şükela:  tümü | bugün soru sor
 • etraftaki yüzlerce uyarıya rağmen yine yüzlerce insanın içmeyenlerin sağlıklarının hiçe sayılarak yapılan eylemdir. asansörlerin önünde de "bari asansörün içinde içmeyin burada söndürün" mesajı veren kül tablaları var.

  leş gibi sigara kokuyor içeriye girişte. tam bir dumanaltı koca bina. en üst katlarda çalışan insanların soluduğu havayı düşünemiyorum.

  perpa ticaret merkezi, kötü yapılmış mimari tasarımı nedeniyle insanların sürekli sigara içmeye çıkıp gelebilecekleri yer değil ancak iç kısımlarda sigara içenler için dışarı çıkışı olan blok blok alanlar yapılabilir. yapılamıyorsa da bir zahmet insanlar dışarı çıkabilir. insanların sağlığı kendi keyiflerinden daha önemli.

  diğer yandan, kapalı alanlarda sigara içme yasağına muhalefet edenlere gerekli yaptırımı uygulamak üzere var olan devlet, koyduğu yasaları işletebilir mesela.

  sigara içen işletmeler kazançlarının kallavi bir kısmını cezalara ödeyerek başkalarına rahatsızlık verecek sigara içme eyleminden vazgeçse dünyada daha yaşanılabilir bir alan olmaz mıydı?

  olurdu, çok da güzel olurdu.
 • nargilemle gideceğim yerdir.