• kızılyıldız'la anlaşmıştır.benim gözümde volkan demirel'den daha fenerbahçelidir.
  • herkesin hayatı boyunca belki de haylini kurduğu kariyer zıplamasını yapmış adamdır. 2010'da academic sofia gibi avrupa'nın 6. sınıf kulüplerinden birinde, esamesi okunmayan bulgar liginde oynarken performansıyla spartak st.petersburg'a transfer olup o sezon sonunda oynanan avrupa şampiyonasında daha çok şu an fenerbahçe ülker'de oynayan bo mccalebb'in performansı sayesinde yarı final gören makedon milli takımının mecburi vazgeçilmez 4 numarası olmuş, oradaki performansıyla olymiakos'a transfer olmuş, iki sene üst üste euroleague kazanıp iki senelik kontratının sonunda atlanta hawks ile sözleşme imzalayıp bu sezonun henüz yarısı dolmadan ilk beş pivotu al horford'ın sezonu kapatmasıyla bir anda kendini bir nba takımının ilk beşinde bulmuş makedon uzun.

basketboldan anlamayanlar için şöyle anlatayım; bir adam düşünün ki milli eğitim bakanlığında bilgisayar öğretmeni fakat dört sene içinde kendisini microsoft gibi bir firmanın eğitim birimi başkanlığında buluyor bir şekilde. hem çalışması takdir görüyor ama hem de bir yandan bunun takdir görmesi için yeterli şansa da sahip. böyle bir adamdır işte pero antic.
  • hoşgeldin sürekli üçlük kaçırıp dünya'nın en iyi şutörüymüşçesine tekrar kaldırıp atan adam hoşgeldin
  • iki senedir bütün transferlerin olumlu yanını bir şekilde görmeyi başardım. geçen yıl güzel de para harcayıp 5 numarayı zoric'e, 1 numarayı hickman'a emanet ederek sezona başladık ona bile mantıklı bir açıklama getirebildim, ama bu adama yapamam. ne özelliğinden dolayı kendiyle ilgileniyoruz, takıma ne katmasını bekliyoruz gerçekten anlayamıyorum. sertlik katacak desem adam yerden 10 cm zıplayamıyor, anca itiş kakışla yapabilir o işi. 5 numaranın şutu olacak desem adam %25 ile üçlük atmış, yani atıyorum üç maçta 4/16 yüzdeyle atsa oh iyi bari yüzdesini tutturdu diyeceğiz. piyasada o kadar boşa çıkmış uzun var, bjelica gittiyse gerçekten yap güzel bir paket bak işine. sanki sene ortasındayız da oyuncu kalmadığından koşarak antic'e sarılıyoruz.
  • buyuk para aliyordu. bu kontrati hicbir yerde bulamayacakti. kitanin ekonomik anlamda en zayif takimlarindan birine gidisinden de belli ki o'nun icin mesele para degil.

bu yil, ikramiyesi olacakti, bizim de uzun vedamiz. mahallenin kucukleri kollayan kabadayisi gibiydi. vaktinin geldigini, az sonra ya bi dirsek cikartacagini ya bi itis kakista cirkef picin birine posta koyacagini, ardindan da bir iki ucluk yapistirip yerine oturacagini bilirdiniz.

kulup maas yukunu hafifletti, 1 yabanci eksiltti, her anlamda rahatladi.

ozleyecegiz. keske ihtiyarla bir kupa daha kaldirma firsatimiz olsaydi.

o kadar da huysuzlanmistim geldiginde. ne sevdirdin kendini be:'(
  • hakkında yazılanları şaşkınlıkla okuduğum oyuncu. benim bildiğim, izlediğim pero antic mi bu anlayamadım. şutu gayet düzgün, 4-5 oynayabilen, savunması da kötü denemeyecek bir oyuncu. ekstra pas yapıp boş şutörleri de bulur. özetle;
    (bkz: ekşi sözlük bir siki beğenmeme timi)
  • transferler beni hep heyecanlandirmis ve beklenti icine sevk etmistir. antic avrupa basketbolunu bilen, her oyuncu gibi artilari ve eksileri olan bir oyuncu.olympiakosa geldiginde sadece makedon milli takimiyla iyi bir performans sergilemisti oysa ki yunan takiminda takimin onemli bir silahi haline gelmisti. onemli olan basketbolcunun artilarini sistem icinde zirveye ulastirmaktir bu da takim kimyasi ve coaching ile mumkun olabilir. ulkeye gelen her sporcunun eksilerini gormek bizim kanimizda var. daha adam ulkeye gelmeden sporculugunu bitirmis durumdayiz. gadlak varken savunma yapmiyo diye elestriliyordu sanki avrupanin en dominant oyuncusu spanoulis avrupanin en iyi savunmacisi. oyunculardan maksimum verimi almak eksilerini baska bir oyuncunun artilariyla minimize etmek buyuk takimlarin isi ve fenerbahce bu kulture sahip bence.

not: gsliyim
  • gidişine üzüldüğüm basketbolcu. her ne kadar basketbolun gerçekleri kalmasını zorlaştırsa da takımın pero babasıydı. singleton dalaşını, oaka'da taraftarı delirtmeni, yavşak ispanyollarla dalaşmanı da unutmayacağız, her seferinde yedirdiğin fake'lerini de.
    yolun açık olsun, canım kurban pero babam.
  • sporda özellikle basketbolda, yapılan spordan çok yapılan psikolojik savaş ilgimi çekmiştir genellikle. bu yüzden de bu adamı çok severdim. pana maçında maça girip işini yapıp çıkması ve bundan sonraki dakikalar pana seyircisinin maçı bırakıp sadece pero'nun üstüne gitmesini hala hatırlar gülerim. ekpe, bogdan gibi adamları bulmak kolaydır. onlar işlerini iyi yapan insanlar. basketbol oynayıp da işini iyi yapan adam zaten ekpe, bogdan gibi olur. basketbolu seviyorsan ve ruhunu koyuyorsan maçta ortaya, bu yeterlidir ama pero gibi psikolojik savaş veren insanlar daha nadirdir. bu yüzden de daha fazla üzüldüm gidişine. tabii bir de bogdan ve ekpe'nin gitçeği kesindi hazırlıklıydık ona.

yolun açık olsun pero reis.
  • büyüklük zamanı geldiğinde çekip gitmektir aniden. darısı kovulmadan gitmemeyi marifet sayanlara. güzel adamdır. baki kalan bu kubbede bir hoş bir sada bırakmıştır.
hesabın var mı? giriş yap