şükela:  tümü | bugün
  • gürpınar - beykent civarında patır patır çoğalan alışveriş merkezlerinin sonuncusu. henüz yapım halinde olmakla beraber yakın zamanda üniversite gençliğinin yeni sıkılma mekanlarından biri olacaktır.

zaman geçmiş işler değişmiş edit: özene bezene yapımına devam edilen süper ötesi öyle böyle değil a.v.m. ve residance projesi

(bkz: ben yaptım)
  • bu ay açılmış, içi dışı pek bir şukela olmuş avm.
  • evime çok yakın büyükçekmece, beykent te açılan avm. iç diyaznı çok hoşuma gitti. içindeki cinemapink in 8 salonu var ve koltuklarından ses sistemine kadar salonları da mükemmel. avm nin iki yanında da residence daireler bulunuyor.
  • beykent'teki alışveriş merkezleri içinde en gidilesi yermiş.pek çok bilindik marka burada toplanmış.giyim mağazalarının yanında migros, teknosa ve inkılap kitabevi şubeleri de var.5d sineması da mevcut, yakında da bowling salonu hizmete girecekmiş.
  • en üst kattaki cinema pink sinema salonları harikadır. 3d filmler dahil tüm filmler 6 tl olduğu halde bir o kadar kaliteli film izleme keyfine vakıf olmak mümkün.
  • burda gezerken yanımdaki kız arkadaşıma yaptığım "ne kadar ferah bak burası, aynı pelican avm gibi bir tarzı var, benziyo da zaten oraya, basmıyo insanı" yorumuma hemen arkamdaki adamdan şak diye cevap geldi.
    -orayı da biz yaptık.
    +siz kimsiniz?
    -gül inşaat.

ahahha. mimari zekamla gurur mu duysam ne.
  • guvenligin sifir oldugu; her gun hirsizlik olaylarinin yasandigi; kamera ve guvenlik ekibi sayisinin yetersizliginden hirsizin bir turlu yakalanamadigi allahin belasi bir avm
    25/12/2012 de yan tarafinda parkettigim aracimin cami kirilarak kopegim calindi.. sadece 5 dakika icersinde gerceklesen olayda kimse bir sey bulamadi.. polisle yaptigimiz gorusmelerde her gun arac soyuldugunu; hirsizligin kapali otoparkta bile oldugunu; iceride gezenlerin cantalarinin gaspedildigini ogrendik. hala bir sey bulunamadigi gibi; guvenlik artirici hic bir onlem de yok.
  • sabah 11.00 de açılan avm. rahata bak mq. bir de asansörü yok bu avmnin, sinema katına veya yemek katına çıkacaksanız sike sike tüm katları dolanıp çıkartıyorlar adama ama bilmiyorlar ki her katta, her adımda bu sisemi kuranın annesiyle dertleşiyorum.

edit: nerevar asansörün kordinatlarını verdi az önce, sayesinde öğrenmiş oldum, o değil de şimdi bi tanım daha çıktı bu durumda; asansörü en iyi gizleyen avm ama bu küfürleri geri alacağım anlamına gelmez, asansörü personel asansörü gibi ne gizliyorsun kardeşim öyle, bi işaret koy, adamı hasta etme..
  • sadece 5d'si için gittiğim avm, maşallah 5d'nin içi de play-station cafe gibi. ama allah için gördüğüm en çok 5d'li sinema da burası. filmler de iyi, hepsini gördüm. bir de green salad var, bunların dışında bir artısı yok.
  • beykent 'te 2 dk varabilceğiniz avm. haftasonu market alışverişi için migros 'a gideriz ve az çeşit ancak gayet iyi çalışanları vardır. diğer mağazaları ortalama üstüdür ki avm küçük gibi gözüksede beylikdüzü'ndeki en kalabalık avm burasıdır. ben çok sık diğer avm lerede gidiyorum ancak burası cidden iyi işletiliyor. mesela müdahili olarak marmara park var en azından minibüs ile 10 dk uzaklıkta ama oradaki yoğun itici kalabalığına karşın burası hem daha nezih hem daha butiktir.

1 sene sonra gelen edit. allah belasını vermiş bu avm'nin. bildiğin dingonun ağırı olmuş durumda. şimdi ne desem gg olur yazmıyım.

edit 2. hamile kadını elektronik alet ile araçta çalışan güvenlik bulundurmaktadır uzak durun

edit 3. eşim doğum yaptı hale elektronik alet ile bebeğe bile tutan gerizekalıları çalıştıran avm. kesin uzak durun