresimi aldı daha telefonu kapamadan gerekli yazılım mail adresimdeydi. çabukluk ve yardım anlayışları beni çok mutlu etti. tek eleştirimi yapayım; bu bahsettiğim bilgileri bir mini kullanım klavuzu olarak kutunun içine koysalardı, ne ben, ne onlar bu kadar yorulmayacaktık.
  • batmıştır.
  • barkod cihazını tamire gönderdik kendisinden daha pahalı tamirat ücreti çıktı. 118 amerikın dallırs. yok artık.